Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Květen 2020
24.5.2020

Convocation 2020

Finské doomové duo Convocation vydá zkraje prázdnin nové album Ashes Coalesce a právě z něj byla uvolněna skladba The Absence Of Grief. K poslechu ZDE.

Jenom pro pořádek, naše recenze na debutové album Convocation je k přečtení zase ZDE.

23.5.2020

Elektronika XDZVØNX

O slovo se hlásí polské duo XDZVØNX, které má venku nové album nazvané Everything We Dreamt About. Čekejte temnou elektroniku, post punkové fluidum a noise-popové experimenty. K poslechu ZDE.

22.5.2020

Demo kolekce In Mourning

In Mourning chystají k vydání rané demáče pojmenované Echoes. 18-trackový disk spatří světlo světa 14. srpna. Pod vydáním je podepsán label Agonia Records.

Tracklist:
SIDE A
Demo I – „In Mourning”
1. Eyes Of The Night
2. Awake Those Wrapped In Dusk
SIDE B
Demo I – „In Mourning”
3. Sins Within An Angel
4. Through The Depth Of Misery
SIDE C
Demo II – „Senseless”
1. Senseless
2. In Tears She Went Away
3. Interpret The Signs
SIDE D
Demo II – „Senseless”
4. Underneath The Dreams
5. Life Emulation
6. Sad Serenity
SIDE E
Demo III – „Need”
1. Stain Of Perverse
2. Dark From Different Lights
3. Need
SIDE F
Demo IV – „Confessions Of The Black Parasite”
1. Confessions
2. By Others Considered
3. The Appeal
4. Porcelain Kiss
5. A Parlour For The Crestfallen

Sestava:

Tobias Netzell – kytary, zpěv

Sebastian Svalland - baskytara

Björn Pettersson – kytary, zpěv

Tim Nedergård - kytary

Joakim Strandberg Nilsson - bicí

22.5.2020

Nové album Fides Inversa

22. července vyjde pod značkou W.T.C. Productions nové album italským Fides Inversa pojmenované Historia Nocturna. To bylo nahráno v Beastcave studio pod dohledem Davide G. Mix s masteringem ošetřeno v Necromorbus Studio Marcem S. Artwork vytvořil Iza.

Na bandcampu kapely můžete koštnout první zveřejněnou skladbu A Wanderer's Call and Orison.

Tracklist

1. Intro

2. A Wanderer's Call and Orison

3. Transcendental Lawlessness

4. The Visit

5. I Glance You with a Touch, I Touch You with a Gaze

6. Syzygy

7. I Am the Iconoclasm

20.5.2020

Nové vydání na Epidemie Records

Vydavatelství Martina Čecha Epidemie Records ožívá novým titulem, kterým se včera stalo čtvrté album ukrajinské pagan metalové kapely Natural Spirit. Bližší info dohledáte v tiskovce níže, případně na stránkách labelu ZDE. Odkaz do e.shopu pak máte TADY.

Novou akvizicí u labelu Epidemie Records se stává ukrajinská pagan metalová kapela Natural Spirit. Kapela existuje od roku 1999, na kontě má zatím jedno demo a tři regulérní alba. Nejnovější, čtvrté album nazvané Під серпом часу / Under Sickle of Time vychází 19. 5. 2020 na CD.

Album na ploše 38 minut obsahuje 8 skladeb melodického a velice pestrého pagan metalu s mužským a ženským vokálem. Celkovou atmosféru samozřejmě doplňuje několik folkových nástrojů (djembe, perkuse, flétny, niněra, bandura, didgeridoo, píšťaly...), ale i viola, cello či trumpeta. Kromě základní, stále tříčlené sestavy se na albu objevuje dalších 12 hostujících muzikantů a čtyři sboristky a sboristé. Vše ve specifickém východoevropském duchu, přesně tak jak to umějí jen kapely z těchto končin.

CD obsahuje krásný 20 str. booklet s
texty v ukrajinštině a angličtině.

19.5.2020

Nominace Břitva

Ceny Břitva vyhlašují nominace za uplynulý rok 2019. Seznam všech nominovaných kapel, nahrávek, knih, klipů, akcí a dalších institucí spojených s tvrdší domací hudbou najdete ZDE.

18.5.2020

LP split Drom / Tengri

Label MetalGate si na konec května připravil splitko dvou žánrově spřízněných kapel, a to Drom a Tengri. Deska se bude jmenovat Ur a podrobné informace k ní si můžete přečíst ZDE.

13.5.2020

Nová knižní série Dělníci kovu

Tiskovka: Dělníci kovu. Tak se jmenuje nová metalová knižní série, kterou připravuje spisovatel Václav Votruba ve spolupráci s pražským nakladatelstvím MetalGate. Společně tak navazují na trilogii Kniha kovu, která vycházela v letech 2016 až 2018 a u čtenářů měla velký ohlas. První díl Dělníků kovu se věnuje jedné z nejvýznamnějších osobností tuzemské metalové scény – Necrocockovi. K dostání bude zhruba v polovině června.

Detaily najdete třeba v rozhovoru TADY.

13.5.2020

Nový singl Awrizis

Po předchozí už víc jak dvouleté řadovce Dreadful Reflection (naši recenzi máte TADY) chystá kapela Awrizis jejího pokračovatele. Ten se bude jmenovat Gears Of Fear a právě z něj můžete ochutnat první singl, skladbu Dehumanized. Odkaz na poslech máte ZDE.

Třetí dlouhohrající album bude tematicky inspirováno například dílem F. Kafky a jeho pojetí bylo značně ovlivněno současnou světovou krizí, jež poskytla spoustu témat a myšlenek nejen pro hudbu, ale i texty.

13.5.2020

Lyric video Centinex

Mrkněte na ochutnávku z připravovaného alba deathových drtičů Centinex Death in Pieces, které vyjde 29. května. Lyric video ke skladbě Beyond the Dark najdete TADY.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky