Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Khaldera - Alteration (EP)

KhalderaAlteration (EP)

Victimer9.9.2016
Zdroj: CD (CZAR040) // promo od vydavatele
Posloucháno na: PC / JVC UX - H330
VERDIKT: Krátké vyjádření post metalové zvukové svobody, která teprve předznamená dny příští.

Khaldera je tříčlenná formace ze Švýcarska, která v současnosti vydává svou druhou krátkou nahrávku pojmenovanou Alteration. Pokud si pamatujete učinkování sludgemetalových Zatokrev, jdete ve správných stopách. V první řadě je Khaldera v rukou Frederyka Rottera coby label managera Czar Of Crickets a v řadě druhé k sobě kapely mají svým způsobem blízko. Budeme-li mluvit v post metalovém dialektu, pak určitě. Jinak jsou Khaldera po hudební stránce volnější, ne tolik svázaní vztekem a agresí a hlavně nepotřebují žádného vokálního doprovodu. Je to ryze instrumentální kapela.


A atmosférická. Na hladině její rozvážné vřavy plují vedle metalových ker post rockové vločky, které se snesly odkudsi zdaleka a lehce dopadly na hladinu. Rozpouští se jen pomalu. Sotva dvacetiminutové EP představuje kapelu jako zasněně bigbítující jednotku, která umí zahřmít, ale lépe jí je v prostorověji klidnějším prostředí. Tři skladby neřeknou vše, ale mnohé napoví.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/khaldera%202.jpg


Khaldera experimentují se zvukem, hrají si s jeho účinky, hladí jím i kopou. Jejich nové EP je svěží kombinací post - metalových možností, které nijak výrazně nevybočují, ale snaží se o maximální hloubku a prožitek. Rozhodně zní nadějně a teprve velká deska ukáže, kam je ve své hudební fantazii kapela schopna zajít. Já věřím, že to může být daleko, ale zatím zůstávám nohama na zemi.


Tahle nahrávka je především o naději. Z kapely je cítit, že si v daném žánru svým svobodným přístupem hoví a EP se poslouchá v podstatě samo. Nic složitého, ale pěkná hra s náladami, kdy dostanou všechny nástroje svůj prostor a znějí hezky přehledně. To je Alteration

 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky