Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Říjen 2019
15.10.2019

Inter Arma v Praze

22. října na Sedmičce proběhne koncert Inter Arma, kteří tak do Česka dovezou svou aktuální zlou desku Sulphur English (chválili jsme TADY). Support bude domácí Plešatá zpěvačka.

Lupeny za dvě stě pade se dají koupit na goout, bližší info dohledáte na facebooku.

15.10.2019

Nová trika Inferno

Pod Murderous Productions vyšla limitovaná edice triček Inferno The Firstborn From Murk v počtu 50ks v tmavě šedé a bílé barvě. Objednávejte na stránkách Murderous Productions.

12.10.2019

Rise Of The Northstar & Hacktivist & Afterlife live

Chtěli byste vidět koncert tří "core" kapel, v nichž silně promlouvá hiphopová flow? Prostřednictvím Obscure promotion zveme na další akci.

Tiskovka:
Zvuk ostrý jako katana a síly úderu dim mak. Takový sound má rok stará deska „The Legacy of Shi“. Taky ji u sebe v New Yorku produkoval Joe Duplantier (Gojira). RISE OF THE NORTHSTAR na ní přichází s těžkotonážním NYHC éry 80.-90. let omlazeným o slipknoťácké riffy, kde vybroušený zvuk jejich hutných groovů rozezvučuje zdůrazněný francouzský přízvuk a hiphopová dikce Victora Leroye, neb kvintet v mládí neposlouchal jen Biohazard, Suicidal Tendencies a Panteru, ale i hip hop jako Wu Tang, Onyx nebo Mobb Depp. A protože jejich životy silně poznamenalo i brutální anime jako „Hokuto no ken“, „Akira“ nebo „Dragon Ball“, došlo u nich k propojení obou vášní.

Rise Of The Northstar ale nejsou jen tradiční old school hardcore a rapové nadávky s ojedinělým akcentem, je to hlavně energie, kterou nezkrotíte, a kdo říká že ano, ať si rovnou ufikne malíček!

Těšit se můžete i na anglické rapující djentaře HACKTIVIST, kteří se po skvělém startu na prahu milénia trošku stáhli, ale dle nových singlů na svém znění dost zapracovali a posunuli se dál, takže určitě opět půjde, když si vzpomeneme na jejich vystoupení na Brutal Assaultu, o skvělé vystoupení, a svěží AFTERLIFE z Floridy. I oni začleňují hiphopovou flow, ale jejich hudba je inspirována proudem kapel, v němž se pohybují velké ryby jako Slipknot nebo třeba Linkin Park.

FB event / vstupenky

12.10.2019

Entombed A.D. & Aborted live

Společné vystoupení dvou prověřených mlátiček již brzy pozná jak Praha, tak Bratislava. Pište si kalendářů - kluby Futurum a Randal / datumy 21. a 22. října. Režie: Obscure promotion.

Tiskovka:
Smrt neošálíte. A nikdo nemůže ošálit ani death metal. Obzvlášť když na vás vtrhnou tři generace deathmetalistů, kteří do Prahy a Bratislavy zavítají v rámci již třetího Hell Over Europe.

I když ENTOMBED A.D. oficiálně vznikli až v r. 2014, každý pohřbenec ve vzpomínkách vyhrabe období konce 90. let, kdy vyšla „Left Hand Path“ a vznikal švédský chrastivý zvuk. Death gang prorostlý tímto zvukem až do morku kostí v srpnu vydal novou desku „Bowels of Earth“ a zdobí ho samozřejmě nezaměnitelný „řev“ velitele L-G Petrova. Střední tempa, žádný extrém, smrtící stockholmský rokenrol!

Druhými headlinery turné, které koncerty protne Prahu a Bratislavu, je belgický uragán ABORTED. I přestože tihle milovníci zakrvácených nožů naplňují význam slova extrém ve všech významech, celková rozmanitost a technická zručnost by tuhle stále populárnější partu neměla odsoudit po bok obvyklých řezníků, protože jejich přístup k extrému si žádá označení „progresivní“. I přes maximální natlakovanost do něj dokázali zanést melodie, atmosféru i překvapení.

Třetí deathmetalovou generaci s druhou deskou „Venenum“ na tour zastupují Dáni BAEST. V jejich tvorbě se potkává vše od obou těles, kterým budou diváky připravovat. Jsou tu zastoupeny jak melodie a valivá odlehčenost, tak i razantnější pohled na věc s přitlačením na pilu mající feeling.

FB event Praha / FB event Blava

11.10.2019

Forgotten Tomb maká na nové desce

Italští black/doom zachmuřenci Forgotten Tomb pracuje na nové desce. Ve studiu chtějí být v prosinci a lednu. Následovník dva roky staré nahrávky We Owe You (recenze) by měl vyjít v dubnu opět pod hlavičkou Agonia Records. Více kapela prozradí co nevidět...

10.10.2019

Nové album Kaviar Kavalier na konci října

Vydání nového alba Kaviar Kavalier se nezadržitelně blíží, dokončovací procedury vrcholí a my pak na konci měsíce budeme vrcholit z novinky, které bude poprvé dominovat čeština a nejvyšší možná míra obscénnosti. Detailnější info přineseme za týden.

8.10.2019

New York Junk + Kill The Dandies!

19. října v Kasárně Karlín proběhne společný koncert zámořských New York Junk s domácí, neméně zajímavou kapelou Kill The Dandies!. TADY máte odkaz na facebook akce, níže pak pár slov tiskové zprávy:

Frontman Joe Sztabnik objížděl v sedmdesátkách kultovní kluby jako CBGB a Max’s Kansas City s kapelou Dragons, basistka Cynthia Ross obrážela ve stejnou dobu svět s ‘B‘ Girls jako podpora na turné The Clash. A právě v nostalgii po syrovém zvuku sedmé dekády společně založili v roce 2012 formaci New York Junk. Společně s několika dalšími spřátelenými kapelami udržují na newyorské lower east side plamen undergroundové scény 70s a 80s, o jejíž síle referoval i magazín New York Times. Bujarý a drsný punk plný emocí, který vychází ze syrové scény okolo The Velvet Underground, The Stooges nebo raných Rolling Stones, přiveze americká čtveřice do Kasáren 19. října.

Domácí podporu jim zajistí pražská dekadentní formace Kill The Dandies! a jejich osobitý mix psychedelie i garážového rocku.

5.10.2019

0n0 spolu s Owl

Slovenská kapela 0n0 spojila síly s podobně laděnou německou kapelou Owl a z jejich spolupráce vzešlo 23. září splitko. Fyzická podoba je naplněna celkem 111 kazetami, pro zbytek je tu digitální vydání na bandcampech obou spolků (TADY a TADY).

Detaily k nahrávce máte oficiálně citované z tiskovky:

Owl

Christian Kolf – vokály, gitary, basa, synthy
Tentakel Parkinson – bicie

Hudbu a texty zložil  Christian Kolf

Nahrané a zmixované Christianom Kolfom

Tracklist:
1. Cascades
2. Tower
3. Ravine
4. Gone
5. Coast

0N0
S – vokály
A – gitary, vokály
T – gitary, vokály, programovanie

Hudbu a texty zložila kapela 0N0
Nahrané a zmixované kapelou 0n0 v štúdiu LU69
Gitary boli reampované v štúdiu Pulp

Tracklist:
1. Sleepless Slumber
2. Chambers of Oblivion

Sleepless Slumber – skladba pôvodne vydaná na debute Path (2011)
Chambers of Oblivion – originálne vydána na Noize Konspiracy Volume 9 Compilation (2008) pod iným menom a za veľmi pochybných okoľností

Obe kompozície obdržali novú produkciu, vokály a obe boli do určitej miery prehrané, rearanžované a aktualizované.Both compositions have received new production, vocals and each has been re-recorded, rearranged and upgraded to an extent.

Artwork: T
Layout: Christian Kolf
Mastering: The House of What You See
Vydavateľ: The House of What You See

3.10.2019

Stream nového alba In Mourning

Den před oficiálním vydáním streamují In Mourning své nové album Garden of Storms. Poslechnout si jej můžete na TOMHLE linku.

3.10.2019

Nový singl Oty Hobsta a Martina Schustera

Torn to Pieces se jmenuje nový singl, který vznikl ve spolupráci Oty Hobsta (Minority Sound) a Martina Schustera (Face the Day) - první z jmenovaných složil hudbu, ten druhý skladbu otextovat a nazpíval.

Singl najdete na všech běžných digitálních platformách (odkaz na bandcamp máte TADY), a to společně s bonusovou, doposud nevydanou skladbou Mayan Dust.

Pokud máte rádi videa, tak klip ke skladbě, o který se postaral Chymus, pak máte ZDE.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky