Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Únor 2020
26.2.2020

Novinky z tábora Hentai Corporation

Pražští divoši Hentai Corporation mají před vydáním nové nahrávky a videoklipu. Ještě než vstoupí do festivalového koncertního útoku, chtějí to zas, jak je jejich dobrým zvykem, pořádně roztočit.

Tiskovka:
I když se to nemuselo nějakou dobu zdát, pražská „krejzy“ sebranka a postrach koncertních pódií od vydání alba „Intracellular Pets“ (2017) nespala. A co víc, u Hentai Corporation to teď pořádně vře!

Jedna z našich nejvýraznějších a hudebně se stále vyvíjejících kapel charakterizovaná rovněž excentrickým vokalistou Radkem Škarohlídem jednak má před vydáním nové nahrávky, jíž v nadcházejících dnech uvede novým videoklipem z produkce studia DRAWetc. (kreslil renomovaný Vladimír Strejček!), v němž zachrání svět, a jednak se před rozpukem letní festivalové sezóny vrhne rozehřát do několika klubů, kde by mělo dojít k maximální tourbulenci!

Termíny:
07.03. Liberec – Bunkr
20.03. Klatovy – Falcon
26.03. Praha, Akropolis - Žižkovská Noc
28.03. Uherské Hradiště – Mír
03.04. Svitavy – Tyjátr
14.04. Praha - Futurum minikřest

26.2.2020

Mgła a spol. live

Disciplína i chaos - kultivovaná Mgła a zhoubný i ujetý doprovod. To vše se odehraje 16. května v Praze v paláci Akropolis. A ten ujetý doprovod? Tady je: Diocletian, Mord'A'Stigmata, Martwa Aura a Rites Of Thy Degringolade.

Tiskovka:
Pro polské blackmetalisty MGŁA, jejichž hvězda již dávno opustila zamglené bažiny undergroundu, je pro jejich důraz na výrazné kytarové melodie důležitý čistý zvuk. Bez něj by od sebe nebyly všechny instrumenty rozeznatelné. To prostor pražské Akropolis nabídne bez pochyb. A i když MGŁA nehrají žádný extrém a skladby jsou spíše poslechové, přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné. Ne náhodou. Poláci jsou perfekcionisté, takže atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněné mlhou. Fanoušci se opět mohou těšit na precizní set, který  konečně i v Praze plně nabídne desku „Age of Excuse“, jíž na sebe MGŁA poutají pozornost a jíž nadále získávají celosvětový respekt.

Přesným opakem bude novozélandská war death/black pohroma DIOCLETIAN, jejichž turné jsme s turné MGLY příležitostně spojili. Chaotické tornádo oddané hudebním násilnostem ne nepodobným Blasphemy, Revenge či snad Teitanblood, tedy zvířecí zvuk i přednes, morbidní riffy a kostilámající klepanice. Žádná líbivá směsice, kde melodie mohou snad připomínat jedině ničící destrukci. Korunu všemu nasazuje nelidský chropot.

Kvartet z Krakova s sebou na turné má další dvě polské kapely. Osvěžujícími zajisté budou MORD'A'STIGMATA, jejichž pojetí avant-garde blacku neznamená jen rozlámanost a skřípání, ale tajemnou a temnou post-atmosféru, zapojení ruchů i elektroniky, aniž by jakkoli vymizel black „vibe“. Od podivností pryč, pohřební tématikou jsou fascinovaní blackmetalisti MARTWA AURA. Kvintet z Poznani adoruje melodie, a byť je jejich projev syrový, stále je kultivovaný. Do pětice ještě doprovod Diocletian. Žánrově spříznění Kanaďani RITES OF THY DEGRINGOLADE brousí ohněm vypálené black/death čepele a sídlí u Nuclear War Now! Productions, čili další slova jsou už zbytečná… zhouba!

FB event / vstupenky

26.2.2020

Nový klip Voyager

Australská kapela Voyager, která některé z nás loni naprosto odrovnala deskou Colours in the Sun (ZDE naše recenze), představuje nový videoklip ke skladbě Runaway. Nasávejte pohodu a klikejte SEM.

25.2.2020

Kdo přeje smrt lidstvu?

Všichni nihilisti nechť se dostaví 7. 3. do klubu Underdogs', neboť zde se odehraje řízný a náležitě syrový večírek. Akce pod názvem Lidstvu smrt se koná již po čtvrté a opět jde o zajímavé složení vystupujících. Další detaily odtajní samotná tiskovka:

Lidstvu smrt, koalám život! V pořadí již čtvrtý benefiční minifestival, tentokrát věnovaný organizacím, které pomáhají australské fauně postižené požáry, a také s doposud nejnadupanějším lineupem.

7.března se v prostorách (a za veliké podpory) smíchovského Underdog's uskuteční koncert deseti metalových kapel. Vražednému line-upu vévodí trashoví Lahar, těšit se však můžete na zástupce black, death i doom metalu. Akce započne už od 17 hodin!

Facebook událost: odkaz

Line-up:

Oči vlka // black metal

The Tower // doom metal

Impulsealer //  grindcore-death

Boost // olsdschool hardcore

Sněť // oldschool death metal

Hnus Umírající // black metal

Vpatětrn // black punk

Garbage Feast // blackened fastcore

Lahar // thrash till death

Sekeromlat // black metal


Peníze poputují na transparentní účet Pražské ZOO, která v součinnosti s australskými kolegy rozdělí prostředky mezi potřebné organizace.

25.2.2020

Nová kniha na MetalGate

Domácí vydavatelství MetalGate ohlašuje další knižní titul, kterým se stane publikace Masterpieces od britského nakladatelství Heavy Music Artwork. Ta představuje to nejlepší z metalové grafiky za rok 2018.

Tiskovka:

Na 148 stranách a v osmi kapitolách je tak k vidění tvorba metalových výtvarníků a ilustrátorů jako Claudio Bergamin, Christian Sloan Hall, Dan Seagrave, Daniele Valeriani, Dusty Peterson, Eliran Kantor, Ettore Aldo del Vigo, Gustavo Sazes, José Gabriel Alegría Sabogal, Marcelo Vasco, Mattias Frisk, Nicola Samori nebo Travis Smith, která zdobí alba např. Alien Weaponry, Alkaloid, Axel Rudi Pell, Behemoth, Chthonic, Conan, Dark Buddha Rising, Deströyer 666, Insect Ark, Judas Priest, Monstrosity, Opeth, Powerwolf, Stryper, Therion nebo Vitamin X. U každého díla se navíc dozvíte detaily o jeho vzniku, ať už od samotného autora, nebo od kapely, pro niž bylo určeno.

 

Tato kniha tedy nabízí unikátní pohled na metalovou hudbu skrze její výtvarné vyjádření, neboť ten správný obal by vždy měl zachytit podstatu alba, které doprovází, a jistě tak potěší nejen každého metalového fanouška, ale i všechny ty, kteří mají rádi netradiční výtvarné umění.

 

K samotnému vydání pak vznikl trailer, který je ke shlédnutí ZDE.

25.2.2020

Dalších 9 jmen pro Brutal Assault

Nových devět přírustků pro náš největší extrémní festival slyší na jména: Baest, Birds In Row, Brutus, Gatecreeper, God Mother, Lost Society, Vitriol, Vola a Wolves In The Throne Room.

Seznam kapel celkově:
1914, THE AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BAEST, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BIRDS IN ROW, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BRUTUS, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DARKEST HOUR, DENIAL OF GOD, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, EXHUMED, FEVER 333, FLESHGOD APOCALYPSE, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, GATECREEPER, GOD MOTHER, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, LOST SOCIETY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, M.O.D., MUNICIPAL WASTE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NECROT, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PENTAGRAM, PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS Performing A Vulgar Display Of PANTERA, PSYKUP, RAZOR, RED FANG, RING OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, SOREPTION, STATIC–X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VALKYRJA, VENOM, VITRIOL, VOLA, WHILE SHE SLEEPS, WOLVES IN THE THRONE ROOM, WORMROT

FB event / vstupenky

24.2.2020

Ravenoir, nové jméno se členy Root

Kytarista a zpěvák Alesh AD, aktuálně působící souběžně v blackmetalové legendě Root, položil počátkem letošního roku základní stavební kámen zbrusu nového seskupení Ravenoir, jehož tvorba bude oscilovat na pomezí black a death metalu.

V sestavě Ravenoir figurují i další členové Root: Igorr (baskytara, zpěv), Mr.Zet (bicí) a Mr.G (kytara). Hlavní skladatelský tandem (nerozlučná dvojice – duo infernale) Alesh AD a Igorr v současnosti intenzivně pracují na debutovém albu, kterému bude předcházet vydání singlu.

24.2.2020

After The Burial v Praze

After The Burial zahrají společně s Make Them Suffer, Polar a Spiritbox 4. března v pražském klubu Nová Chmelnice.

Tiskovka:
Tragédie může změnit vše. V následném vzepětí ale také může posílit. Když kytarista a zakládající člen jedné z nejopěvovanějších kapel prog metalcore/djent vlny spáchal sebevraždu, budoucnost AFTER THE BURIAL byla nejasná. Vzdát to, nebo se postavit na nohy? Po Justinu Loweovi osiřelý kvartet i přes prožívanou bolest a ohromný vztek ale dál nacházel společnou řeč a vyjádření v hudbě. A tak letos vyšla šestá deska „Evergreen“, už druhá v poloweovské éře.

I ty jsou – stejně jako všechny předchozí nahrávky - kritikou a fanoušky velebeny, ačkoli AtB už asi nikdo nikdy neodpáře flastr těch, co natočili „Rareform“ a „In Dreams“. Obě desky jsou z těch, co polyrytmickými strukturami a výraznou melodičností pomohly žánry metalcore a djent propojit a rozvinout je. Od té doby se After the Burial pravidelně umisťují v prodejních žebříčcích Billboard vč. posledních desek, pro něž kapela vzniklou tragédií s pocitem, že jí nic nezbylo, nalezla skrytou vnitřní sílu a jako jedince je neuvěřitelně spojila. A na albech je tato sounáležitost a oddání se hudbě znát.

Nyní k spoluúčastníkům. Australané MAKE THEM SUFFER s třetí deskou „Worlds Apart“ otevřeli novou éru. Zariskovali, což by se od kapel s vizí mělo očekávat. Změkčilým, přístupnějším metalcore zvukem plným melodií se jali ohrozit svou v deathcore scéně vydobytou pozici. To angličtí post-hardcoristé POLAR ji s jasnou představou upevňují už přes dekádu každým krokem a stále ještě podporují výtečnou poslední desku „Nova“, která krom energie oplývá fakt silnými refrény a nejednou připomene i Architects. Poměrně novou tváří na scéně jsou progresivisté SPIRITBOX z Vancouveru, za jejichž mikrofonem naleznete Courtney LaPlante z Iwrestledabearonce, zároveň manželku kytaristy. Grupa okolo tohoto manželského dua je nečekaná, enormně nápaditá a není skoupá na výbušné pasáže. Též nepostrádá emoce a spoustu překvapivých momentů.

FB event / vstupenka

24.2.2020

Ochutnávka Shampoon Killer

Na 10. dubna ohlásili domácí Shampoon Killer novou desku Mankind Depravity, která vyjde na Bizarre Leprous Production. Ochutnávku si můžete dát TADY.

23.2.2020

Nové EP Toothwalker

Pražská kapela Toothwalker, hrající instrumentální muziku s prvky post-rocku a moderní elektroniky, vydala nové EP s názvem TWENTYTWO. To obsahuje pět skladeb, z nichž ta nazvaná Letters se dočkala videoklipu - ZDE.

Nahrávka vyšla pouze digitálně a k poslechu či koupi je přístupná na bandcampu.

facebook

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky