Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Únor 2019
18.2.2019

Sjednocení kultů - Root + Inferno / Brno m13

30. dubna v brněnském klubu m13 proběhne Sjednocení kultů - Root s Infernem! Myslíme, že není nutné pitvat jejich dopad na domácí i světovou scénu. Tento večer bude bezesporu výjimečným. Nenechte si jej ujít. My tam budeme!

Oběma legendám jsme se patřičně věnovali (např. tady, zde nebo tu).

Tisková zpráva:
ROOT je původcem druhé vlny Black Metalalových kapel, kráčejících ve šlépějích skupin Venom a Bathory.
Dnes je ROOT jedním z nejuznávanějších metalových těles z české republiky. Dodnes vydal deset alb, čtyři videoklipy, živé album, 2 DVD a obsáhlou kroniku, která mapuje vše co se u ROOT událo od vzniku před třiceti lety až do současných dnů. Objevuje se také na nespočtu kompilací a jiných hudebních záznamech po celém světě. Zakladatel Jiří BigBoss Valter, patří mezi nejstarší a nejznámější zpěváky black metalové scény a je v jejím rámci také známý jako kontroverzní osobnost. Je rovněž zakladatelem české pobočky Církve Satanovy.
Jako host se objevuje na albech skupin Moonspell, Helheim, Behemoth a mnoha dalších. ROOT odehrál stovky koncertů doma v České Republice, ale i v Norsku, Švédsku, Finsku, Dánsku, Portugalsku, Německu, Rakousku, Holandsku, Belgii, Srbsku, Polsku, Francii, Anglii, Švýcarsku, Litvě, Kanadě nebo například v USA.
Hrál po boku takových kapel jako jsou Moonspell, Anathema, Cradle of Filth, Apocalyptica, Mercyful Fate, King Diamond, Nifelheim, Pungent Stench, Behemoth, Master, Destroyer 666, Enslaved. Testament, Napalm Death, Pestilence, Carpatian Forest, Impaled Nazarene, Satanic Warmaster, Amon Amarth, Legion Of The Damned, Skyforger, Sodom, Master´s Hammer, Krabathor, Hypnos … a mnoho, mnoho dalších.

Web: http://www.rootan.net
FB: https://www.facebook.com/ROOT-Official-396971113678944/

♫♪♫♫♪♪♪

Základ české black metalové legie INFERNO byl položen v roce 1995, avšak kapela samotná se zcela zhmotnila až o rok později. První demo „Peklo na Zemi“ o nákladu 500ks bylo velmi brzy vyprodáno a druhé „Temná Poselství Dávných Předků“ následovalo stejný osud. Již tato první vydání otevřela Infernu všelikeré cesty a možnosti v tehdejším black metalovém undergroundu.
Inferno odehráli mnoho koncertů po boku kapel jako Maniac Butcher, Eminenz, Impending Doom a dalších. Navázané kontakty pomohly zrealizovat významné 7“LPs s kapelami jako Moonblood či Celestia, které vydal dnes již kultovní label Sombre Records. Inferno rovněž uzavřeli bratrství prostřednictvím velkého množství split-alb s kapelami Maniac Butcher, Sezarbil, Infernal War, Apolokia, Fagyhamu, Tundra, The Stone, Front Beast, Amalek, Winter Blasphemer, Naburus, Sekhmet a The True Endless. Během této prvotní etapy kapela rovněž nahrála jedno živé album a tři po sobě jdoucí dlouhohrající desky „Duch Slovanské Síly“ (2001), „V Návratu Pohanství…“ (2003) a „Nikdy Nepokřtěni“ (2006).
Rok 2008 byl pro Inferno mezní. Undercover Records vydali již čtvrté, velice silné album melodického a agresivního black metalu „Uctívání Temné Zuřivosti“, které kapele umožnilo uzavřít smlouvu s polským labelem Agonia Records. Ti v roce 2009 vydali zlomovou desku „Black Devotion“, a věci se tak pro kapelu začaly hýbat novými směry.
Inferno opět prolomili hranice České republiky s dalšími koncerty v různých částech Evropy a vyrazili taktéž do zámoří, na území Mexika, kde odehráli jedenáct koncertů. Avšak vrcholná hodina Inferna teprve nastane. Apokalyptický rok 2012 byl zasvěcen tvorbě zatím nejsilnějšího a nejzvrhlejšího alba kapely. Inferno vstoupili v tomto roce dvakrát do švédského studia Necromorbus, aby zde uzavřeli kakofonii zhoubných sil v album „Omniabsence Filled by His Greatness“. Tento masivně znějící magnum opus hrozivého black metalového umění spatřilo světlo světa v roce 2013 skrze Agonia Records.

FB: https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644/

18.2.2019

Technická brutalita Aversions Crown a Psycroptic už zítra

Agentura Obscure promotion zve na úterní koncert Aversions Crown a Psycroptic, za účasti předkapel Within Destruction, Hadal Maw a Hollow. Kam? Do Prahy, do Modré Vopice!

Tisková zpráva:
Letošní koncertní sezóna je nabitá skvělými akcemi. Jedna z nich je i zastávka AVERSIONS CROWN a PSYCROPTIC, spolu s doprovody v pražské Modré Vopici. Technická brutalita par excellence, která by neměla minout žádného fanouška skvělého death metalu. Všechny kapely se nám přijíždí představit s novými deskami, které se napříč metalovými žebříčky těší skvělým ohlasům.
Zima nám už pomalu odchází a pokud si potřebujete protáhnout ztuhlé klouby, tento koncert je právě ten, na který vám k cvikům pomůže!

Facebook událost ZDE, vstupenky k zakoupení TADY.

16.2.2019

Esoteric jdou do studia

Britská doometalová veličina Esoteric nastupuje do studia, kde bude připravovat své sedmé řadové album. Nástupce "Paragon of Dissonance" vyjde ještě letošní rok ve formátu 2CD či 3LP. Dle informací můžeme očekávat návrat k těžšímu využití psychedelickch efektů a větší rozmanitost tempa, a návratem k zvuku kapely známého od založení v roce 1992.

16.2.2019

Decrepit Birth vydají znovu Purity

Prostřednictvím Agonia Records se 26. dubna znovu objeví skvělé, devět let mladé album, Purity amerických tech/deathers Decrepit Birth. Těšit se můžete na vinyl, digipack i digitální formu. O jejich posledním záseku Axis Mundi jsme psali slohové pojednání (odkaz)

11.2.2019

Morana Farewell Night už tento pátek

Pod tímto názvem se ukrývá jeden folkmetalový večer, který se uskuteční v klubu Barrák. Kdo vystoupí? Cruadalach, Radogost a Silent Stream Of Godless Elegy.

Kdy a kde se akce koná? V 19:00 se otevřou dveře klubu Barrák a ve 20:00 se začne hrát. Podrobnější info ZDE na facebooku.

Něco ke čtení? Se Silenty třeba TADY o Smutnici a TADY zase o Návaz. S Cruadalach pak klik SEM a SEM.

8.2.2019

Běloruská kapela Irreversible Mechanism míří do Prahy

Běloruská kapela Irreversible Mechanism, hrající technický, ambientem říznutý death metal, přiveze do pražské Modré Vopice svou druhou desku Immersion (k poslechu na youtube). Asistovat jim budou Sould Decoder (bandcamp) a Liquid Space 9.

Detaily o akci, kterou pořádá sdružení Prague Echoes, Marrast Music a klub Modrá Vopice, a která se odehraje už 14. února, dohledáte na fb eventu.

8.2.2019

Necro Metal Pilgrims 2019

Pod názvem uvedeným v titulku se ukrývá koncertní večer, který proběhne 6. dubna v ostravském klubu Barrák a během něhož zahrají domácí kapely Gunpowder, Fall A Prey, Spreading DreadGodless Truth a Slečna Anal Phabet.

Lístky v předprodeji můžete sehnat ZDE, detailní informace pak dohledáte na fb eventu.

7.2.2019

Strýček Devin se vrací!

Tiskovka: Je až k neuvěření, kolik práce dokáže jeden člověk udělat, nicméně Devin Townsend nám stále dokazuje, že limity zkrátka neexistují. Po úspěchu jeho minulých děl Retinal Curcus, nebo Ocean Machine, či vyprodaném koncertu v Royal Albert Hall, zaznamenaného na DVD, přichází Townsend s novým dítkem, které nazval Empath.

Tato deska nám má pro jednou ukázat, co a proč vlastně Devin Townsend je a zároveň jeho samotného vymanit ze spárů žánrové klasifikace. Výčet muzikantů, kteří spolupracovali na Empath, je tak široký, že by zabral dva plné listy, ale jak všichni dobře víme, Devin má skvělý výběr, proto se nemusí bát, že bychom byli snad zklamaní z jeho nového počinu. Na začátku dubna nám přijede Townsend ukázat kus svého díla v akustické podobě do beznadějně vyprodané La Fabriky a právě pro vás, co jste nestihli tento unikátní koncert, je toto turné jako štědrou náhradou.Nenechte si ujít další z fenomenálních koncertů, kde HevyDevy potvrdí svůj hudební majestát!

Devin Townsend
Empath Europe – Volume 1
28.11.2019 – PRAHA – ROXY
Událost na FB

6.2.2019

Forgotten Silence na bandcampu

Je to tak, domácí multižánrová kapela Forgotten Silence má svůj přehled alb veřejný také na bandcampu. Račte vstoupit ZDE

5.2.2019

IAMX už tuhle sobotu v Brně

Chris Corner a jeho IAMX brázdí Evropu a při této příležitosti zavítá i do Brna, kde v sobotu 9. února zahraje v klubu Fléda.

Těšit se můžeme na průřez diskografií IAMX, která čítá osm položek, přičemž ta aktuální slyší na jméno Alive In The Night a její recenzi máme k dispozici ZDE

FB event akce // Poslední desítky vstupenek jsou k mání ZDE nebo přímo na místě.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky