Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Březen 2023
28.3.2023

Nocturnal Pestilence opět živě

Po vynucené koncertní přestávce a doplnění sestavy o rytmickou sekci se na pódia vrací domácí kapela Nocturnal Pestilence, konkrétně na pódium klubu Kaštan, kde 1. dubna proběhne první koncert v nové sestavě. Společně s nimi zahrají metalové kapely Morthymer a Phobia Journal.

Akce začne v 19 hodin a kvalifikujete se na ni za 150 Kč.

Detaily na fb eventu.

28.3.2023

Desed v podcastu Noir Talk

Vydatný tříhodinový rozhovor s Jirkou "Desed" Sedláčkem z Dark Gamballe a Trny & Žiletky v podcastu Noir Talk sledujte ZDE.

28.3.2023

Pražská Klubovna láká na dungeon synthový večírek

V temnou kryptu jako ze starého RPG se na Zelený čtvrtek promění dejvická Klubovna, aby nabídla útočiště fanouškům dungeon synthu, středověku a black metalu. Pražská noc Kryptozpytu, čili koncert tří spřátelených projektů kombinujících různé žánry příbuzné dungeon synthu bude plný malých překvapení.

 

Tuzemská hvězda Garadrak přijede do Prahy se svou ještě žhavou kazetou “V smutným lese” a vtáhne posluchače do světa plného tajemných močálů a pohřebních tónů.

https://garadrak.bandcamp.com/album/v-smutn-m-lese

 

Duo Budeč naváže kombinací středověku a modernity. Staré dechové nástroje, moderní flétny a elektronika tvoří jejich charakteristický zvuk, ve kterém opět nebude chybět ani chrastění kostí. Zároveň tento večer proběhne křest kazety s poslední albem „LX“!

https://budecz.bandcamp.com/album/lx

 

Večer zakončí jednočlenný hudebně-vizuální, experimentální projekt Vyšehrad, jehož písně popisují snová putování a výpravy do neznámých končin země, i našich myslí. Black metal, dark ambient, dungeon synth, martial industrial, primitivní techno beaty, tänzelcore a mnohem víc pohne stěnami pražské kobky!

https://vysehrad.bandcamp.com/

 

“Pamatujete, jak jste před třiceti lety prolézali rozpixelované krypty v klasických RPG? Marně jste hledali s kamarády čtverečkovaný papír, abyste si mohli udělat mapu, když jste hráli dračák? Tak tohle je hudba, která k tomu měla hrát!” přibližuje žánr Olaf Olafsonn, zakladatel Budče.

 

Klub navíc bude makabrózně vyzdoben a nasvícen ve stylu staré kobky vizuálními umělci Weird 

Visuals.

Kdy: 6.4. 2023 19:00

Kde: Kulturní centrum Klubovna, Generála Píky, Praha 6 – Dejvice

Vstupné: 200 Kč pouze na místě!

Facebook

27.3.2023

První singl od Radosty

Plzeňští Radosta chystají nové album Dvanáctisměna a první singl Operní mistr Bílek už je venku. Video ke skladbě se záběry ze studia sledujte ZDE.

24.3.2023

Druhá deska SSS

Goregrindová kapela Sick Sinus Syndrome vydává na značce Obscene Productions své druhé album nazvané Sick Sinus Syndrome. K dispozici bude na CD a MC (22. dubna) a posléze i na LP (přelom června / července). Předobjednváky se zozběhnou 3. dubna ZDE.

Předchozí tvorbu, tedy především debutní desku Rotten to the Core, můžete naposlouchávat ZDE.

23.3.2023

Nekrodeus + Auszaat + UGFC v Brně

Pozvánka na brněnskou Sibiř v rámci temně metalového večera dvou rakouských kapel v doprovodu domácího industrialu. Akce se koná 9.dubna a vystoupí Nekrodeus, Auszaat a UGFC.

Nekrodeus 

https://nekrodeus.bandcamp.com/album/moloch

Auszaat 

https://auszaat.bandcamp.com/releases

UGFC

https://unclegrashasflyingcircus.bandcamp.com/

 

doporučené vstupné - 200kč

Sibiř

Dukelská třída 123/50 61400 Brno

20:00

23.3.2023

Thy Catafalque s novou deskou

Z nedávného rozhovoru (ZDE) bylo celkem patrné, že Tamás Kátai je stále plný elánu, o čemž svědčí i aktuálně ohlášené vydání nové desky jeho stěžejního projektu Thy Catafalque. Ta se bude jmenovat Alföld, vyjde 16. června opět na Season of Mist a aktuálně z ní můžete slyšet videoklipem doprovozenou skladbu Néma vermek - klikejte SEM.

23.3.2023

Druhý singl Botanist

Z nadcházející desky VIII: Selenotrope zahradníků Botanist byl zveřejněn druhý singl, a to skladba Epidendrum Nocturnum - slyšte ZDE. Celé album pak očekávejte 19. května na Prophecy Productions.

21.3.2023

Singl The Ocean

Z nadcházející desky Holocene (vychází 19. května na Pelagic Records) byl právě vypuštěn další singl,  videoklipem opatřená skladba Sea of Reeds. Aktuální formu The Ocean máte k poslechu ZDE.

17.3.2023

Nový singl Dødheimsgard

Jako předzvěst nového alba Black Medium Current (14. dubna) hodili avantgardní Norové Dødheimsgard do éteru novou skladbu Abyss Perihelion Transit. ZDE se podívejte na její videoklip.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky