Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Trans-Mystic Anarchy poprvé na vinylech

Trans-Mystic Anarchy poprvé na vinylech

Jirka D.18.11.2015
Návrat ke gramodeskám zatím neúnavně pokračuje a kromě vydávání těch aktuálních dochází i k návratům. Říkejme tomu jak chceme, třeba nostalgie a klasika, třeba pocta a legenda, je to jedno.

Jeden z návratů, pro jaký budete s ohledem na jeho provedení a celkový přístup asi dlouho hledat srovnání, je ve finále a brzy vyjde. Přibližovat kapelu Insania a její desku Trans-Mystic Anarchy českému fanouškovi (a je celkem jedno, jestli je to fanoušek metalu, hardcoru či punku, jestli chodí v černém, odraném a nebo v ničem) považujeme za zbytečné a za stejně tak zbytečné to považuje následující text, který vznikl ve vzájemné spolupráci Viktora Paláka a Františka "Berryho" Březiny. Právě tato dvojice - a tedy dvojice nadšeneckých aktivit Naše desky a Vinyl Disk Musick - má tuto ojedinělou českou reedici na svědomí. O co všechno půjde? Čtěte níže - text tentokrát ponecháváme v celém znění ... a bez titulků.

 

 

// TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Hodiny anarchomagie zapisují nové žáky: Trans-Mystic Anarchy vychází poprvé na vinylech, a ne ledajakých!

 

„Hrdě przní metal od roku 987“ a v roce 2001 se jim to dařilo s obzvláště velkou grácií. Právě tehdy vydala brněnská Insania „Trans-Mystic Anarchy“, desku stejně rouhačskou jako hravou, desku, která si čtrnáct let říkala o vydání na vinylu. Říkala, a byla vyslyšena.

 

„Máme s Luciferem zálibu společnou – holdujem cynickému humoru,“ zpívá Poly v příznačně nazvané skladbě „Rouhání je pro nás evergreen“. Tehdy, stejně jako dnes kolem sebe nenuceně organizuje rituální dýchánek spiklenců v boji proti ubíjející všednosti a slepému následování dogmat a domnělých tradic. „Trans-Mystic Anarchy“ zůstává deskou, kterou vzali za svou otevřené hlavy mimo jiné z hardcore/punkové či jindy uzavřené blackmetalové komunity. Deskou, která si podle nich zasluhuje zvěčnit do drážek, které znamenají možný vstup do podsvětí. Aneb cesta dolů je vždy cestou vzhůru.

 

Vzhledem ke stopáži, co nejvěrnějšímu zvukovému záznamu a koňské dávce ukojení sběratelského fetišismu album vychází na dvou vinylech. Není to prvoplánové rozhodnutí vzešlé z kooperace vydavatelství Magick Disk Musick a Naše desky, je to podtržení výjimečnosti 4. řadového alba nonkonformní kapely. Rozvírací obal ctí původní vydání, a je tedy opatřen masivním stříbrotiskem, citlivě upravenou dobovou grafikou doplněnou detaily a vybaven vnitřními komiksovými oboustrannými vložkami s texty v originále, včetně příslušných překladů.

 

První gramodeska svítí bílou, druhá září červenou, obě barvy pak umocňuje maximální dávka černočerných cákanců. Splatter vinyly jsou uloženy v papírových, barevně korespondujících vnitřních sáčcích s mikrotenovou vložkou. Desky vydáváme stejnou měrou jak na výstavu, tak na poslech. Tento už tak těžký komplet obsahuje jako další bonus CD edici v plastové pošetce. Lisovaný disk kromě samotného alba skýtá čtyři dobové videoklipy a další archiválie.

 

Datum vydání bylo stanoveno na 5. 12. 2015, ovšem od zveřejnění této tiskové zprávy je možné album objednávat s tím, že veškeré obdržené předobjednávky budou vyřízeny s absolutní předností. 2LP & CD INSANIA „Trans-Mystic Anarchy“ objednávejte za cenu 539 Kč v online storu Magick Disk Musick na adrese www.madmusick.cz nebo přes e-mail na www.the-aardvark.cz/nase-desky.

 

Dvojvinyl „Trans-Mystic Anarchy“ pak bude poprvé veřejně k dostání v pražské Malostranské besedě u příležitosti 6. pokračování Gram Bazaaru a během prosince 2015 se objeví na těchto místech a v těchto kamenných obchodech.

 

Koncerty, události (další mohou přibývat, sledujte sociální sítě vydavatelů):

 

5. 12. 2015 – Gram Bazaar, Praha - Malostranská Beseda (premiérový prodej)

11. 12. 2015 – Insania & Dark Gamballe, Brno - Melodka

12. 12. 2015 – Burza Gramodesek, Sušice - Café Bar V Jablíčku

 

Kamenné obchody (zásobeny budou v průběhu prosince, sledujte sociální sítě vydavatelů):

 

Musictown, Ondříčkova 321/22, Praha
Rekomando, Trojanova 9, Praha
Vinyl Records, Josefská 505/10, Brno

A budiž tma.


Viktor Palák [The Aardvark] & František Březina [Vinyl Disk Musick]  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky