Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Duben 2017
23.4.2017

Pontiak se vrací do Prahy

V rámci propagačního tour nové desky Dialectic of Ignorance, na jejíž recenzi na Echoes se můžete těšit v příštím týdnu, se 2. května v pražském Lucerna Music Baru objeví bratrské trio psychedelických rockers Pontiak.

V roli předkapel pak zahlomozí noise-rockoví Or, taktéž s novou deskou Jaro, a kapela Bumfrang3, která novou desku nadělila loni.

To vše od osmi hodin večerních za 300 / 350 Kč vstupného. Detaily třeba ZDE.

20.4.2017

Shibalba streamuje novou skladbu

Poslechněte si nový song tantrických šamanů Shibalba Aether Ananda Aiwass z připravované desky Psychostasis - Death Of Khat, která vyjde za deset dní. 

20.4.2017

Česko-slovenský Pařát

75. číslo magazínu Pařát přinese lehce speciální obsah, který se prostřednictvím mnoha článků bude zabývat česko-slovenským metalovým undergroundem 80. a 90. let.

Slovo dostanou např. Tomáš Prek z vydavatelství Redblack, Radek Bubeníček, šéfredaktor magazínu Whiplash nebo Sváťa Schwarzer, spoluzakladatel M.A.B. Records a majitel Sheer Records. Dále pak Peter Beťko, Cyklo, Mortis, majitel Metal Age, a Kolinss, který přiblíží počátky thrash metalu v našich zemích.

Kromě toho dojde i na debutní CD kapely Soul Massacre.

Detaily studujte ZDE.

20.4.2017

Svartsyn představují nový song

Švédskému kombu Svartsyn vyjde devátého června nová řadovka In Death. Album vyjde pod palcem Agonia Records. Nyní se můžete namlsat zbrusu novým válem Seven Headed Snake.

In Death bylo nahráno v belgickém Mortsella Studio. O mix s masteringem bylo postaráno v Clintworks Studio (Amon Amarth, Misery Index). Obal pak vytvořil Chadwick St John (Arckanum, Horna).

18.4.2017

Mini-album Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip

Domácí psychedelici Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip s příchodem jara startují větší projekt, který bude zahrnovat čtyři menší alba tak, jak budou přicházet roční období. Detaily študujte v tiskovce níže:

Tajemní psychedelici Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip pokřtili 8. dubna v Praze první část svého ojedinělého projektu „Feathers of Oblivion“, v jehož rámci se během celého roku chystají natočit čtyři minialba inspirovaná ročními obdobími. Nahrávky mají vznikat vždy v den, kdy jedno období přechází do druhého, a navíc vždy na tom samém místě, takže posluchač bude mít možnost „prožít“ akustický otisk dané lokality během celého roku. Zajímavostí je, že ono místo se nachází v ruinách románského kostela z 10. století – celé nahrávání tedy má probíhat v exteriéru, což je neobvyklý a odvážný počin.

Právě vydanou první částí cyklu je přirozeně „Spring“, tedy jaro.  A každému, kdo BBT někdy slyšel, musí být jasné, že jaro v podání téhle svérázné čtveřice nebude pouze obdobím radostného trylkování ptáků a sílícího slunce, ale také chvílemi nenadálého mrazu, hladu a umírání. Na „Feathers of Oblivion I: Spring“ tak kromě někdy až pastorálně idylických pasáží s dominantní flétnou a již zmíněných zvuků jarní přírody, v níž nahrávka vznikala, uslyšíme i drásavější, disonantní postupy, které evokují obrazy mnohem temnějšího rázu. Mix a mastering alba navíc probíhal v Londýně pod vedením Bena Etchellse z britských The Vultures, nositelů ceny Exposure Music Award za nejlepší alternativní počin roku 2014.

Kromě digitální formy „Jaro“ vyšlo zatím pouze jako CD v limitované edici 50 kusů, ale až budou na světě všechny čtyři části, kapela se je chystá vydat jako dvojvinyl, který vyjde příští rok. Kromě samotných hudebních nosičů jsou na jejich Bandcampu k mání třeba trička s impozantním motivem psychedelického kruhu, který dominoval obalu jejich vůbec první nahrávky z předloňského jara.

facebook

18.4.2017

Moravian - Slovak Rebelion vol. 2

Název koncertu předznamenává moravsko-slovenskou účast a je tomu skutečně tak. 28. dubna v baru Malina v Napajedlech proběhne akce za účasti domácích Tomorrow's Hell a slovenské dvojice Beton a Roxor. Detaily na fb eventu.

18.4.2017

Best Czech Vinyl Disk 2016 // Vyhlášení

10. ročník ankety o nejlepší český vinyl zná svá pořadí v obou kategoriích, jejichž sled určilo celkem 87 hlasujících. Čtěte níže:

V kategorii LP / mini LP 12" vypadá prvních pět míst následovně:
1. MASTER'S HAMMER "Formulae" double LP (96 hlasů)
2. TOMÁŠ PALUCHA "Guru" LP (81 hlasů)
3. KOVADLINA "Životy těch druhých" LP (77 hlasů)
4. MALIGNANT TUMOUR "The Metallist" LP, PD (67 hlasů)
5. TELEX "Řeznickej krám" LP (49 hlasů)

A v kategorii malých desek (SP / EP - 7" & 10" & 12") pak takto:
1. KOVADLINA "s/t" | TELEFON "s/t" split 7" EP (50 hlasů)
2. CULT OF FIRE "Life, Sex & Death" shape 12" PD (45 hlasů)
3. UŽ JSME DOMA "Nemilovaný svět" double 10" EP (27 hlasů)

Kompletní výsledky, jakožto i jména hlasujících najdete ZDE.

18.4.2017

Nový klip Face The Day

Hudební projekt Martina Schustera Face The Day právě vydává nový singl a klip v jednom, skladbu Sympathy to Sin. Projekt vyrostlý z tvrdě rockových kořenů v této skladbě kombinuje své vlivy s eklektičtějším pojetím pop/rocku.

Skladbu mixoval věhlasný britský producent Chris Sheldon, známý spoluprací s kapelami jako Foo Fighters, Therapy? nebo Skunk Anansie, a o nevšední vizuál se postaral zkušený tvůrce hudebních videoklipů, Michal Skořepa, pokračuje text tiskové zprávy.

Na klip se můžete podívat na Youtube.

Rovněž tak připomínáme naši recenzi debutního alba Corroding Dreams - k přečtení ZDE.

16.4.2017

Go Fuck Yourself Spring Tour 2017

Pod vřelým názvem z titulku se ukrývá několik společných koncertů Snyder a Dildo Boyz, toho času kapel ze stáje plzeňských Slush Records. S podobně vřelým mottem Kdo nepřijde, je debil vás zvou na následující místa:

27. 4. // Kolín, Bar Pod Hodinama
28. 4. // Břeclav, Klub Piksla
29. 4. // Bratislava, Klub Fuga
30. 4. // Jihlava, Klub Bezvědomí
1. 5. // Praha, TBA

Detaily ZDE.

16.4.2017

Larsen jedou na Prahu

Italská kapela Larsen, která stojí na pomezí experimentu, rocku a avant-gardy, a od níž vedou cesty třeba i k Michaelu Girovi (Swans), odehraje v prostorách Underdogs’ Ballrom & Bar v Praze koncert, a to 27. dubna. K úplnosti večera a spokojenosti návštěvníků se objeví i brněnští Nachttante a kanadský Ital Paul Beauchamp.

Kompletní tiskovou zprávu nejen s historií Larsen, za níž stojí pořadatelská Jednota ve složení ][, Cáry mlhy, Letmo Productions a Naše koncerty, si přečtěte na fb eventu.

Lístky v předprodeji za 220 Kč pak shánějte na Goout.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky