Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 1

Nedělní poslech 1

Sarapis24.7.2016
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu A Noend of Mine a její album "Serenity's Eve".

Existenci nového seriálu článků, mapujícího méně známá zákoutí současného hudebního světa, dnes odstartujeme představením ukrajinského souboru A Noend of Mine, jemuž v březnu tohoto roku vyšel pod čínskou značkou Pest Productions debutový titul nazvaný Serenity's Eve.

 

Zatímco neokoukaný název kapely může ve spojení s poněkud netradičním obalem vyvolat spíše otázky, hudební biografie tvůrců naopak v mnohém napoví, co by se od A Noend of Mine dalo očekávat. Ústřední dvojicí kapely jsou Alex Vynogradoff a Anton Belov, které mimo jiné spojuje členství v Kauan. Stejně jako v domovské formaci je i pro A Noend of Mine velmi důležitá atmosféra. Melancholická nahrávka ve stylu klidnějších a rozjímavějších Opeth či Stevena Wilsona s mnoha akustickými plochami má sjednocující téma, k němuž se Alex Vynogradoff (jako hlavní skladatel) v chystaném rozhovoru vyjadřuje následovně: "The Serenity’s Eve pojednává především o předtuše, tedy o věcech, které teprve přijdou, o hořkosladkém předvídání", říká a dodává: "To je také důvod, proč všechny skladby nemají tradiční konec. To posluchače stále zanechává ve stavu očekávání až do konce nahrávky."

 

 

A Noend of Mine jsou oficiálně na světě od roku 2014, ale k prvním krůčkům se Alex a spol. odhodlali už v roce 2008, kdy pro vlastní potřebu natočili demo nahrávku sestávající převážně z akustického materiálu. Od neproniknutelné vrstvy prachu zachránil tento projekt až Anton Belov, kterého myšlenka a koncept A Noend of Mine oslovili natolik, že přiměl Alexe k tomu, aby A Noend of Mine po letech přivedl k plnohodnotnému životu. Výsledek je tu před vámi. Alex k němu dodává: "Serenity's Eve zaznamenává jednu velkou kapitolu mého života, která začala někdy v roce 2007, kdy většina z těchto skladeb byla složena. Je to takový můj osobní životní dokument, záznam mých pocitů, věcí, které mi byly drahé, a myšlenek, v něž jsem věřil". V současnosti se tandem Alex - Anton potkává už jen v Kauan, ale Alex pokračuje dále, vyladil koncertní sestavu a pozvolna pracuje na dalším materiálu.

 

 

Jak by se mělo v rámci Nedělních poslechů stát tradicí, album The Serenity's Eve je možno ochutnat od začátku do konce na bandcampu, což vám zde nyní zprostředkováváme.

 

Kapela: A Noend of Mine

Album: The Serenity's Eve

Styl: melancholický rock

Vydáno: 3/2016

Země: Ukrajina

Vydavatel: Pest Productions (Čína)

Odkazy: bandcamp, facebook

 

Současná sestava kapely:

Alex Vynogradoff - zpěv, baskytara

Eugene Dmitriev - kytary

Igor Babayev - bicí

   DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky