Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Prosinec 2019
11.12.2019

Evropský Tech Trek

Společná účast kapel Archspire, Beneath the Massacre, Vulvodynia a Inferi slibuje kvalitní technicko - deathmetalový zážitek. Přesně 17. prosince v Nové Chmelnici. Promotion? Obscure.

Tiskovka:
ARCHSPIRE jsou aktuálně v tech-deathovém ranku bezesporu na špici a dostávají se pomalu do pozice neustále koncertující kapely jako kdysi ikoničtí Necrophagist. Podobný vliv na okolní scénu má ale již i jejich hudba, která nachází své následovníky a uctívače. Loni ARCHSPIRE ještě předskakovali Revocation, letos kanadská pětice už vrací úder jako headliner evropské verze Tech Trek tour, na níž se chystá přehrát komplet celou desku „Relentless Mutation“. Ta je v zainteresovaných magazínech patřičně ceněna a byla nejednou zvolena albem roku svého vydání.

Debutující evropská sestava Tech Trek je výživná. Po šesti letech pauzírování se na scénu vrací BENEATH THE MASSACRE z Montrealu. Na konto jim v únoru přibude nová deska „Fearmonger“ a dle již zveřejněného singlu se hmatníky opět jali prznit svým hypernášupem nebojícím se pochroumat i deathcore. Rukopis a kvalita je však zachována, není třeba obav.
Svou nezpochybnitelnou roli na turné má i „support“. Populární jihoafrická slam-mašinerie VULVODYNIA se dostala do povědomí nejen místem původu, ale především častým koncertováním (pozor: mohou způsobit lobotomii), pozornosti by neměli ujít ani melodičtí divoši INFERI z „Nového světa”, kteří se už několikrát umístili v žebříčcích Billboard.
Rychloprsťáci, připravte CPU, tahle sestava vám zaměstná všechny obvody!
Stay Tech!

FB event / vstupenky

11.12.2019

Municipal Waste a spol. živě

Již na tuto sobotu je naplánována divoká party s Municipal Waste v čele. Další kumpáni? Toxic Holocaust, Enforcer a Skeletal Remains. Kde? MeetFactory, Praha. Promotion? Obscure.

Tiskovka:
Fráze „tohle bude událost“ se dá používat donekonečna, ale v případě dotčeného kvartetu souborů se jejího užití nebojíme. Jen před pár dny Billy Milano řádil s M.O.D. ve Futuru a už se sem valí crossover thrash/heavy/death čtyřka MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER a SKELETAL REMAINS, aby vám kosterní mechanismus v počátku zimního promrzání rozpálila rychlými tempy, úsečnými zpěvy a poctivou dávkou zběsilého thrashujícího rokenrolu.

Popularita obou tahounů Winter tour i přesto, že nejde o žádné zásadní umění, se už dvě dekády drží v pořádných obrátkách. Klíč úspěchu MUNICIPAL WASTE i  TOXIC HOLOCAUST je krom inspirace v divokých osmdesátkách (SOD, MOD, DRI, Nuclear Assault, Suicidal Tendencies), kdy po ulicích se skejty kráčely spolky v kotníkových teniskách s vypasovanými jazyky, že oba inkriminovaní prostě bez bázně a hany s osobitým humorem dělají ostrou muziku, aniž by se museli obávat, že někdo hc nebo punkem nakopnutý, troufalý thrash bude sáhodlouze analyzovat. Dát dohromady matroš, vlítnout do studia, otevřít si na to lahváče a bez složitého přemýšlení nabouchat 15 pecek se stopáží půlhodinky.

Aby to snad ale nevyznělo zle, bez debat je nutné je brát za zručné muzikanty, jen prostě jejich nekřečovitá a humorně až svobodomyslná vyjádření snesou jakoukoli kritiku, protože ta nikoho, pokud muzika kope, má drajv a energii, nezajímá, což se odráží i v textech a stylizaci (u MW např. „Wave of Death“ s prostým textem obsahujícím jen název skladby, nebo několik videí odkazujících na hororové snímky 80. let, viz „Slime and Punishment“ uctívající Cronenbergův Videodrome). Tihle neotesaní thrasheři prostě ovládají své řemeslo a s velkou nadsázkou a bez zvláštních pravidel svým posluchačům už leta v podobě neupjatého brajglu zajišťují přísun zábavy, která dokáže odbourat nahromaděný stres a přepnout do párty módu, který je pro jejich koncerty poplatný jako bandana pro Mikea Muira.

A abychom nezapomněli, ne nevýznamně je na turné doprovází heavíkaři ENFORCER a deatheři SKELETAL REMAINS. Kapely s vlastními základnami fans a rovněž autenticky odkazující ke tradicím toho nej z old school metalu. Fráze „tohle bude událost“ se dá používat donekonečna, ale v případě těchhle čtyř band nemůžeme jinak. Tahle párty v obrátkách bude událost!

FB event / vstupenky

11.12.2019

Novinky z tábora Serpent Noir

Řečtí draci Serpent Noir připravují na únor následovníka výtečného díla Erotomysticism. Třetí dlouhohrající nahrávka s názvem Death Clan ODD vychází pod hlavičkou World Terror Committee.

Tracklist:
1. The Black Knighthood Of OD
2. Cutting The Umbilical Cord Of Hel
3. Hexcraft
4. Asmodeus: The Sword Of Golachab
5. Astaroth: The Jaws Of Gha'Agsheblah
6. Necrobiological Chant Of Talas
7. GOEH RA REAH: Garm Unchained

8.12.2019

Nové album Protijed

Na Pushteek Records vychází první album kapely Protijed, která vznikla před dvěma lety jako projekt členů Kovadlina, Empty Hall of Fame, Gataca nebo Kruhy a která se profiluje jako nekompromisní straight edge hardcore.

Album se jmenuje Stres, obsahuje osm skladeb a k mání bude například na nadcházejícím tour s podobně tolerantní kapelou Gattaca.

Lyric video k songu Čuk a gek najdete ZDE.

tour:
13.12. Olomouc, SF Mini – Gattaca, Protijed, Ahoj (fb event)
14.12. Trnava, Kubik – Gattaca, Protijed, Zklamání, Autor (fb event)
15.12. Brno, Kabinet Múz (Jako doma benefit) – Gattaca, Protijed, Nulajednanulanula (fb event)
17.12. Praha, 007 (Klinika benefit) – Protijed, Brünner Todesmarsch, Kosi Idina, M/S (fb event)

7.12.2019

Árstíðir = Island na dlani

Islandští náladotvůrci Árstíðir se do Čech vrací na speciální vánoční koncert, takže ho i sami chtěli zasadit do speciálního místa. Soulkostel je pro podobné události dokonalý. Takže, 14. prosince Vernéřovice, Soulkostel.

Tiskovka:
Islandští náladotvůrci Árstíðir se do Čech vrací na speciální vánoční koncert, takže ho i sami chtěli zasadit do speciálního místa. Soulkostel je pro podobné události dokonalý. V zimě, kdy venku všem půjde pára od pusy a dost možná pod nohama bude chroupat sníh a vevnitř intimní muziku bude doplňovat praskání ztápěného dřeva, se melancholie tohoto komorního tělesa – navíc za podmínek připomínajících jejich rodnou zem - všem vryje přímo do srdce, protože tolik emocí, jak to dělají tito obyvatelé lávových a ledovcových plání, do muziky snad ani vtěsnat nelze.

Árstíðir svůj sen rozesnili roku 2008 dvěma hity v islandském národním rádiu. Následný rok jim vyšel debut, na něj navázali spoluprací s Nilsem Frahmem nebo Anneke van Giersbergen a pak už svou obrazotvornou hudbu plnou chladivých scenérií vydávají už zakotveni u francouzského labelu Season of Mist, který jim v jejich vizích v propojení témat přírody, hledání, ztrát a rozervanosti dal plnou oporu, takže Islanďané mají projeto již desítky zemí. Kariéru jim však raketově nastartovalo video, kdy improvizovaně zazpívali vikingský hymnus z r. 1208 na jednom vlakovém nádraží v Německu po tom, co zde objevili výjimečnou akustiku. (https://youtu.be/e4dT8FJ2GE0)

Všichni členové Árstíðir zpívají, hrají na strunné nástroje, klavír a kytary, doprovázejí je smyčce. Výsledkem je neobyčejně široké spektrum tónů a zvuků umocňovaných výjimečným rozsahem a barvami mužských hlasů. Označit je za folk by ale bylo pošetilé. Slyšitelná je klasická hudba, indie folk, pop, post-rock snad i prog rock, zásadní je silný otisk jejich domoviny. Komorní folk pop? Konkrétněji si představte scénické krajiny islandských písní, emotivní melodie, intimní kytarové vyhrávky, čistotu, křehkost, baladičnost, minimalismus… prostě Island. Podobné místo na naší planetě nenaleznete a Árstíðir to ctí. Zaryjou se vám také hluboko do srdce.
A jak na nápad udělat sváteční turné došlo? Pro Árstíðir jde vlastně o tradici, kterou přenášejí dál. Tyto speciální koncerty, v nichž jejich hudbu prokládají svými oblíbenými islandskými a nordickými vánočními písněmi, totiž v Reykjavíku dělají již od roku 2008. A jelikož na ně začalo jezdit velké množství nejen jejich fanoušků zpoza hranic, rozhodli se tento enigmatický večírek umožnit všem.

FB event / vstupenky

7.12.2019

Northlane, Polaris, Void Of Vision živě

V sobotu 14. prosince byste tedy měli mít jasno. Northlane na podiu pražské Akropolis s rozkoncertovanými sousedy Polaris a progresivně laděnými Void Of Vision budou stát za to. Tak praví Obscure promotion.

Tiskovka:
Metalcore (např. spolu s djentem) jako jeden z mladších žánrů poměrně záhy ukázal své limity. To se trendům stává, zkomírají. Co však interpretům plánujícím setrvat v jeho proudu zbývá? Buď se spolehnout na svou tvůrčí kreativitu, nebo začít experimentovat.
Už první čtyři desky NORTHLANE nabídly metalcore jako otevřenou platformu pro mnoho podob a tváří. Jistě, i Australané používají melodické zpěvy, avšak necítíte u nich tu nutnou potřebu je mít. Mají v jejich tvorbě své opodstatnění, nejsou zde „povinně” v refrénech a v muzice sedí. Je pak už jedno, zda doplňují techničtější úsek, djentem okovanou hradbu nebo jemný progy rock. Náladovost se s místy náročnějšími party na ani jedné desce neruší, kvintet má cit pro „písničkářství“ (což sem tam může vyznít jak srážka Tesseract s Deftones), ale nesahá po klasických šablonách. Přirozeně, s citem a vlastním rukopisem, který ovšem na novince posunuli vskutku do nečekaných míst.

V Sydney roku 2009 založený kvintet tak po vydání páté desky „Alien“ v pozici jedné z nejnadějnějších metalcore kapel stále drží prapor žánru hrdě nad hlavou. Proč? NORTHLANE nenásledují hlavní proud, nesnaží se pro sebe jen tak za nic urvat kus slávy, neskládají metalcore. Skládají muziku. A ta k němu při hledání jejího pojmenování má vedle nu-metalu asi nejblíže, ačkoli by jí někdo zařadil do progresivního směru, někdo do alternativního, jiný by vyzdvihl experimentování s až industriálním zvukem a elektronikou a zachmuřené atmosféry navázané na vážná témata (drogy, agrese, nešťastné dětství).

FB event / vstupenky

6.12.2019

Týnfest 2019

14. prosince proběhne v Týně nad Vltavou 13. a možná poslední ročník Týnfestu, na němž se letos představí Hypnos, Titanic, V.A.R., Trollech a Black Sabbath revival. Detaily o akci dohledáte TADY.

6.12.2019

Vychází nové album Zeměžluče

Brněnská punková legenda Zeměžluč právě prostřednictvím Papagájova Hlasatele vydává své nové album Kolik a komu?, a to na vinylu a na CD. Desku si můžete poslechnout na bandcampu, objednat pak třeba TADY.

6.12.2019

The Old Dead Tree streamují

Nové EP The Old Dead Tree nazvané The End nyní můžete komplet legálně poslechnout ZDE. Oficiální vydání připadlo přesně na dnešek, a to na Season of Mist.

6.12.2019

Nová deska Envy

Japonská ikona post-rocku / emo hardcoru, kapela Envy, ohlašuje po dlouhých pěti letech novou desku, která se bude jmenovat The Fallen Crimson a vyjde 7. února 2020 na Pelagic Records. TADY máte klip ke skladbě A Step in the Morning Glow, která desku předznamenává.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky