Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Březen 2018
15.3.2018

The Lyricist od Susperia volně k poslechu

Už zítra 16. března vychází nové album norských Susperia (naše recenze) The Lyricist. Na TOMHLE linku si ho můžete celé poslechnout.

15.3.2018

Aerodrome Festival 2018

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti - americkou zpěvačkou Lanou  Del Rey! Bezmála padesátkrát byla nominována na nejprestiženějších hudební ocenění, z čehož šestnáct nominací proměnila ve vítězství!

Festival se uskuteční na letišti v Panenském Týnci ve dnech od 28. do 30.června a nabídne celkem 32 zahraničních umělců! Návštěvníci se mohou těšit vedle Lany Del Rey na další natolik zvučná jména, jakými jsou Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Portugal.The Man, Body Count feat. Ice-T, Chvrches a mnoho dalších! Nově pořadatelé nabízejí návštěvníkům také dopravu z Prahy zdarma festivalovými autobusy.

15.3.2018

Satyricon v Ostravě již za týden

Dnes je to přesně týden do ostravského koncertu Satyricon. Před Nory vystoupí řecká thrash úderka Suicidal Angels a dveře klubu Garage se otevřou 22. března před 20:00. Celá akce je pod dohledem Obscure Promotion a my budeme na místě. 

15.3.2018

Noise Fest Czech Republic 2018

Tak přesně takhle se jmenuje festival noiseu, experimentální hudby a performance, který se odehraje 13. a 14. dubna v Artbaru Druhý Pád v Brně. TADY dohledáte podrobnosti k akci, níže pak kopírujeme tiskovou zprávu.

Noise FEST Czech Republic 2018

13. – 14. dubna 2018, Artbar Druhý Pád, Štefánikova 1, Brno

Vstupné: 250 Kč/den

Noise FEST Czech Republic je mezinárodním festivalem noiseu, experimentální hudby a performance. Uskuteční se 13. a 14. dubna v prostorách klubu Artbar Druhý Pád. Festival navazuje na noise festy, které se uskutečnily v roce 2014 v zaniklém klubu Boro a v roce 2016 v Klubu Paradox. Mezinárodní den hluku (tedy boje proti hluku) připadá na 11. a 12. dubna. Nechť jsou tedy 13. a 14. duben mezinárodním setkáním příznivců hluku ve všech jeho rozmanitých podobách.

Program tentokrát opět přinese pestrou paletu noiseových projektů, zvukových experimentů a netradičních performancí.  Nejdivočejší vystoupení lze očekávat od trash-noiseových performerů FCKN BSTRDS z Holandska, jejichž show je postavena na využití odhozených věcí a odpadků, a one-man noise-core karaoke komanda COMPANY FUCK z Austrálie. Velká očekávání vzbuzuje také dlouholetý matador polské undergroundové scény a propagátor hluku Dawid Kowalski vystupující pod jménem PURGIST.

Z Česka přijal pozvání brněnský výrobce hluku a stálice undergroundové hudební scény TOMÁŠ VTÍPIL, kterého asi není potřeba dlouze představovat, či kapela ZABLOUDIL(A), jež si za více než 20 let své existence vybudovala reputaci jednoho z nejvíce open-minded experimentálních hudebních projektů. Oba projekty se škatulkují těžko, ale kdyby vám to přeci jen nedalo spát, zkuste hledat někde mezi free jazzem, hardcorem, volnou improvizací a noisem. Zajímavým překvapením by dozajista mohlo být trio zkušených improvizátorů z Prahy THE MOND. Trumpeta Petra Vrby elektrifikovaná na prahu šílenství, vesmírné modulární syntetické signály a drony Kena Ganfielda spolu s rozostřenými perkusemi a rustikálně surovými vokály Pasi Mäkeläho vytvářejí něco mezi futuristickým jazzem a intergalaktickou improvizovanou plazmou.  Stejně tak se můžete těšit na údernou směsici drone music, hiphopových beatů a uřvaných vokálů v podání pražských V0NT.

Netradičně se na letošním Noise festu objeví také mistři nekompromisně pomalého doom/sludge bahna BLUES FOR THE RED SUN, jejichž dunivé kytary atmosféricky dotváří svými hlukovými ruchy experimentátor vystupující pod přezdívkou DRÉN. Podobně rozpustí diváky v nekonečně temné nicotě pražský projekt LHOSTEJNOST, který přiveze ortodoxní, až na morek kosti ohlodaný drone a temný downtempo doom.

Z dalších vystupujících je třeba uvést LIONEL DIXIT a jejich nekontrolovanou jízdu od pohlcujících ambientů přes neortodoxní tanečky až po improvizovaný hluk, noiseový projekt z Pardubic PAREGORIK, brněnský harsh-noise solo projekt USNU?, či politické impronoise uskupení EVROPSKÁ UNIE.

14.3.2018

Po letech jsou zpět The Konsortium

Norská thrash/blacková smečka The Konsortium tvořená lidmi kolem Telocha (Mayhem, ex-Gorgoroth, ex-1349 a ex-Orcustus) a Dirge Repa (Orcustus, ex-Enslaved...) připravuje po sedmi letech nové album.

Novinka dostala název Rogaland. Vyjde pod rouškou Agonia Records 1. června v Evropě a 8. června v Severní Americe. První singl k písni Arv a další informace budou zveřejněny 28. března.

14.3.2018

Manta & Dissonance tour

Pod uvedeným titulkem se ukrývá společné tour kapel Neurotic Machinery a Postcards From Arkham, které se odehraje během května v Česku, Slovensku a Polsku.

rozpis zastávek:

12. 5. 2018 – Praha, Fatal (+ Between The Planets)
13. 5. 2018 – České Budějovice, Velbloud (+ Dustborn)
14. 5. 2018 – Brno, Melodka (+ Secrets Of Separation)
15. 5. 2018 – Bratislava, Randal
16. 5. 2018 – Ružomberok, Nové korzo
17. 5. 2018 – Bielsko-Biala, Rudeboy Club (+ Frontier Of Existence)
18. 5. 2018 – Wroclaw, Liverpool

facebook

14.3.2018

Reedice Davové Psychózy

Na Papagájově hlasateli vychází ku příležitosti jarního turné reedice prvních dvou alb Davové Psychózy, tedy desky Antropofóbia a Svět žaluje. Obě nahrávky vyjdou na černých vinylech, s plakátem a v případě druhé zmíněné i v gatefold kašírovaném obalu.

14.3.2018

Klip Alike

Jihočeská kapela Alike představuje kip ke skladbě Love Temporary, která předznamenává novou desku Desires, Hopes And Failures. Ke shlédnutí ZDE.

14.3.2018

Nový klip Pipes And Pints

Kapela Pipes and Pints zveřejnila klip ke skladbě Dark into the Night, na kterém se podíleli fanoušci svými fotografiemi. Ke shlédnutí ZDE.

13.3.2018

Nová skladba Acherontas

Pusťte si (TADY) první singl z připravované desky Faustian Ethos okultních hledačů Acherontas, nazvaný Sorcery And The Apeiron. Album čekejte 18. května pod hlavičkou Agonia Records.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky