Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Stoned Jesus - Seven Thunders Roar

Stoned JesusSeven Thunders Roar

David10.6.2013
Zdroj: flac
Posloucháno na: Yamaha CDX-480, Yamaha AX-490, Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm
VERDIKT: Vše na svém místě, nic nechybí, nic nepřebývá. Přirozené a extrémně nakažlivé.

Stoner z Ukrajiny. A zatraceně dobrej! V pořadí druhá dlouhohrající placka party ze země tisíce a jedné možnosti bez problémů sfoukne jako svíčku celé zástupy šedých a bezobratlých. Trio kolem sjetého Ježíška Igora Sidorenka vytáhlo na Seven Thunders Roar materiál, který zřejmě čekal jen málokdo.

 

Oproti prvotině First Communion, jdoucí ve stopách starého dobrého sabaťáckého doomíku průměrných kvalit, tohle zní jako když po týdnu nepřetržitých lijáků, otravných vichrů a teplot sibiřského standardu najednou vysvitne slunce. Obloha se protrhá a vše nepříjemné jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Chápete, co tím chci říct? Stoned Jesus našli svůj vlastní ksicht. Jasně, nečekejte nic extra originálního, žádné stylotvorné orgie, stoner psychedelic ukraine rock nebo podobné blbůstky, ale přeci jen… Už to není jen variace na téma XY. Hrubá síla je nahrazena myšlenkou. Tam, kde dřív kvíleli zprznění Electric Wizard, čarodějnice hořely nabodnuté na dubových kůlech a smrděla síra, dnes zvesela poskakují spokojení jelínci, méďové a v dáli houká sovička, tedy ehm, alespoň navenek. Vnitřní pnutí a pulzující síla naštěstí nesublimovaly, ba naopak. Díky citelnému pročištění a civilnější tváři dostala hudba Stoned Jesus sice odlišný, avšak mnohem zajímavější rozměr. Zjemnělé psychedelické výlety působí v tandemu se stoner fujavicemi jako ta nejpřirozenější věc na světě. Žádné zbytečné krkolomnosti, lámání páteře přes koleno. Skladby jednoduše plynou. Bez škobrtnutí, ztráty orientace. Vše na svém místě, nic nechybí, nic nepřebývá. Přirozené a extrémně nakažlivé.

 

Stoned Jesus

 

Jediná fuj, ošklivá věc, která kazí celkově velmi dobrý dojem a vytrvale otravuje každý poslech, je bohužel jen stěží přeslechnutelné praskání především v důraznějších pasážích způsobené necitlivě provedenou kompresí. Kravina, ale nasere. Nebýt této naprosto zbytečné technické chybky, snad by mi vlivem nekončícího potlesku luply dlaně vejpůl. Velká škoda! Takto putuje na východ pouze mé uznalé zamručení… Alespoň prozatím.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

murky / 24.11.21 16:16odpovědět

Naprostá smrtící bomba .Hned naporvé a nafurt mě to dostalo.

Jirka D. / 10.6.13 17:56odpovědět

Je to bezva deska, souhlas. Škoda toho zvuku, je to natlakovaný hodně a slyšitelně...

Sarapis / 10.6.13 16:41odpovědět

Neznám, neslyšel jsem....ale ten obal je vtipnej!

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky