Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Listopad 2022
29.11.2022

Křest Trahir

8. prosince proběhne v pražském klubu Hells Bells Rockin‘ Pub křest nové desky mladé domácí kapely Trahir, která se svou tvorbou pohybuje na hranici heavy a doom metalu. Detaily k akci dohledáte na fb eventu, předprodej lístků běží ZDE. Jako předkapela se představí formace Slať, v roli speciálního hosta František Štorm.

Kapela Trahir funguje od roku 2018 a aktuálně sestavu tvoří kytarista Jéňa Mašek, zpěvák Adam Balcar, bubeník Martin Horčic a baskytarista Dan Friml, v jehož studiu se debutní album Whose Hearts Petrified nahrávalo.

Oficální termín vydání nahrávky je 1. prosince a objednávat můžete ZDE.

facebook

29.11.2022

Nové velké jméno na Metalfestu 2023

Další potvrzenou kapelou jsou legendy Testament. Určitě víte, že z této thrash metalové party vzešla řada známých jmen, jako byl kytarista Eric Peterson, věhlasný Alex Skolnick nebo Steve Di Giorgio. No a od škopků Dave Lombardo. Myslíme si, že tahle show (na které se budou vyskytovat prakticky samé legendy), bude rozhodně stát za to!

Oficiální web festivalu najdete zde.

28.11.2022

Videoklip Nylon Jail

Olomoucká rocková kapela Nylon Jail zveřejnila nový videoklip ke skladbě Man Like You, který pro ni režíroval Vít hradil. Jedná se o příběh obyčejně neobyčejného muže, kterej řeší vyrovnání se s životními problémy po svým. Je to doják i vostrý zároveň. Trochu snová pohádka a trochu realita.

Videoklip máte k dispozici ZDE.

A ještě dnes do 24.00 potom můžete podpořit vydání nové desky Nylon Jail na portálu Hithit - odkaz máte ZDE.

28.11.2022

Singl Manifestor

Industriálně-metalový projekt Manifestor, za kterým stojí Luboš Stručovský (Indrid Cold), zveřejnil nový singl s názvem Nadjá, který dle vlastních slov posouvá tvorbu projektu více k metalovému zvuku. Posoudit můžete na bandcampu.

28.11.2022

Christmas mazc vol. 4

17. prosince se v Kolíně U Vodvárků odehraje čtvrtý ročník akce s názvem Christmas mazec, na které se představí kapely Brutally Deceased, Elysium, Congenital Anomalies, Inception of Fall, Laid to Waste a Space Hamster.

Kompletní informace dohledáte na fb eventu.

24.11.2022

Nové album Enslaved

3. března vyjde u Nuclear Blast nové album Enslaved. Šestnáctý dlouhohrající počin dostane do vínku název Heimdal.

Sestava:

Ivar Bjørnson - kytary, piáno, elektronika, efekty, perkuse, doprovodný zpěv
Grutle Kjellson - zpěv, baskytara, ústní harfa, elektronika, efekty
Arve Isdal - kytary, doprovodný zpěv
Håkon Vinje - klávesy, zpěv
Iver Sandøy - bicí, zpěv


Tracklist:

1. Behind the Mirror
2. Congelia
3. Forest Dweller
4. Kingdom
5. The Eternal Sea
6. Caravans to the Outer Worlds
7. Heimdal

24.11.2022

Nové album Entropia

Entropia chystá na březen příštího roku vydání následovníka ceněného alba Vacuum (recenze) Album ponese název Total a vyjde pod značkou Agonia Records.

Tracklist:

1. Retox
2. Mania
3. Orbit
4. Total
5. Final

22.11.2022

Dva koncerty Mallephyr v dobré společnosti

Na leden nadcházejícího roku byly ohlášeny dva koncerty Mallephyr, se kterými budou jedno pódium sdílet Somnus Aeternus a Můra, v Brně navíc ještě Sator Marte. Kdy a kde? Čtěte níže:

20. ledna 2023 // Brno, Melodka
Mallephyr + Můra + Sator Marte + Somnus Aeternus
fb event

21. ledna 2023 // Plzeň, Parlament
Mallephyr + Můra + Somnus Aeternus
fb event

22.11.2022

Nové EP KODDN

Brněnské trio KODDN včera vydalo své nové EP, které se jmenuje Resistance is Future a obsahuje pět nových skladeb. Ty jsou k poslechu a v digitální podobě ke koupi na bandcampu či spotify, jejich přiblížení v podobě tiskovky máte k dispozici níže.

Tiskovka:
Nové EP vznikalo během covidové doby, která posloužila jako katalyzátor nápadů a značně se podepsala na celkové podobě alba. Dystopie, digitálno, konspirace, svoboda - to jsou klíčová témata aktuální nahrávky.

Zásadní novinku oproti minulosti představují četné elektronické elementy z pera Jiřího Machů (Killiekrankie, Laokoon), které se proplétají celou deskou a tvoří živnou půdu pro někdy tvrdé, jindy melancholické kytarové riffy. Neoddělitelnou součástí nahrávky je znepokojivá, až sci-fi atmosféra, která akcentuje tématiku alba a spolu s proměnlivou rytmikou a naléhavým zpěvem tvoří nadžánrovou směsici, jež míří zejména na fanoušky tvrdší kytarové hudby.

O nahrávání jsme se postarali sami v duchu DIY principů, mix a master si vzal na starost Tomáš Raclavský.

facebook

21.11.2022

Ochutnávka Cremation

Švýcarská deathmetalová kapela Cremation 9. prosince vydává na značce Czar of Crickets své nové album nazvané Where the Blood Flows Down the Mountains. Z něj byla právě zveřejněna skladba Plaguelord, kterou si můžete v podobě lyric videa poslechnout ZDE.

A pokud zaujalo, tak předobjednávku můžete spáchat ZDE pro CD a ZDE pro vinyl.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky