Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Duben 2019
25.4.2019

Biografie Rotting Christ

Domácí vydavatelství MetalGate poslední dobou sahá nejen k hudbě, ale i ke čtivu a po trilogii Knih kovu (V. Votruba) na konci dubna vydá biografii řeckého kultu Rotting Christ. Kniha je dílem mladého žurnalisty Davala Pettersona, o překlad se postarali přímo na MetalGate.

Pro ilustraci byl zveřejněn teaser a rovněž i ukázka z knihy, která bude k mání jak v paperbackovém vydání, tak v limitovce v pevné vazbě a s několika zatím nespecifikovanými bonusy.

Detaily dohledáte ZDE.

25.4.2019

Antitrend open air festival 2019

Patnáctý ročník tradičního festivalu netradičních kapel proběhne opět v Žabčicích u Brna, tentokrát 22. června. Seznam kapel dohledáte níže, bližší info je třeba na fb eventu.

Kapely:
TEETHGRINDER (NL)
DEVANGELIC (ITA)
SKINNED (USA)
SPASM (CZ)
MINCING FURY a.G.C.o.Q.D. (CZ)
ANÜS (SWE)
URTIKARIAANAL (MEX)
CONSUMED BY VULTURES (SUI)
BRUTALLY DECEASED (CZ)
BOUND TO PREVAIL (MLT)
GRIMAZE (BG)
INVIDIOSUS (USA)
KANDAR (CZ)
SUBURBAN TERRORIST (SK)
PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ)
BURST (Nová Kaledonie)
MARANA (CZ/DE)

25.4.2019

Magic Sword v Praze

Ještě jednou září, ještě jednou agentura Obscure Promotion a ještě jednou Praha. Tentokrát ale synteticky a ve "star wars" stylu. 25. září v klubu Chapeau Rouge vystoupí kapela Magic Sword.

Tisková zpráva:
Pro fanoušky syntetických tónů zde máme další skvělé oznámení. Po úspěšných koncertech Perturbatora, nebo Dance With The Dead, do Prahy přivážíme tajemné trio Magic Sword.
Jak praví legenda „Před mnoha a mnoha lety byl nesmrtelný Temný osvobozen ze svého vězení. Od té doby síly dobra hledaly Světlo, Vyvoleného, aby ho přinutili vrátit se zpět do své cely. Klíčem k tomuto vězení je Magický meč, který ve správných rukách navrátí vesmír do správné rovnováhy.“
Magic Sword jako velkým fanouškům komiksu, však si taky k prvnímu albu „Magic Sword Vol. 1“ vydali dokonce svůj vlastní, se v roce 2017 povedl kardinální kousek – jejich skladba „In the Face of Evil ” se objevila v oficiálním traileru k filmu Thor: Ragnarok (Marvel Studios).
Magic Sword, jak to u synthwave/retrowave/electronic projektů bývá, ale nejsou o jednom člověku, kde ústřední persona stojí u „djského“ pultu. Jsou tvořeni třemi členy, kteří obsluhují klasické nástroje - klávesy, kytaru a bicí, takže jejich pojetí synthwave mnohem více odpovídá tradičnější podobě živé kapely, která navíc hned na první pohled zaujme zahalenou, do ‚star wars‘ stylizovanou image v pláštích a maskách.

FB událost 

25.4.2019

Dead Letter Circus v Praze

Obscure Promotion nelení a další jejich akce patří australským rockerům Dead Letter Circus, kteří nás poctí návštěvou 18. září a zavítají do pražského klubu Futurum.

Tisková zpráva:
Prog / alternative rocková jistota Dead Letter Circus z Austrálie, často připodobňována ke slavnějším kolegům Karnivool, či dokonce Tool, se prezentuje po všech stránkách dotaženou, vyzrálou a energickou hudbou, která by, aniž by se její autoři museli jakkoli stydět, mohla hrát i v rádiu. Ač si Dead Letter Circus drží vysokou instrumentální úroveň, v jejich tvorbě je možné spatřit odlesky i takových „stadionovek“ jako jsou kapely Muse, Linkin Park nebo 30 Seconds to Mars.
Jejich vystoupení na turné doprovází dvě dánské party – rockověji ladění Siamese a metalcore / djentoví Days of June.

FB událost 

24.4.2019

Týnecký mazec numero 13

22. června proběhne v Týnci nad Labem třináctý ročník metalového festu Týnecký mazec, na kterém se letos představí kapely Ingested (UK), Integral (IT), Deadpoint (PL), Doomas (SVK), Elysium, Dysangelium, Neurotic Machinery, Made By The Zero, Dewdrop a Dustborn.

Akce proběhne na Letním parketu Ostrov, a to od 15.30.

Detaily sledujte na ofiko webovkách nebo na facebooku.

24.4.2019

Vulture Industries, Helheim a Madder Mortem v Praze

A už tuhle neděli! Velmi chutně obsazené dostaveníčko se odehraje 28. dubna v prostorách Nové Chmelnice. Za vším hledej Obscure promotion

Tisková zpráva:

Společné turné Seveřanů Vulture Industries a Helheim za účasti Madder Mortem fanouškům avantgardně laděné hudby slibuje mnohé, i když z původně avizované sestavy vypadli Řekové Caelestia.
VULTURE INDUSTRIES na scéně působí od roku 2003 a už svým debutem „The Dystopia Journals“ si dokázali získat pozornost. Od té doby na sobě intenzivně pracují a každá jejich deska je krokem kupředu, což potvrzuje i poslední album „Stranger Times“- vlivy Arcturus na něm sice pohasínají, stále jsou ale dost patrné. Vulture na sobě pracují i z hlediska živého hraní, především zpěvák Bjørnar Nilsen je jejich poznávacím znamením a patří mezi nejextrovertnější tvory za mikrofonem.
Norské black avantgarde vikingy HELHEIM snad není nutno představovat. Banda z norského Bergenu hraje již od roku 1992 a jediné z jejich deseti alb se nestalo propadákem, ba naopak, tyjsou trvale oceňovány nejen posluchači, ale i novinářskou obcí, což potvrzuje nová deska „Rignir”, která díky atmosféře a zpěvům může připomenout i Sólstafir nebo Enslaved.
I třetí do party jsou Norové. MADDER MORTEM, kteří se českému publiku již představili, nadále zůstávají svébytnou grupou, kterou nejen jasně rozpoznatelným hlasem zpěvačky Agnete poznáte mezi stovkami jiných. Za svou originalitu a vytrvalost by si jen zasloužili větší mediální zájem i ohlas fanoušků.

FB událost ZDE

23.4.2019

Nová deska Náv na NAAB

Na značce NAAB vychází debutní deska nového českého blacku Náv, čtěte tiskovku níže:

Black metal byl odjakživa paradoxní žánr: na jednu stranu true rigidnost, na druhou stranu metalová odnož ztělesňující naprostou svobodomyslnost. Kapela Náv si bere od obojího trochu: na jednu stranu výtrysk toho nejsurovějšího blacku, na druhou stranu příjemně štiplavý závan svobody.

Debutová nahrávka Smrtci, která teď vychází na kazetě pod značkou NAAB, a která vznikla v jihočeských Low Resolution Studios, nabízí sedm nihilismem čpících skladeb. Ty šíří jednou plíživou zlověstnost, jindy tnou přímo do mrazem se tříštících kostí. Smrtci jsou nemilosrdná nahrávka, v jejímž sírovém odéru se vznáší i nemalá dávka spontánnosti.

Nemusíte pálit kostely, aby vás black metal zahřál u srdce.

Náv online:
facebook
bandcamp
instagram

NAAB online:
facebook

23.4.2019

Purnama k poslechu

Album Lioness domácí metalové kapely Purnama bylo uvolněno komplet k poslechu, a to na youtube kanál souboru. Poslechnout můžete ZDE. Naši recenzi si pak připomeňte TADY.

18.4.2019

Klip Halcyon Way

Američtí prog/power metalisté Halycon Way si připravili klip (link) k písni The Church of Me z poslední řadovky Bloody But Unbowed (naše recenze)

18.4.2019

Klip Gaahls WYRD

31. května vyjde pod hlavičkou Season of Mist album Gaahlova projektu Gaahl WYRD nazvané GastiR – Ghosts Invited. Ke skladbě Carving The Voices z této desky natočili klip (link).

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky