Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  NOVINKY

Březen 2020
30.3.2020

Reedice S.M.S.

Na Papagájově hlasateli vychází v reedici jediný demosnímek kapely Smrt mladého sebevraha, což byla punková formace z Valašského Meziříčí s jepičím životem v 80. letech. Sedmnáct skladeb na ploše slabé půlhodinky se oproti kazetovému vydání z roku 1988 tentokrát dočkalo vydání na LP.

Nahrávka bohužel prošla remasteringem, gramodeska pak obsahuje insert s texty a historií kapely.

Písně S.M.S. jsou dobové vzkazy plné vzteku a nihilismu, doplněné o agresivní a zručný muzikantský základ (na nahrávce se podílel i Jiří Fiala – Mňága a Žďorp). Kapela si krom raných hardcore punkových part brala inspiraci i v tehdejších psychedelických a undergroundových skupinách.

Celá nahrávka je ke slyšení ZDE, objednávat můžete TADY.

26.3.2020

Stream novinky od Deranged

Zítra vychází nové album švédským Deranged Deeds Of Ruthless Violence. Na tomhle linku si ho můžete pustit celé.

25.3.2020

Nové album Hail Spirit Noir

Očekávané album řeckých progresivních mystiků Hail Spirit Noir dostalo název Eden in Reverse a vyjde u Agonia Records 19. června.

Eden in Reverse bylo nahráváno v Lunatech Studios. Producentem alba byl Dimitris Douvras (Rotting Christ), který ho ošetřil i mixem. O mastering se postaral Alan Douches (Nile, Aborted, Whitechapel). Pod grafikou je podepsán StuZor. Ve skladbě Crossroads uslyšíte zpěv Larse Nedlanda. Pro zvědavce budiž link, kde najdete trailer k albu.

Tracklist:
1. Darwinian Beasts 
2. Incense Swirls 
3. Alien Lip Reading 
4. Crossroads  
5. The Devil's Blind Spot 
6. The First Ape on New Earth 
7. Automata 1980  
8. Incense Swirls (Synthwave Remix)*  
9. Ever-shifting Tunnels (Bonus)*

*Digipak CD exclusive tracks    

Formáty:
- Jewelcase CD.
- Digipack CD.
- Gatefold black LP.
- Gatefold white / grey marble LP.
- Gatefold clear LP with blue, silver and yellow splatter.
- T-shirt.
- Digital.

Sestava
Haris- syntezátory
Theoharis - kytary, zpěv
J. Demian - baskytara, akustická kytara
Sakis Bandis - syntezátory
Cons Marg - zpěvy
Foivos Chatzis - bicí

24.3.2020

Reedice V.A.R.

V rámci 95. čísla Magazínu Pařát, které vyjde 20. srpna, dojde na reedici další desky kapely V.A.R. Tentokrát se nového vydání dočká album Rozdvojen ale schopen původně z roku 2001. Dle zaslané tiskovky se můžete těšit na nový frontcover, kompletně novou grafiku bookletu, remasterovaný zvuk a bonusový materiál v podobě live verzí některých skladeb z alba.

23.3.2020

Deska Neurotic Machinery je venku

Přesně v pátek 13. března vyšla novinková deska tachovské metalové kapely Neurotic Machinery, která je podle prvních ochutnávek doposud jejich nejtvrdší a nejtemnější nahrávkou. Desku najdete jak na CD, tak i na LP například ZDE.

Pro připomenutí přikládáme odkazy na ofiko videoklip ke skladbě Slave (ZDE) a lyric video ke skladbě Nocturnal (ZDE).

23.3.2020

Nový klip Bratrstva luny

Domácí gothic rocková kapela Bratrstvo luny zveřejnila dne 22. března nový videoklip ke skladbě Baldachýny mraků. Proč právě v tento den? Protože v toto datum přesně před 75 lety došlo k náletu na jejich rodné město Kralupy nad Vltavou. Klip potom máte TADY.

20.3.2020

Steven Wilson s ukázkou z nového alba

Dobré zprávy jsou potřeba jako sůl, tato potěší především příznivce prog rocku. Nové album Stevena Wilsona je hotové a vyjde v červnu.

Ukázka z alba pojmenovaného The Future Bites se nazývá Personal Shopper, stopáží nešetří a poslechnout si ji můžete třeba na youtube. Nejlepší ale asi bude projít si webovou stránku, která vznikla speciálně pro toto album (jak má SW ve zvyku). Datum vydání je stanoveno na 12. června a album vyjde na všem možném, takže si ten konzum budeme moct užít se vším všudy.

20.3.2020

Klip Deranged

Mrkněte na klip ke skladbě Carnal Provision For The Rotten Masses švédských Deranged z jejich připravovaného aba Deeds Of Ruthless Violence, které vychází 27. března.

18.3.2020

Pařát opět prohrabuje archivy

V dubnovém čísle magazínu Pařát vyjde CD reedice dvou nahrávek kapely M.S.R. (Mrviace sa rožky), což je kapela, kterou zná asi málokdo. Nového vydání na jednom disku se dočkají alba Je mi zle (1997) a The Beast Is Dead (1999), které byly svého času šířeny jako demo kazety.

Nové vydání se bude jmenovat M.S.R. 1993-2000, bude mít novou grafiku a bude mít bonusový materiál v podobě živáku. To vše v rámci 93. čísla Pařátu, které vychází 20. dubna.

18.3.2020

Nová deska Centinex

Švédští deathers Centinex vydají 29. května své jedenácté album. To je zároveň třetí "ponávratové" . Novinka Death In Pieces byla natočena v Wellbay Studios pod dohledem Johana Hjelma. Mix s masteringem si vzal na starost Ronnie Bjornstrom v Enhanced Audio Productions. Artwork vytvořil Bahrull Marta.

Sestava:
Henka Andersson - zpěv
Jorgen Kristensen - kytary
Martin Schulman - baskytara
Florian Rehn - bicí

Tracklist:
1. Only Death Remains
2. Derelict Souls
3. God Ends Here
4. Tomb of the Dead
5. Human Torch
6. Pieces
7. Cautarized
8. Beyond the Dark
9. Sacrifice
10. Skin Turning Grey
11. Break Your Debris

Formáty:
- Jewelcase CD.
- Digipack CD.
- Black LP.
- Cyan piss LP.
- Red LP.
- T-shirt.
- Digital.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky