Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Leden 2018
23.1.2018

Nový Varathron v dubnu

Šesté album řeckých kouzelníků Varathron dostalo název Patriarchs Of Evil a vyjde v rámci Agonia Records letos 27. dubna. Oficiální trailer najdete ZDE.

Sestava :
Stefan Necroabyssious - zpěv
Achilleas C - kytary
Sotiris - kytary
Stratos - baskytara
Haris - bicí

Tracklist:
1. Tenebrous
2. Into the Absurd
3. Luciferian Mystical Awakening
4. Saturnian Sect
5. Remnants of the Dark Testament
6. Hellwitch (Witches Gathering)
7. Orgasmic Nightmares of the Arch Desecrator
8. Ouroboros Dweller (The Dweller of Barathrum)

21.1.2018

Nové album Et Moriemur

Na 20. března si domácí doomaři Et Moriemur chystají novou desku Epigrammata, která vyjde na indickém labelu Transcending Obscurity Records a z níž jsou aktuálně volně k poslechu dva songy - klikejte na bandcamp. K dispozici je rovněž teaser.

No a samozřejmě nesmíme vynechat ani naši recenzi předchozího alba Ex nihilo in nihilium (2014) - čtěte ZDE.

21.1.2018

Klípek Fox Territory

Brněnská instrumentální moderna Fox Territory zveřejnila nový videoklip ke skladbě Chia Tong, která pochází z loňské debutní desky Depressive Fusion. Klípek ke shlédnutí ZDE, deska pak k poslechu na bandcampu.

Rovněž doplňujeme informaci o dvou blízkých koncertech, z nichž první se odehraje 14. února v pražském klubu Underdogs (fb event) a druhý o den později v plzeňské Lampě.

19.1.2018

Zs poprvé v Praze

Pořádající uskupení Jednota, tentokrát ve složení Heartnoize Promotion, Letmo Productions, Marast Music, Naše koncerty a Podujatie Promotion, přiveze do Pahy NY experimentální formaci Zs, doplněnou
o stejně netradiční izraelské kombo Wackelkontakt. Detaily v tiskovce níže:

Zs nejsou jenom kapela, je to neutuchající nutkání, známka znepokojení nad omezeními newyorské experimentální scény.“ Těmito slovy hodnotí tvorbu etablované trojice hudebníků a vizionářů deník The New York Times. Kytarista Patrick Higgins (Arto Lindsay), saxofonista Sam Hillmer (Diamond Terrifier), perkusionista Greg Fox (Ben Frost, Liturgy nebo Guardian Alien) a nedávná posila v podobě producenta Michaela Beharieho po úspěchu alba Xe navazují novým materiálem, se kterým vůbec poprvé přijíždějí do Prahy.
 
I přesto, že u jedné z nejvíc invenčních kapel undergroundu východního pobřeží není nikdy nic jisté, lze se nachystat na chaotické freejazzové koláže i tribální struktury. Živá vystoupení se stávají hypnotickou masáží zvuků a kreativních podnětů, frenetických i minimalistických kompozic, nápaditou krajinou tónů a rytmů, kde máloco zní náhodně, ale taktéž máloco předvídatelně.
 
Speciálními hosty, kteří doplní mozaiku večera odvážné hudby, jsou Wackelkontakt z Izraele. Energický audiovizuální projekt z Jeruzaléma stmeluje hlukové textury s hip-hopovými beaty a zprocesovanými vokály do intenzivního zážitku. Postorientální melodie s epileptickými vizuály nastaví pražských divákům tvář experimentální hudby zase z jiného koutu světa.
 
Koncert se odehraje v žižkovském klubu Bike Jesus ve středu 7. února. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti GoOut.

fb event

19.1.2018

Ochutnávka Between the Buried and Me

9. března vychází nové album progresivním šílencům Between the Buried and Me. Novinka ponese název Automata I a na ploše 35 minut se můžeme těšit na šestero skladeb. Kapela zveřejnila video ke skladbě Condemned to the Gallows, na které se podívejte ZDE.

19.1.2018

Novinka Primordial

30. března vychazí prostřednictvím Metal Blade Records očekáváné album irských Primordial. To ponese název Exile Amongst the Ruins a jako upoutávku shlédnětě zbrusu nové video ke skladbě Stolen Years. ZDE.

18.1.2018

Další ochutnávka Monolithe

O novém albu francouzských Monolithe jsme již psali. K novému albu Nebula Septem, které 26. ledna vychází, kapela zveřejnila další skladbu Fathom the Deep. Poslechněte ZDE.

17.1.2018

Reedice Euthanasia

Vydavatelské aktivity magazínu Pařát pokračují v oprašování archiválií domácího metalového podzemí a na 20. dubna si chystají vydání tří demonahrávek kapely Euthanasia. Bude se jednat o Demo 94, V chrámu bezbolestných a Nazí a mrtví, tehdy vydané na kazetě, dnes jednotně na CD nosiči.

Edice bude vyvedena v digipakovém formátu a nebude se jednat o přílohu časopisu, ale o samostatně vydaný / prodejný nosič, jehož obsah nebude oproti původnímu vydání nijak zvukově upaven.

17.1.2018

Novinky na Epidemie Records

Martin Čech z domácího vydavatelství Epidemie Records informuje o následujících, v mnoha ohledech povzdudivých věcech - čtěte níže:

Za prvé byl v létě 2017 spuštěn a během druhé poloviny roku plně vyladěn nový e.shop - pro info a hledání inspirací klikejte SEM.

Za druhé dojde na dva nové tituly, a to hned zkraje února. Bude se jednat o nové album našich oblíbených mistrů elektronické zimy Jääportit a pak debutní desku nového českého projektu Elbe. Předprodej obojího byl zahájen, odkaz máte výše.

Za třetí dojde na turné Svlékni tmu 2018, během něhož se kapely Dying Passion, Between The Planets a právě Elbe představí na devíti klubových zastávkách - rozpis TADY.

Za čtvrté na přelomu března a dubna vyjde na Epidemii nové a očekávané album Forgotten Silence.

A za páté Epidemie slaví 25 let fungování  a pokud máte hodinku času, můžete si dát rozhovor mapující tuhle éru, který spolu vedli Martin Čech a Viktor Palák na Rádiu Wave - ZDE.

16.1.2018

Nový song a deska Master's Hammer

Master's Hammer využívají své popularity a dál pokračují v nevídané kadenci nových nahrávek. Tou nejnovější se 10. února stane deska Fascinátor, z níž byl právě uvolněn titulní song k poslechu - ZDE.

V ten samý den bude novinkové album, které vyjde jak na CD tak na LP, pokřtěno na koncertě v ostravském Brick House, kde se společně s MH představí další domácí blackmetalová formace Inferno. Detaily ke koncertu dohledáte na fb eventu.

Závěrem přidáváme část tiskové zprávy k nové desce: Novinka s názvem Fascinátor má být podle kapely návratem k nejstaršímu období kolem desky Rituál. Fanoušci mohou klasicky očekávat osobitý pohled na black metal s jazykově hravými texty frontmana Františka Štorma. “Do atmosféry novinky se promítl i fakt, že kapela hraje po letech opět živě. Fascinátor je proto zvukově živá deska nahraná živou kapelou, ne další počin studiového projektu,” doplňují Master’s Hammer.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky