Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Září 2021
17.9.2021

Inferno a spol. se přesouvají do klubu Black Pes

Black metalová akce, na níž se představí Inferno, Somniate, Mallephyr, Depths Above a Sól se z
pražské Chmelnice přesouvá do klubu Black Pes v Klánovicích.

Z důvodu uzavření klubu Exit Chmelnice byli pořadatelé zářijového koncertu Inferna a spol. nuceni
akci přesunout, novým místem konání je mnoha legendami opředený klub Black Pes, který se po několika letech hlubokého spánku dere zpět na mapu kulturních útočišť. Termín stejně jako sestava kapel zůstávají v platnosti. Takže pondělí 27.9. (v úterý je svátek), od 18:00, zahrají Inferno, Somniate, Mallephyr, Depths Above a Sól. Předprodej není, vstupenky jen na místě.

FB event

17.9.2021

A4- Priestor súčasnej kultúry, Bratislava

1. října se v Bratislavě uspořádá audiovizuální akce na bázi dark ambientu, industrialu, ale třeba i tradiční tibetské hudby. Vystoupí Tábor Radosti, Contemplatron, Magadan a UGFC. FB event ZDE. Předprodej TADY.

Tiskovka:

TÁBOR RADOSTI (cz)
„Pracujeme na Ministerstvu pravdy a radostně budujeme Krásný nový svět,“
- hovoria v rozhovore pre FullMoon dvaja tajomní muži, ktorí v polovici 90tych rokov založili Tábor Radosti a obohatili tak českú hudobnú scénu jedinečným pojatím žánrov ako dark ambient, industrial.
Maskovaná dvojica vábi do najtemnejších zákutí ľudskej duše a navodzuje tak nezameniteľné stavy, že sa k ich hudbe budete jednoducho chcieť vracať.
Na svojom konte majú päť vynikajúcich radových albumov (Tábor Radosti, Hávamál, Lamat, Agartta, Egregor) a svoje postavenie potvrdili  reedíciou prvého albumu Joycamp vydanom v roku 2015 na renomovanom viedenskom labeli Klanggalerie, v spoločnosti takých veličín ako Sonar, Rapoon, The Residents.
Ich vizuálne strhujúce živé vystúpenia predstavujú hlukovú bránu, tvorenú dronmi, pulzujúcimi samplami, vokálmi a ornamentálnymi zvukovými krajinami, cez ktorú môžete vkročiť do tých najtemnejších démonických komnát, ako klinický rituál a očistu.

CONTEMPLATRON (pl)
Contemplatron kombinuje elektronické zvukové štruktúry s akustickými zvukmi (gongy, zvony, perkusie, či píšťaly z ľudských kostí). Contemplatron je neoddeliteľne spojený s rituálmi budhizmu, prenáša inšpirácie z Tibetskej knihy mŕtvych do hudobného jazyka.
„Tibetská rituálna hudba sa nezaoberá emóciami dočasnej individuality, ale vždy prítomnými nadčasovými vlastnosťami univerzálneho života, v ktorom neexistujú naše osobné radosti a strasti, takže sa cítime v spojení so samotnými zdrojmi reality v najhlbšom jadre nášho bytia.“
-- Lama Anagarika Govinda, "The Way of the White Clouds"
*pre fanúšikov Phurpa*

MAGADAN (cz)
Názov ako synonymum k utrpeniu a smrti v jednom z najväčších a najhorších lágrov za Sovietskeho zväzu.
Power electronics s (konečne i) ženskou predstaviteľkou.
Riadna performance, riadny diktát, v hrobe sa obracajúci Stalin.
O kvalite tohto pražského power electronics projektu sa mohli presvedčiť i návštevníci festivalu Tower Transmissions, Wroclaw Industrial Festu alebo WGT v Lipsku.

UGFC (cz)
Za projektom Uncle Grasha´s Flying Circus stojí experimentálny tvorca Willhelm Grasslich, ktorý UGFC pôvodne založil ako ďalší rozmer svojich textov, manifestov a surealistických vízií.  
Hudobne stojí predovšetkým na atmosfére dark ambientu a hluku kovov i vojnových ozvien, samozrejme v jeho arzenále nájdete i prvky thereminovej elektroniky, temného industrialu, power electronics, či pochodových motívov. Jeho vystúpenia i video podkresy sú s tematikou propagandy, rôznych vojnových motívov, ideológií, náboženstiev a podobných masovo obľúbených podnetov. Nový album OST vyšiel u Urbsounds Label

16.9.2021

Nový song Cynic

26. listopadu vyjde očekávaná nová deska Cynic nazvaná Ascension Codes, z níž byl právě zveřejněn singl Mythical Serpents. Slyšte ZDE.

10.9.2021

Silver Rocket Depo

V pátek 17. září se ve Velkomeziříčském klubu Rock Depo odehraje akce s názvem Silver Rocket Depo, v rámci které vystoupí tři kapely sjednocené pod jedním vydavatelem. Těšit se můžete na Děti deště, Lyssa a UKWLT. Detaily dohledáte na fb eventu.

8.9.2021

Dva koncerty Jinjer

V rámci pořadatelských aktivit Obscure Promotion proběhnou v polovině září dva koncerty kapely Jinjer, kterou snad netřeba představovat. 16. září se představí společně se Space of Variations v bratislavském klubu Majestic (fb event, předprodej), 19. září potom v pražském klubu Roxy navíc ještě s Hypno5e (fb event, předprodej).

8.9.2021

Nářez v Baladě

Již tuto sobotu bude pražská Balada svědkem nářezu kapel Bambulkyně Dobrodružstvá a Skourged. Vše od 20 hod jako St. Pauli Night vol. 2, detaily na fb eventu.

7.9.2021

Night of Suicide Angels vol. VII

Akce s názvem uvedeným v titulku s sebou ponese nejen dobrou muziku, ale i charitativní rozměr. Čtěte tiskovku níže:

Tiskovka:

NIGHT OF SUICIDE ANGELS vol.VII aneb nejpotetovanější párty v Praze

Dne 17/9/2021 se v pražském klubu Rock Café pro vás Andělé bez křídel ve spolupráci s OZ´s Music Company připravili tradiční křest charitativního kalendáře Suicide Angels, kterým potetovaní andílci tentokrát podpoří malou ELENKU (facebook). V pořadí už sedmé vydání kalendáře nafotila MARTINA KOLAŘÍKOVÁ.

V rámci večera kromě krásných potetovaných dívek a žen budou k vidění a hlavně slyšení 3 kapely - ELYSIUM, NOTHING LEFT TO SAY a WICTIMS a jak už u Suicide Angels  bývá zvykem, proběhnou i live tattoo sessions v podání tatérky NADI (IG @nadolinatattooink), MIKY EIGHT (IG @miky_eight) a RÍŠI (IG @elijah.tattoo). Výtěžek z tetování, tomboly (ceny budou letos díky partnerům večera opravdu hodnotné) a prodeje merchandise poputuje na transparentní účet Andělé bez křídel, z.s.

Předprodejní cena vstupenek je 249,- a lístky je možné zakoupit přes e-mail sa.predprodej@gmail.com, na místě pak za lupen zaplatíš 399,-

fb event

7.9.2021

Nová inkarnace Absu

Mozek i duše okultních démonů Absu, Proscriptor McGovern se rozhodl spojit své síly s Vorskaathem (Zemial), kytaristou Vaggreazem a basákem poslední éry Absu Ezezuem pod novým jménem Proscriptor McGovern’s Apsû.

Svoji debutovou eponymní nahrávku Proscriptor McGovern’s Apsû vydají 26. listopadu pod značkou labelu Agonia Records. Styl alba má dle slov tvůrců obsahovat dobře známé ingredience mytologického okultního black metalu obohacené psychedelií, fusion a vintage elektronikou.

Sestava:

Proscriptor McGovern – bicí, perkuse, indiánská flétna papago, digitální syntetizér a hlasy

Vorskaath – analagové a digitální syntetizéry, klasická/akustická kytara, mellotron

Vaggreaz – elektrická sólová, rytmická, akustická a basová kytara

Ezezû – elektrická baskytara

Tracklist:

I. Amenta: Accelerando: Azyn including Hierophantasmal Expounder

II. Esoterically Excoriating The Exoteric

III. Quasaric Pestilence

IV. Mirroracles

V. In-Betweeness Gateway Commuters

VI. Jupiter In Capricornus

VII. Dedicated To Thoth, But Azathoth Wasn’t Listening (A Necroloquy)

VIII. Caliginous Whorl

IX. The Coagulating Respite

X. Prana: Therion: Akasha

XI. Tantrums Of Azag-Kkû

XII. Every Watchtower Within Is The Axis Of A Watchtower Without including Totemic Thresholds

1.9.2021

Nuummite debutující

Avizovaná debutní deska pražského instrumentálního tria Nuummite vyšla dnes, a to digitálně a na gramodesce. Album Celestial Triarchy bylo nahráno a smícháno v režii Petra Bučila ve studiu Riversound, mastering zajistil Jack Control z Enormous Door Mastering a o jeho vydání se podělily labely Trepanation Recordings (UK), Noise Mafia (CZ) a Salto Mortale Music (SK).

Poslech lze ode dneška beztrestně spáchat na bandcampu (ZDE) a nelze nezmínit i videoklip ke skladbě Yutaka Taniayma (ZDE)

Na albu se podílela řada hostů, jmenovitě Martin Šindelář z kapely Nicota, který obohatil dvě skladby svými texty a vokálem, dále pak noisový čaroděj Willhelm Grasslich, kytarista Naurrakar Ego BMK a zpěvačka Nocturnal Pestillence Alena Zero

facebook

1.9.2021

Street Machine živě z desky

Na labelu Cecek Records vychází záznam živého vystoupení domácí hardcorové kapely Street Machine, které se odehrálo v klubu Žlutý Pes v listopadu roku 2019. Deska pojmenovaná jednoduše ŽIvák bude k dispozici na digipak CD (14 songů, 200 Kč) a na vinylu (12 songů, 400 Kč), objednat lze ZDE.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky