Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
MASTERPIECES heavy music artwork - anno 2019

MASTERPIECES heavy music artwork - anno 2019

-krusty-3.7.2022
Krásná obrazová pubikace pro všechny, kteří ocení grafické řemeslo - tentokrát již podruhé a doufejme, že ne naposled!

Už jsou to dva roky, co jsem psal o publikaci MASTERPIECES s podtitulem HEAVY MUSIC ARTWORK 2018. Toto nám to letí. Našinec se párkrát vyspí a máme tu následovníka, který nám představuje to nej z grafické metalové scény roku následujícího. Téměř zároveň s vydáním anglického originálu jej na pulty přináší opět vydavatelství MetalGate a já doufám, že se z toho tím pádem stala taková milá tradice, která bude pokračovat.

 

 

Opět se budeme prodírat kapitolami jako „dílo roku“, „mistr roku“, „nejvlivnější výtvarník roku“, „pocta roku" nebo „boxset roku“. Samozřejmě vše bráno z pohledu šéfredaktora Alexe Milazza. Opět je tu spousta zajímavého čtení a ještě větší nálož grafiky samotné, tedy front coverů jak celostránkových, tak v menších rozměrech. Ostatně co mám o takové publikaci vlastně psát nového a jiného než jsem psal minule? Jiná budou pouze jména malířů a interpretů. Víc vám asi řeknou jména kapel samotných – tedy vězte, že řeč bude o obalech Within Temptation, Zaum, Visceral Disgorge, Usurper, The Lumberjack Feedback, Temple Ov Perversion, Swallow The Sun, Steel Prophet, Slipknot, Savage Messiah, Rotting Christ, Myrath, Municipal Waste, In Flames, Hate, Esoteric, Combichrist, Avantasia, Dream Theater, Megadeth a dalších a dalších…

 

masterpiece page 

 

Opět může čtenář ocenit různé výtvarné styly – kreslená klasika, počítačový produkt, téměř naivní umění, retro design nebo spíše geometrické hrátky. Vybere si prostě každý. Osobně jsem z některých obrazů nadšen a u některých spíše kroutím hlavou. Ale tak to má být!

 

Publikace je (dnes již mohu říct) tradičně nádherně vytištěna. Křídový papír je pro tisk tohoto typu samozřejmostí. Krásně matná obálka, příjemné barvy, čitelný font písma. Opakování je matkou moudrosti – tedy pro fajnšmekry, kteří ocení albovou grafiku a pro grafiky samotné je nový MASTERPIECES příjemnou povinností.

 


 

Napsal: Alex Milazzo

Žánr: artová publikace

Vydavatelství: METALGATE z.s. (2021)

Originál: Heavy Music Artwork (2021)

Počet stran: 144

Překlad: Ondřej Šmejkal  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky