Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Červen 2023
5.6.2023

Videoklip The Old Dead Tree

Francouzská metalová kapela The Old Dead Tree podle všeho ještě stále není dead a aktuálně o sobě dává vědět novým songem Terrified, ke kterému vznikl doprovodný videoklip. Poslouchejte a dívejte se ZDE.

5.6.2023

Břitva zná své vítěze

Konečná pořadí v jednotlivých kategoriích ceny hudebních nadšenců Břitva jsou od včerejška známá, jejich přehled najdete ZDE.

4.6.2023

A Tribute to Legends

A Tribute to Legends (Pocta legendám) je zbrusu nový song známých tuzemských hudebníků a je věnovaný padlým kamarádům české scény. K poslechu ZDE.

2.6.2023

Abbé si hraje a shoří

Projekt Abbé, za kterým stojí Jan Hamerský, právě vydává novou desku Hraj si a shoř! Ta bude k dispozici digitálně (bandcamp) a na kazetě, bližší informace máte v tiskové zprávě níže:

Na desce Hraj si a shoř! Jan Hamerský propojuje svůj autorský vklad s Jiráskem a Brdečkou. Připomíná, že válka je zdaleka nejvíc krysí závod o přežití než vzrušující sadistická podívaná.

Podnět k natočení desky daly Abbému bojové ukázky, které často vídal jako průvodce pevnostním městem Josefovem. Kontrast mezi naivitou městských slavností i Jiráskových prvotin, které tehdy četl, a pravých válečných deníků, ho natolik zaujal, že je vtělil do EP Hraj si a shoř!

První složka, Jiráskova črta Ztracenci čtená básníkem Jakubem Grussem, se odehrává za Sedmileté války (1757) a velkého požáru Broumova. Jirásek do textu zapracoval vlastní dojmy z pozdější prusko-rakouské války (1866) a víc než jeho klasickou tvorbu připomíná scénář, neboť spisovatel strohou črtu doplnil úryvky lidovek. Takto posloužila jako základ pro druhou složku, celovečerní film scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Milana Makovce (1956). Poslední třetina pak patří autorským písním, které vycházejí z dobových deníků, kronik a současného vědeckého poznání.

Aby byl celkový dojem co nejsyrovější, byly jednotlivé stopy i samply nabrány podomácku přes USB mikrofon včetně ruchů a zvukových defektů. Prošly pouze finální úpravou v roztockém studiu 3Bees Petra „Kakaxy“ Fleissiga. Poprvé bylo album veřejně představeno 29.10.2022 ve smuteční síni v Broumově během Sudetské noci … za vlast a Jiráska. Na Soundcloudu, Bandcampu a v limitované edici sta kusů kazet vychází album na Den dětí. Fyzický nosič s Hamerského linoryty lze za 250 korun objednat přes uvedené odkazy a kontakty.

facebook

2.6.2023

Vyhlášení cen Břitva...

... proběhne tuto neděli 4. června v pořadu Hard & Heavy na rádiu Beat, a to pod taktovkou Petra Korála. Detaily jsou k dispozici ZDE.

Květen 2023
29.5.2023

Slovenské Inferno #1

3. června se v pražské Modré Vopici odehraje první ročník akce s názvem Slovenské Inferno, na které zahrají kapely Pseudosapiens, Cranial Void, Depresy a Horrible Creatures. Lupeny v předprodeji vás vyjdou na 299 Kč (ZDE), detail k akci dohledáte na fb eventu.

29.5.2023

Další singl Stellvris

Pražská kapela Stellvris zveřejněnila další singl z připravovaného long-play alba, který se jmenuje Scorpio a k poslechu je v digitální podobě na všech běžných streamovacích platformách. Klikat můžete na bandcamp, kde dohledáte i dříve vypuštěné skladby.

23.5.2023

Nové album Pačess

Na Hellstorm Productions vyjde 1. září nové album Pačess, které se bude jmenovat Absolutno a k mání bude v kompletním edičním trojlístku LP, CD a MC. Název desky vychází ze skladby Továrny na Absolutno, která dle zaslané tiskovky transformuje téma známého románu Karla Čapka do pivní roviny a vypráví o tom, co by se mohlo stát s obrovským boomem pivovarů a minipivovarů. Detaily v pokračování tiskové zprávy níže:

Jakkoliv to zní jednoduše, Pačess nad pivovarnickými tématy doslova filozofuje, a aby podtrhl jejich vážnost a předal emoce širší posluchačské obci, pozval si na album též nejednoho překvapivého hosta.

Vedle dabéra Zbyška Horáka, či talentovaného kytaristy Vojtěcha Micky bude veřejnost jistě zajímat spolupráce s Bárou Basikovou, která se výzvy a metalu rozhodně nezalekla a nazpívala titulní skladbu. ,,Továrny na Absolutno“ u mě zabodovaly jak muzikou, tak skvělým textem, a na spolupráci jsem Zdeňkovi s radostí a očekáváním kývla,“ říká známá zpěvačka.

Již šesté řadové album nahrané tentokrát v sestavě Chymus, Jakub Fritsche, Parambucha, Pačess a Čepa obsahuje skladby nové, znovu nahrané či nikdy nezveřejněné. Během léta kapela vypustí singl v podobě skladby ,,33“  a také videoklip k titulní skladbě. Na podzim jsou v plánu dva zcela ojedinělé koncerty s Bárou Basikovou.

23.5.2023

Břitva nominuje

Hudební ceny Břitva znají své nominace pro aktuální ročník, pro jejich přehled klikejte SEM.

23.5.2023

Izurewara má nahráno

Komu rulík, komu růže je zbrusu nové pětiskladbové EP brněnské kapely Izurewara. Společným jmenovatelem nahrávky je post-hardcore s příchutí dalších různorodých vlivů. Poslech ZDE.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky