Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Červenec 2024
12.7.2024

Singl Analog Killer

Pražská kapela Analog Killer, která svou hudbu charakterizuje jako pop-punk, zveřejnila nový singl s názvem Fairies. V podobě videoklipu dostupný na youtube.

12.7.2024

Videoklip Streetmachine

Pardubická hardcorová kapela Streetmachine představila nový videoklip, který vznikl ke skladbě Neprůstřelnej - dostupný na youtube.

3.7.2024

Isacaarum ohlašují nové album

Z popela, či snad z tratoliště krve, vyvstává znovuzrozené těleso jménem Isacaarum. Na obzoru je nové album, kde už takto dopředu můžeme slíbit jeho rozbor. Detaily kolem nové nahrávky si můžete předstudovat v tiskové zprávě:

Téměř jedenáct let trvalo období, kdy jste někteří možná museli pouze nostalgicky vzpomínat při poslechu starých nahrávek Isacaarum. Ale nyní lze s radostí oznámit, že tato éra končí. Isacaarum jsou zpět a připraveni znovu udeřit! Připravte se na nové album Impregnation, které vyjde dne 6.9.2024 exkluzivně pod vlajkou Nasphyr Records ve formátech CD, LP a MC, včetně limitované edice obohacené o triko s unikátním motivem vytvořeným pouze pro tuto příležitost v počtu 33 kusů.

 

Album Impregnation bylo natočeno v sestavě s dvěma staronovými pilíři Isacaarum – Bambusem (kytara) – zakládajícím členem Isacaarum a Chymusem (vokály) – a se dvěma novými posilami, jmenovitě Ferencem za bicími – velezkušeným matadorem české scény (Disfigured Corpse, Dead Carnage a Antigod) – a Dinem (ex-Hibakusha) na postu baskytaristy. Tato parta vám přináší 14 zbrusu nových skladeb na ploše necelých 34 minut a rozhodně nezpomalili, o čemž se budete moci přesvědčit i na dalších plánovaných živých vystoupeních. Opravdu to stojí za to!

 

Předobjednávky: https://www.nasphyr.cz/cs/domu/364-36-isacaarum-impregnation-limited-edition.html#/5-velikost-m/10-mc-ne

Více informací (v přípravě): www.isacaarum.cz

Červen 2024
28.6.2024

Buryzone #28

Právě vychází 28. číslo BURYZONE zine. Více v tiskové zprávě.

Na 122 stranách formátu A5 se nacházejí rozhovory s punkovou legendou IQ:60, jihočeskými deathmetalisty ENTRAPPED, navrátivší se stálicí z Ostravska DISFIGURED CORPSE (grind/hc/death) nebo s MANKURT (garage-mathcore). Brněnsko zastupují LIFE DISSAPOINTMENT (stenchcore) a MARASTIC BLUES (marast core), Polsko pak FAUL TECHNICZNY (punk/hardcore) a UNBEATEN (hardcore).

 

Dále jsou zde tour reporty SHITBRAINS / CONTROLLED EXISTENCE po Evropě, stejně tak KRONSTADT / ENDFORM, SVINĚ! / A2BELLY z jižní Evropy, SQUASH BOWELS, EMBRIONAL, BRUTALLY DECEASED, SEE YOU IN HELL CZ/PL tour report, DECULTIVATE UK tour report a Čurbyho výlet s BIRDFLESH v Kolumbii a Brazílii.

 

K tomu článek “Punk, spiritualita a prostředí“ a samozřejmě recenze na nahrávky nebo čtivo.

 

A v neposlední řadě jsou na titulní i zadní straně obálky opět perokresby od Bena (www.benitos.freepage.cz).

 

V blízké době k dostání u spousty distributorů nebo osobně na festivalech Obscene Extreme (Trutnov, 3. – 6. 7. 2024), Festa De La Pohoda (Vodňany, 27. 7. 2024) či Vzdor Festu (Hostašovice, 16. – 17. 8. 2024). Nebo na níže uvedeném kontaktu za 130 Kč (+ 35,- poštovné).

buryzone@seznam.cz www.bandzone.cz/fan/buryzone

 

PS: K dostání jsou i poslední kusy čísel 21, 23, 26 a 27.

27.6.2024

Debut black metalového projektu Mor Naagus

Podzemní label Corrosion Plague Rec. uvádí novou nahrávku ve svém katalogu. Čtvrtým plodem práce drobného vydavatele se stává album In Tribal Times z dílny tajemného projektu Mor Naagus.

Pět skladeb syrového a zároveň svébytně pokřiveného black metalu se na prostoru 21 minut rozprostírá s přirozeným příklonem k atmosféře středověkých tortur a lokálních kultů. Nahrávku lze v celém rozsahu poslechnout na bandcampu nebo na youtube kanálu No Gleaming Light.

Nahrávka vyšla oficiálně 14.6.2024 v limitovaném počtu 40 kusů bílých kazet. V případě zájmu objednávejte na bandcampu, na stránce vydavatele nebo na Facebooku.

27.6.2024

Limbonic Art jsou zpět

Norskému obskurnímu projektu zítra vyjde nové album pojmenované Opus Daemoniacal. Obsahovat bude sedm skladeb a zabere vám slušných 50 minut. Vzorek je možné slyšet na Bandcampu.

27.6.2024

Nové album Phil May Grey

Heavy stoner z Olomouce Phil May Grey mají venku novou řadovku MIND (2024). Poslouchejte zde.

26.6.2024

Klip Poly Noir

Nový sólový projekt Poly Noir, za kterým stojí Poly z kapely Insania, představuje další singl, skladbu A vymýšlíme dál. Ta se dočkala i videoklipu, k poslechu a vidění ZDE.

26.6.2024

Slyšte Sear Bliss

28. června vychází na Hammerheart Records nová deska Sear Bliss, která se bude jmenovat Heavenly Down a na kterou jsme si od té předchozí Letters from the Edge museli počkat šest let. Aktuálně je možnost si celé album poslechnout prostřednictvím streamu, klikejte na youtube.

23.6.2024

Bonusový song Rotting Christ

Kapela Rotting Christ zveřejnila bonusovou skladbu k aktuálnímu albu Pro Xristou, která se jmenuje Primal Ressurection a vzniklo k ní lyric video právě dostupné na youtube. Klikejte a poslouchejte ZDE.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky