Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Ozvěny roku 1987

Ozvěny roku 1987

Sarapis26.3.2023
V přehrabování starých archivů jsme dle jízdního řádu zase po čase zapadli hluboko do minulosti. Pro některé z nás doslova do prenatální, resp. perinatální fáze. Nadzvednout zarezlou pokličku roku 1987 nebylo snadné, v některých případech to vyžadovalo i značné sebezapření a odvahu postavit se tváří v tvář nebezpečné době. Do velké hudební revoluce tehdy ještě pár let zbývalo, na denním světle byly karty rozdané, zato v podhoubí extrému se geometrickou řadou množilo zlo a s každým novým výtrusem bylo štěpení žánrů blíž a blíž.

 // Jirka D.

 

V roce 1987 jsem už sice skákal přes sajtnu kočárku, ale na poslech jiné hudby než ukolébavky od mámy jsem ještě neměl kapacity. Takže jsem všechno vstřebával zpětně, a to samozřejmě pěkně obezřetně, protože osmdesátky jsou z principu doba podezřelá a hudba z nich rovněž. Z tohoto konkrétního roku jsem toho slyšel asi dost, ale většinu v klídku opustil a zůstaly hlavně dvě věci:

 

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason  //  ochutnávka

První po-Watersovská deska, na které v oficiální sestavě nefiguruje ani Richard Wright, kterého Waters vyštípal do pozice hostujícího hráče už někdy v období The Wall. Pod vedením Davida Gilmoura Pink Floyd zásadně zjednodušili koncept nahrávek, naopak přidali na aranžích a z kapely se stala docela velká firma s rozsáhlou strukturou lidí v pozadí. Proč ne, hity jako Learning to Fly jsou skvělé a tahle deska jako celek jakbysmet, byť tu následnou The Division Bell mám rád mnohem víc. 

 

Faith No More - Introduce Yourself  //  ochutnávka

Obě alba Faith No More s Chuckem Mosleym za mikrofonem jsem docenil až časem a obě mám nakonec ve velké oblibě. Kouzlo téhle kapely podle mě nestálo pouze na Pattonovi a bylo poměrně dobře rozeznatelné ještě v době, kdy v sestavě nefiguroval. Introduce Yourself je jedním slovem (edit: dvěma slovy, ne?) výborná deska. 

 

Někde v druhém sledu je pak ještě deska The Uplift Mofo Party Plan od Red Hot Chili Peppers, kterou společně s Freaky Styley (1985) mám v původním CD vydání a obě ukazují kapelu ještě hravou jako malé děcko. A po pravdě ji mám mnohem raději než věci z období po Californication (1999).

 


 

// Victimer

 

Depeche Mode - Music For The Masses  //  ochutnávka

 

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason  //  ochutnávka

 

Mohl bych dohledávat, udělat bohatší výběr. Tyhle dvě, pro mě zcela zásadní alba, ale úplně postačí. Ty další by byly jen těmi dalšími. 

 


 

// Bhut

 

Top alba 

Helloween - Keeper Of The Seven Keys pt. I  //  ochutnávka

Seřazení mé první desítky je v takřka chronologickém sledu, jak jsem daná alba objevil. Helloween pouštěl táta ještě dávno předtím, než jsem dostal své první rádio, respektive kazeťák. Sice jsme doma točili ještě Walls Of Jericho, ale výše uvedený majstrštyk, ze kterého bych po letech vypustil už přejedený slaďák A Tale That Wasn’t Right, je mi stále blízký…

 

Guns N’ Roses - Appetite For Destruction  //  ochutnávka


…Pak tu máme debut zbraní a růží s několika nesmrtelnými songy, které tvořily jakýsi soundtrack mého školního věku (konkrétně první stupeň základky, nějaká ta čtvrtá/pátá třída). Paradise City nebo Sweet Child O’ Mine jsou pro mne jakýmsi flashbackem do oněch let…

 

Def Leppard - Hysteria  //  ochutnávka  naše recenze

Def Leppard na mé receptory útočili už samotným obalem, protože tuhle desku měli naši ve sbírce gramodesek a já se neustále dožadoval jejího přehrávání. Hit za hitem, zvláštní zvuk a fascinace vědomím, že bubeník má jen jednu ruku. Tohle je monument, který tu bude zářit ještě řadu let…

 

Bathory - Under The Sign Of The Black Mark  //  ochutnávka


…To vlastně můžu napsat u každé z uvedených desek. U Bathory si už nejsem jist jakou cestou se ke mě jejich muzika dostala. Asi od kámoše z Kašperek, který jel tyhle zlometaly a řádně mně jimi zásobil. Tohle bylo ještě v éře kazet a pamatuji si, že jsem první poslechy alb Bathory a The Return… nevstřebával jaksi s patřičným porozumněním. Teprve čas to všechno napravil. Jisté je, že třetí album svého času pod kůži vjelo o poznání hlouběji a stylem příborového nože do pookřálého másla. Dnes k definici této nahrávky stačí jediné slůvko: kult…

 

Pražský Výběr / Výběr - Výběr  //  ochutnávka

Pražský Výběr, který na daném album vypustil situační přívlastek, protože si to historie a doba takto žádala. Sice mi to tenkrát nešlo do uší tak dobře, jako Straka v hrsti, kterou jsem fascinován dodnes neskonale více, ale existence skladeb jako Tatrman, Snaživec, Člověk bez talentu, Hrály dudy nebo Sbal si to svý ráno mi začnou v hlavě hrát jako první, když si na album po letech vzpomenu. Vlastně se mi v hlavě přehrává i pseudodokumentární film Pražákům, těm je hej, který kdysi běžel na ČT2 a já si jej onehdá nahrál na VHS… no kde je tomu všemu dneska konec?...

 

Warlock - Triumph And Agony  //  ochutnávka

…jakási kompilace Hard ‘N Heavy Heroes nám doma hrála rovněž poměrně často. Obzvláště otvírák All We Are, který uvádí i tuhle heavy metalovou parádu. Německý styl a zvláštně drzý hlas zpěvačky Doro tvoří stále podivnou esenci souznění. Eh… hlavně je to asi nostalgie, ale přesto si myslím, že jde o velmi zdařilou žánrovou desku, kterou je dobré znát, pokud vám heavy metal stále něco říká…

 

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason  //  ochutnávka

…a pokud ne, tak by vám mohla dobře sednout tahle skvělá deska. Album, které má z mého pohledu nejlepší obal v diskografii kapely. Album, za kterým stojí tvůrčí práce Davida Gilmoura. Doba, o které rozhněvaný Waters prohlašoval, že bez něj už Pink Floyd nebudou dobří. Pravda předešlá The Final Cut trochu kulhá, ale A Momentary Lapse Of Reason už nádherně vykvetla (a to nechci naznačovat, jaké veledílo přišlo později). Nádherná práce, která vás odnese pryč…

// Jirka D.: Nejlepší obal Pink Floyd je samozřejmě deska Animals :)

 

King Diamond - Abigail  //  ochutnávka


…z pohody vás zaručeně vytrhne tajuplný fiakr Abigail. Druhá řadovka Kinga Diamonda, kterou spoustu lidí vidí jako tu nejlepší desku, kterou mistr natočil. Hororový heavy metal, nad který není, jelikož tady někde vznikal… no, on už tu sice byl skrze Mercyful Fate, ale to prvenství prostě patří tomu kníratému Dánovi…

 

Death - Scream Bloody Gore  //  ochutnávka

…Další debut a dílo, které nestárne. Studnice inspirací na dlouhou řadu let…

 

Testament - The Legacy  //  ochutnávka

…Taky debut a to ne nějak malinkatý. Moje první seznámení probíhalo skrze skladby Alone In The Dark a Apocalyptic City, což jsou věci, které si nesmírně užívám pořád. Tím je sice pomyslně stavím nad úroveň zbytku alba, ale to by byla chyba. Celá tahle thrashová jízda má jasný charakter a citelný dopad. 

 

Další zajímavá alba a pozitiva roku

A protože jsem se tu už docela rozpovídal, další kousky, které ctím a mám nutkání se o nich zmínit, už vezmu jen v (snad) rychlém abecedním sledu. Nuže: Alice Cooper - Raise Your Fist And Yell (jedno z prvních svižnějších, skoro až metalovějších alb a taková vlaštovka před velkým dílem, které přišlo vzápětí), Armored Saint - Raising Fear, Celtic Frost - Into The Pandemonium, Citron - Radegast, Coroner - R.I.P., Deep Purple - The House Of Blue Light (nesmrtelný song Bad Attitude), Faith No More - Introduce Yourself (já vím, tady ještě Patton nebyl, ale i tak je to skvělá věc), GG Allin - You Give Love A Bad Name, Kiss - Crazy Nights, Kreator - Terrible Certainty, Manowar - Fighting The World, Midnight Oil - Diesel And Dust (nejznámější hit Beds Are Burning), Napalm Death - Scum (nejlepší album kapely), Plasmatics - Maggots: The Record (nejhorší album kapely), Red Hot Chili Peppers - Uplift Mofo Party Plan, Sarcófago - I.N.R.I., Sepultura - Schizophrenia (dvojice posledně jmenovaných alb je kultovní prací), Siouxsie And The Banshees - Through The Looking Glass, The Sisters Of Mercy - Floodland, Sodom - Persecution Mania, Toxik - World Circus, Trouble - Run To The Light, Turbo - Hráč, U2 - The Joshua Tree.

 

Zcela samostatně prostě musím napsat několik demo nahrávek, které se staly naprosto zásadními milníky v dějinách hudby. Věřím, že jejich výčet nepotřebuje dalšího komentáře, neboť je všichni jistě dobře znáte. A pokud ne - napravte to! Nuže: Black Death - Trash Core ’87 a Black Is Beautiful, HNF - Obyčejní hrdinové a Hororový věk, Master’s Hammer - The Ritual Murder, Mayhem - Deathcrush, Morbid - December Moon

 


 

// Garmfrost

 

Top alba

Citron - Radegast  //  ochutnávka

Citron tehdy kraloval mému srdci a utužoval moji vášeň pro hlasitou a melodickou muziku. Že mají i dobré texty a umí bravurně hrát i zpívat jsem ocenil později. 

 

Helloween - Keeper Of The Seven Keys pt. I  //  ochutnávka

O Helloween můžu říct to stejné co o Citron. To oni můžou za to, že jsem propadl metalu, respektive hudbě vůbec. 

 

Bathory - Under The Sign Of The Black Mark  //  ochutnávka

Qourthon a jeho Bathory mi pak ukázal temnější stránku umění. 

 

Kreator - Terrible Certainty  //  ochutnávka

Kreator mě navedli k extrémnějším spolkům.

 

Sodom - Persecution Mania  //  ochutnávka

Např. Sodom tehdy patřili k mým nejoblíbenějším nářezům.

 

Death - Scream Bloody Gore  //  ochutnávka

A pak přišli Death

 

Manowar - Fighting The World  //  ochutnávka

Přeskočil jsem k Manowar. Fighting the World a Kings of Metal! Starší desky jsem docenil až časem.

 

Sepultura - Schizophrenia  //  ochutnávka

Kdo tenkrát nepodlehl animální zuřivosti Sepultury, ať hodí kamenem…

 

Napalm Death - Scum  //  ochutnávka

Když jsem slyšel Scum, věděl jsem, že už nechci zpívat, ale jen growlovat, chrochtat a kvičet.

 

Faith No More - Introduce Yourself  //  ochutnávka

Tady je výjimka. Faith No More jsem pořádně slyšel a oblíbil si na albu Angel Dust. Zpětná cesta ke starším perlám byla samozřejmostí. 

 

Candlemass - Nightfall  //  ochutnávka

Díky Nightfall jsem se dozvěděl, že existuje doom metal. Milovat pomalou zkázu jsem začal až posléze…

 

King Diamond - Abigail  //  ochutnávka

King Diamond vládl hororu, ostrému metalu s přesahem svým typickým falzetem a já se zatajeným dechem koukal na klipy i obálky a nořil se do zlých vizí krále démantů…

 

Další zajímavá alba a pozitiva roku

Siouxie and the Banshees - Through The Looking Glass  //  ochutnávka

 

The Sisters of Mercy - Floodland  //  ochutnávka

 

U2 - The Joshua Tree  //  ochutnávka

 

Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason  //  ochutnávka

 

Rád zveřejním stejně jako Bhut demáče té doby. V podstatě jsem je poslouchal víc, než většinu řadovek. Miloval jsem je silou svého dětství a rostl poslechem prvních demosnímků Arakain. Jejich pilotní demo Nesmíš to vzdát jsem slyšel až po Excalibur, ale skladby Chorál, Snaž se dojet nebo hymnu Metalománie si pobrukuju do teď. To stejný platí pro peckoidní demo Witchhammer tehdejších mistrů blackového randálu Törr. Co skladba to legenda. Master’s Hammer na The Ritual Murder ještě nekralovali, ale už tady bylo vidět, že se rodí něco výjimečného. Za to smrťákům Mayhem se s Deathcrush podařilo nahrát nesmrtelný kult, který je definoval coby hybatele temného žánru.

 


 

// Sarapis

 

Top alba

King Diamond - Abigail  //  ochutnávka

Abigail řadím společně s Them, Fatal Portrait a Conspiracy k tomu nejlepšímu, co tehdy v temnějších vodách heavy metalu vzniklo. Tam prostě nejde šlápnout vedle, jen si to tlačit do hlavy a uslintávat.

 

Death - Scream Bloody Gore  //  ochutnávka

Scream Bloody Gore je přímočará zhouba, sbírka syrových a přesvědčivých skladeb, které dosáhly nesmrtelnosti už jen tím, jak se jim zástupy následovníků snaží dodnes vyrovnat. Originál si ale pořád drží náskok, má punc opravdovosti.

 

U.D.O. - Animal House  //  ochutnávka

Debut odpadlíka Accept a v podstatě další skvělá acceptovská fošna s typicky nasraným Udem za mikrofonem.

 

Dio - Dream Evil  //  ochutnávka

Dio se po Sabbatech postavil na vlastní nohy a z jeho alb vydaných v osmdesátých letech vyzařuje charisma hodné hardrockových velikánů. Dream Evil není výjimkou, naopak s přehledem překonává předchozí Sacred Heart a hymnami jako Dream Evil nebo All the Fools Sailed Away tesá do kamene Diovo jméno mocnými údery.

 

Rush - Hold Your Fire  //  ochutnávka

Progrocková limonáda, esence nadšení ze syntezátorové prostorovosti a hravosti elektronických bicích. Společně s Power Windows asi nejulízanější nahrávka Rush, přesto tam cítíte ten songwriting a smysl pro stavbu, gradaci a melodiku skladeb. Duch osmdesátých let tu vystupuje z drážek a zhmotňuje se v prostoru. Myslím, že některé redakční kolegy by to mohlo trvale poznamenat, u mě už se to stalo dávno.


Další zajímavá alba a pozitiva roku

Def Leppard - Hysteria  //  ochutnávka

Tvrdšího předchůdce Pyromania si cením o fous více, ale prodejní čísla hystérie mluví jasně ve prospěch mladší nahrávky, která svého úspěchu dosáhla jen díky zásadnímu reparátu. Nová verze nadchla miliony posluchačů a jeden asfaltový exemplář jsme brousili na zkušebně do hladka pátek co pátek na střídačku s Törr. Proč ne.

 

Manowar - Fighting The World  //  ochutnávka

Zvláštní album, na němž Manowar přimíchali do svého heroického heavy metalu atributy stadionového rocku. Taková pozitivní energie, jaká prýští z Carry On nebyla od Manowar do té doby ke slyšení a dokonce přebila i jinak dominantní pyžmo vlhkého obsahu kožených slipů. Protože byli Manowar tehdy ještě ve formě, prošlo to a Fighting The World se stalo klasikou.

 

Sodom - Persecution Mania  //  ochutnávka

Když německý thrash osmé dekády, tak éru Sodom v letech 1987-1990. Albem Persecution Mania to pro mě začíná být echte nussig.


Running Wild - Under Jolly Roger  //  ochutnávka

Pirátský škuner odpočívá na mořském dně naložený pokladem a stoupá na ceně. Odvrácená strana námořního života je parádní téma pro heavy metalovou divočinu, která minimálně ve skladbách Under Jolly Roger, Raise Your Fist nebo Diamonds of the Black Chest zdvihá pirátský prapor na samý vrchol hlavní stěžně.

 

Whitesnake - 1987  //  ochutnávka

Ikonická nahrávka, která ztělesňuje všechny zásadní atributy dobového mainstreamového rocku. Podobně jako Hysteria je album nabité hity, zde navíc pod nadvládou sex-appealu Davida Coverdala. Radši nevědět, jaké davy fanynek by si s bílým hadem daly říct.

 

Mad Max - Night Of Passion  //  ochutnávka

Podzemní příklad glam rock/metalu, má své mouchy, ale zároveň unikátní kouzlo doby. Takových dělníků měl žánr zástupy, z nichž spousta upadla v zapomnění (mnohdy zaslouženě). Mad Max to táhnou dál, mně stačí, že si uchovávám povědomí o albech v letech 1984-1987.

 


 

// Mold

 

Top zlo

Alba Hell Awaits a Seven Churches v roce 1985 zapálila a uštědřila poslední šťouch metalovýmu povozu těsně před jeho volným pádem do pekel. Sirný odér hnusu, chaosu, temnoty a zla podaný skrze devótní agresi totální posedlosti, který rokem 1987 prostoupil na sto honů, je esencí krajnosti. A ne, nejsem dobový pamětník, jen mě vždy zajímalo odkud ti démoni, co v sobě krmím vylétli.

 

Amon - Feasting the Beast Demo  //  ochutnávka

Tohle je velmi osobní už skoro třicet let.

Satanized, crucified, feel the wrath of suicide.

Suicide sacrifice – Destruction of holy life – Blood of unholy knife – Satan I sacrifice – Behold the crucifix, symbol of sterility – I am crucifix - Satan.

 

Necrovore - Divus de Mortuus Demo  //  ochutnávka

I Um Alu Super – the feast – of blood – is for – the dead.

Damnos Putes Viscus – The stench – of death – your god – will fall.

 

Morbid Angel - Thy Kingdom Come Demo  //  ochutnávka

We spit on the virgin Lamb, and mock the Words he spoke – His ways not worthy of me – We choose to burn in the Pits of Hell.

 

Nuclear Death - Welcome to the Minds of the Morbid Demo  //  ochutnávka

The gods of war unleash the terror – slaughter the world, your "Satan's" Hell – burnt to a fuck, fucked by the whores – a world reborn, born dead.

 

Reencarnación - Dioses muertos Demo  //  ochutnávka

Fear and tremor is stirred in the weak – That in the eighth moon found dead – A thousand heads of fallen angels – Asking for eternal resureness ...

 

Paraballum - Sacrilegio Demo  //  ochutnávka

He masturbates and urinates, shouts and vomits – Cry and defecates, laughs and is a grimace – Death.

 

Ripping Corpse - Death Warmed Over Demo  //  ochutnávka

 

We are the Unblessed!

Hideous blasphemies – Things that I set free – Abominations free to strike – This vile curtain shrouds my life.

 

Nocturnus - Nocturnus Demo  //  ochutnávka

Kobky věků otevřeny, stále se nezavřely a ani nevyvanuly.

Nocturnus will rise – by a spell I'll devise – with hate in their eyes – the good we despise – The battle is done – Nocturnus has won – to put out the sun – Darkness has won.

 

Sadistik Exekution - Demo  //  ochutnávka

Sadistikly Exekuted!

 

Hellwitch - Mordirivial Disemanation Demo  //  ochutnávka

Of elements unknown to thee – Conversation, initial plan – Burning within, burning out with – Highest degree, death your gift.

Pyrophoric seizure – Existence burning within – To ashes your soul commits.

 

Massacra - Legion of Torture Demo  //  ochutnávka

Kdyby hudba milému posluchači občas připomínala peklem přesmahlý Kill'em All, tak je to přesně tak.

Violence... Massacra – Torments... Massacra – Doomsday... Massacra – The day of massacra.

 

Alba

Infernal Majesty - None Shall Defy  //  ochutnávka

Satan our saviour one evil favour is all we ask of you – Satan our saviour do us this honour – destroy the righteous few – Satan our saviour there is none greater – we crave thy blackest love – Satan our saviour wicked creator baptize them in their blood...

 

Deathrow - Raging Steel  //  ochutnávka

V 87. Dark Angel nevydali žádný zářez, a tak zařízli Deathrow. Brutálně!

Murdering, destroying both women and children – Forever we'll follow his command – Take these lives to save your own – In the name of God we'll kill – Pledge to die!

 

Slaughter - Strappado  //  ochutnávka

One thousand miles per hour – Like the streak of light – Lightening smashes silence – Blinding in the night – Fireballs from Hades – Colliding with the earth – Witness frantic comets – The age of Hell's rebirth.

 

Bathory - Under The Sign Of The Black Mark  //  ochutnávka

Grant me the powers of thunder – And give me a sword forged in the raging hell's fire – Lend me the eight legged black stallion of Odin – And I'll have my vengeance, oh, I'll kill with desire.

I let the bodies lie in shame – I let mighty earth drink their blood – I turn my face to eternal sky. 

And praise my elders' God.

 

Destruction - Release From Agony  //  ochutnávka

The more they know, the less they talk – One day our apprehensions will come true – Human beings blown out like candles – Mankind executed by itself.

 

Holocausto - Campo De Extermínio  //  ochutnávka

Ďábel pozřel Slayer a Hellhammer, odcestoval do Brazílie a vyzvracel Holocausto. Holocausto se teď vyzvrací do vaší duše.

Dead skulls rolling in the mud – Vicious noise in the suicidal mind – Guerrillas crawling to death – Malicious and sadistic, sacrifice their lives.

The Death Brigade – Recruit your soldiers.

 

Sepultura - Schizophrenia  //  ochutnávka

Ayjneáááárghforšpekočeš! Escape to the void.

Insanity, Endlessly, Lunacy. No regrets.

A ten obal je výborný.

 

Overkill - Taking Over   //  ochutnávka

Ale jo, dám to sem… Overkill se často zbytečně opomíjí. Dobrej metal, třeba na dobrou párty (bez pozérů).

Take the shot, take the pain – Rebound, back again – Uncivilized reaction appeals to me – No restraints, face reality – Face the music and the time has come!

Into the circle! Electro-violence – ~Violence~ Electro-violence – ~Violence~ Electro-violence

 

Další zajímavá alba a pozitiva roku

Ještě bych hlasoval pro Appetite for Destruction. Ten zhýralej spiritus fetu, neukojenýho libida, chlastu, zevlu a chtění dělat rockec, co si bude předbíhat rohatýho na tom albu stále žije a kope. Opomíjím i Nasty Savage, nikdy jsem té druhé desce nepropadl, ale zmínku si v rámci hevoš-spídu asi zaslouží.

Alba od Death, Sarcofago, Napalm Death nebo dema Terrorizer, Bolt Thrower, Autopsy, Carcass či Pestilence chybí proto, že tyto nahrávky se svým duchem a obsahem do mé DNA prostě nepropálily.

Za obsesivní temnozlotipy v komentářích díky.

 


 

Roční bilance na Echoes

 

Ozvěny roku 2022 (komplet)

 

Ozvěny roku 2021 (top 10)

podrobná bilance

 

Ozvěny roku 2020 (komplet)

 

Ozvěny roku 2019 (top 10)

podrobná bilance (1. část)

podrobná bilance (2. část)

 

Ozvěny roku 2018 (top 10)

podrobná bilance (1. část)

podrobná bilance (2. část)

 

Ozvěny roku 2017 (top 10)

podrobná bilance (1. část)

podrobná bilance (2. část)

 

Ozvěny roku 2016 (top 11)

podrobná bilance (1. část)

podrobná bilance (2. část)

 

Ozvěny roku 2015 (top 10)

podrobná bilance (1. část)

podrobná bilance (2. část)

 

Ozvěny roku 2014 (komplet)

 

Ozvěny roku 2013 (komplet)

 

Ozvěny roku 2012 (komplet)

 

Ozvěny roku 2001 (komplet)

 

Ozvěny roku 2000 (komplet)

 

Ozvěny roku 1993 (komplet)

 

Ozvěny roku 1987 (komplet)

 

Ozvěny roku 1986 (komplet)



  DISKUZE K ČLÁNKU

zrušit

Reagujete na komentář

Dan / 12.3.15 1:18

Sám se přiznám, že mám rád krapet "zakouřený záznam" sedmdesátkových vinylů. Jde samozřejmě především o sejmutí zvuku, ale ty nahrávky mají srdce (dokonalost = sterilita=nuda). Důležitější je obsah a ten většinou stojí dnes za prd...

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Sarapis / 31.3.23 12:26odpovědět

Jsem doplnil přehled starých ozvěn, předtím jsem na to zapomněl, sorry. No, už to začíná být pomalu zajímavý. Jinak Celtic Frost - mám to podobně jako Garm, objevil jsem to později stejně jako další zajímavá alba a pak ještě jedna hromádka čeká na průzkum, možná někdy...časem.

Dagon / 30.3.23 8:11odpovědět

IRON MAIDEN!!!!

Pekárek / 27.3.23 21:10odpovědět

Dobrá práce, agente Molde!:-) Za mě jednoznačně Abigail, Nightfall a Killing Technology. Samozřejmě jde o minimum.

Lordxxx / 26.3.23 21:57odpovědět

Wow, neviem to je Mold ale zadelili extremne silny list!! Su tam nejake veci ktore musim urcite pohustit.

-nym / 26.3.23 10:08odpovědět

Já bych vypíchnul to Into the Pandemonium od Celtic Frost, které je tady zmíněno spíš tak mimochodem. Velmi důležitá deska - pro kapelu, žánr, imho i hudbu obecně.. a teda i pro mě, jinak bych to sem nepsal :) No a z toho, co nebylo zmíněno vůbec, tak je třeba jmenovat ještě minimálně skvělou (a taktéž velmi důležitou pro další vývoj) nahrávku Voivod - Killing Technology... Joo, a ještě se divim, že se tu ani jednou nemihli Tormentor.... Hodnotím teda taky nikoliv dobovou optikou, ale dnešníma očima resp. ušima - neb jsem jsem se narodil skoro až dekádu nato... :)

Garmfrost / 26.3.23 11:31odpovědět

Jj, všechno to jsou parádní desky. Mě tenkrát Celtic Frost, Voivod a Tormentor nezajímaly. To až později a míň, než ty, co jsem vypíchl. Aspoň je prostor pro komentující. Pecek vyšlo tehdy opravdu dost :)

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky