Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Únor 2020
23.2.2020

Kovy a mašinerie smrti

Společné vystoupení Nekrodeus a UGFC proběhne 2. března 2020, na místě zvaném Boss Bar v Poděbradech. Startuje se v 20hod a vstupné je kilčo. FB event.

NEKRODEUS (death|black|sludge//AT)
Nemilosrdný válec z Rakouska, kombinující blackové i punkové sypačky a pomalý, valivý death metal říznutý sludgem. Oldschool sound, hluboké frekvence cuchající vnitřnosti. Zápach šťastné smrti všude, kam se podíváš!
https://nekrodeus.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/user/nekrodeustv

UNCLE GRASHA'S FLYING CIRCUS (atmospheric powerelectronics/death industrial//CZ)
Před necelými dvěma lety se za dusivého letního parna v Bossu odehrál první nálet mašinerie označené jako UGFC/Uncle Grasha¨s Flying Circus. Kdo to viděl, ten na to prý do smrti nezapomněl - kvílející zvuky válečných strojů, industriální buchary, chladné a zvrhlé skoromelodie, dým a za ním surreálný výsměch lidstvu. Udělení milosti se prý zamítá!
https://unclegrashasflyingcircus.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCoMuvsRKsNpxaI00yYCf2tA

23.2.2020

Belphegor, Suffocation a spol. živě

K Belphegor a Suffocation je ještě třeba přidat Hate, Carnosus a Betrayal (Praha) či Shadowmass (Košice). Kdy a Kde? 29. února ve Futuru a 1. března v Colloseu.

Tiskovka:
Po velmi úspěšném korzování Amerikou se pořadatelé turné dvou, ve svých žánrech silně promlouvajících kapel rozhodli spojení BELPHEGOR a SUFFOCATION přenést i na starý kontinent. Obě kapely vydávané největším metalovým labelem Nuclear Blast pod jménem Europe Under the Black Death Metal Fire na 30 koncertech navštíví 17 zemí.

Již od roku 1993 se rakouští ďábli BELPHEGOR zajímají o nejtemnější stránky čarodějnictví, démonologie a zákoutí, kam není radno strkat nos. Tito krvelační black/death čarodějníci se prezentují vysokorychlostním black/death metalem, který nenachází cestu pro jakékoli kompromisy. Základ aktuálního setu tvoří poslední album „Totenritual”, ale v říjnu vychází album nové, třeba se z něj fanoušci dočkají ochutnávky.

Je třeba představovat legendární „vynálezce“ slamu SUFFOCATION, jednu z nejlepších koncertních kapel a přes 30 let jednoho z nejosobitějších interpretů death metalu? Jejich hudba snese nejpřísnější měřítka, ať se to týká techniky, skladatelství či osobitosti. Každé z jejich 8 alb je unikum a každé z nich posouvalo nejen tvář kapely, ale i celého žánru. Dá se tak říct, že co se death metalu týče, ten se na Suffocation vždy může spolehnout.

Třetí logo, které zdobí plakát turné, náleží z nejvýraznějších polských kapel, která si podobně jako třeba Behemoth vyšlapává cestu neutuchající koncertní pílí a pravidelným vydáváním (diskografie momentálně čítá již 11 řadovek), což je s posledním albem „The Auric Gates of Veles“ od Napalm Records přivedlo ke gigantu Metal Blade. HATE s Behemoth ale spojuje i hudba, neb tihle kozli rovněž mísí black s death metalem, který doprovází atmosféra a místy hymnický nádech.

Aby toho nebylo málo, fanoušci nad tyto tři taháky dostanou ještě další dvě kapely. Šikovné melodic thrash/deathery CARNOSUS ze Švédska, v Praze pak moderní deathmetalisty BETRAYAL a v Košicích naopak řecké SHADOWMASS, kteří thrash obohacují deathem i blackem.

FB event Praha / vstupné
FB event Košice / vstupné

23.2.2020

Hail Spirit Noir připravují novinku

Řečtí progresivně psychedeličtí nezmaři Hail Spirit Noir avizují práce na nové desce, která by podle nich měla spatřit světlo světa v červnu tohoto roku pod značkou Agonia Records.

Aktuální sestava:
Haris - syntezátory
Theoharis - kytary, zpvě
J. Demian - baskytara, akustická kytara
Sakis Bandis - syntezátory
Cons Marg - zpěv
Foivos Chatzis - bicí

22.2.2020

Do Prahy dojedou Ulver

Z jarních koncertů bude patřit k těm hodně zajímavým ten, kdy se v Paláci Akropolis objeví norská legenda Ulver. Stane se tak 7. května a bude to večer, který bude patřit pouze jim. Klikejte SEM pro další informace a SEM pro lístky v předprodeji.

22.2.2020

Hatebreed v Praze

8. dubna proběhne v pražském Futuru koncert americké HC ikony Hatebreed, kterým aparáty rozehřejí Stick To Your Guns. Detaily ke koncertu dohledáte ZDE, lístky v předprodeji pak seženete TADY.

21.2.2020

Vader v Košicích

Libo-li Vader? Budete mít možnost v košickém klubu Collosseum, a to 22. března. Společně s polskou úderkou vystoupí Defiled, Chronosphere a Fallcie. Lupeny si zamlouvejte TADY, detaily dohledávejte ZDE.

21.2.2020

Český koncert Turia

Heartnoize Promotion ohlašuje koncert holandské blackmetalové veličiny Turia, s níž společně vystoupí francouzská žánrově stejně zaměřená kapela Iffernet a domácí black metal Náv. Lístky na akci, která se odehraje 25. února v Underdogs, si zajišťujte ZDE, bližší informace najdete na facebooku.

21.2.2020

Nová deska Cult of Fire a jeden koncert k tomu

Včera oficiálně vyšla digitální verze nové dvoj-desky Cult of Fire nazvané Moksha / Nirvana. O měsíc později dojde na vydání na CD a 2LP, ještě později spatří světlo světa MC kazeta. Album si zatím můžete poslechnou a digi-zakoupit na bandcampu ZDE.

23. března potom dojde na jediný český koncert v pražské Akropoli, a to společně s Malokarpatan. Lupeny v předprodeji seženete ZDE, odkaz na facebook akce máte TADY.

Dopředu ještě prozradíme, za během několika dní vyjde na Echoes článek probírající nahrávání desky a její zvukovou stránku obecně.

20.2.2020

Return of Collapse 2.0.2.0.

Pod názvem v titulku se ukrývá mini-tour čtyř domácích deathmetalových kapel, které se objeví na stejném pódiu během března až května napříč Českem. Konkrétně půjde o Elysium, Feeble Minded, Dysangelium a Phylactery. Rozpis zastávek níže:

28. 3. 2020 // Kutná Hora/  Česká 1 (fb event)
11. 4. 2020 // Brno/  Melodka  (fb event)
16. 5. 2020 // Jaroměr/  Nároďák (fb event)
30. 5. 2020 // Plzeň / Pod Lampou (fb event)

19.2.2020

Basinfirefest - únorový update

Konec června je ještě daleko, ale sestava Basinfirefestu se neustále plní zajímavými jmény. Na seznam přibyla jména Dog Eat Dog, Moonspell, Rotting Christ, Suicide Silence, Steve‘n‘Seagulls a další...

Termín a místo: 26. - 28. června, Spálené Poříčí

Dosud zveřejněné kapely:
P.O.D., STEEL PANTHER, STEVE‘N’SEAGULLS, JINJER, ROTTING CHRIST, MOONSPELL, SUICIDE SILENCE, DOG EAT DOG, WEDNESDAY 13, TUBLATANKA, INFECTED RAIN, PRO-PAIN, GRAVE DIGGER, GUTALAX, VAN CANTO, UNLEASH THE ARCHERS, MALIGNANT TUMOUR, PIPES AND PINTS, KRUCIPÜSK, HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, WALDA GANG, DEBUSTROL, DOGA, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, STEEL ENGRAVED, BOHEMIAN METAL RHAPSODY, FERAT, GAIA MESIAH, XIII. STOLETÍ, ASMODEUS, PLEXIS, SPS, E!E, N.V.Ú., FROZEN POPPYHEAD.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky