|
|
||||||||||

Japonská škola roubování nemyslitelných stylů zavítala do prostředí temoty a září jako barevná vlaječka. Poslouchá se to dobře, trochu se to podobá jedno druhému a je to místy značně přeslazeno. Nová deska je posunem o krok dál do cukru a tepajících beatů, gejzír nápadů ale nepolevuje. Jen tak dále, chlapci.

Výborná rocková deska s odkazem na A Perfect Circle. Pokud jste ji ještě neslyšeli (protože vyšla už v roce 2008), honem to napravte. Progresivní, slušně našlápnutá věc, s ojedinělou hrou na kytaru, ve které se to hemží velkými jmény.

V porovnání s jinými spolky se na každý pád jedná o projekt vymykající se běžnému vkusu, osoba v íránské burce si těžko vyrazí na koncert Moravanky, stejně tak se většina blackových fans bude cítit „podvedena“ náročností produkce a nedostatkem toho pure a true:-) Já si ovšem desku milerád uchovám a za mlaskavého ohlodávání žeber z kutnohorské kostnice vyslechnu.

Velmi dobrá deska, ryzí deathmetal pro široké masy. Nezanevřel jsem na ni, se zpěvem se asi časem popasuji a pak už to bude jen dobré.

Naprosto vhodné od dětského věku. Ani nota neuškodí, naopak připraví mladý mozek na pořádně šílený svět.

Jak se k dílu vyjádřit? Reedice je záslužná věc, díky ní nahlížím do historie originální kapely a mohu lépe pochopit desetiletý vývoj. Ochutnávka nové sklizně může naznačit, kam to žabožrouty potáhne dál. Dojde ke zklidnění a zpomalení stroje, nebo jde jen o malý úkrok z vyšlapané brázdy, který nic neznamená? Uvidíme.

Album si mě zcela získalo. Vidím zde jasný posun z černočerné tmy směrem k šeré nicotě, kdy oko oběti je již s to zaregistrovat jakési tvary ve svém okolí. Tma již není ortodoxní, halí do své matérie ingredienci srozumitelnosti a až poslechové nenáročnosti. Stále ovšem platí, že atmosféra dokáže zabít a drží laťku originality řádně vysoko. Soudím čistě jen podle sebe. Poprvé jsem tak Blut Aus Nord vyslechl od začátku do konce a nebylo potřeba žádných time-outů.

Příliš dlouhé na podobné stesky. Stopáž bych zkrátil a hned by deska působila jiným dojmem. Ale i tak sympatická práce.

Inferno
The Anthropic Sophisms (On the Heights of Despair)
Ten, kdo došel spolu s Inferno až k Paradeigma, nemusí se obávat, že by nyní zabloudil.

Immolation
Descent

Inferno
The Anthropic Sophisms (On the Heights of Despair)
6. listopadu vyjde pod názvem In the Shadow of Your Shadow desáté album post-metalových velikánů Cult Of Luna. Jeho titulní skladba je k poslechu ZDE.
27.6.2026Po tři roky starém debutovému albu Monsters se připomíná americký projekt Elektrikill s novým albem Küntzpiracy. Užijete si dobrou tvrdou elektroniku ...
27.6.2026Aneb v září bude nový Cales!
26.6.202617. července vychází Nowhere Speaks, nové album post blackových kutilů Emptiness. Stane se tak znovu pod labelem Season Of Mist a víc jak pět let od c...
25.6.2026Historie nizozemských Soulburn je trochu složitá, pro zjednodušení řekněme, že jde o boční větev kapely Asphyx.
© ECHOES 2012, All Rights Reserved
Logo & web design by © Ondrej Hauser
Code by Ivosch
Runs on © iSys
Všechny články a recenze na stránkách echoes-zine.cz podléhají licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported.