Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  ROZHOVORY

zpátky na seznam rozhovorů
G.O.R.E

G.O.R.ENaše písně vznikaly vždy v alkoholovém opojení, ty střízlivé jsme většinou zavrhli

Bodin20.4.2013
Právě v těchto dnech vyšlo nové album severomoravských tanečních grinderů G.O.R.E. Podařilo se oslovit Pitrise a Jožina, aby nám svou novinku představili.

Nová deska je právě venku, takže blahopřeju! Jaká byla vaše motivace se opět vrhnout do tvůrčího procesu a kdy začalo album vznikat?

 

Pitris: Dík. Musel nás popostrčit kamarád Anxur z Crystal production a na jeho popud jsme se rozhýbali a dokopali se k vytvoření aktuálního materiálu. Pár kousků jsme měli nachystaných už v minulosti, ale zbytek jsme narychlo udělali během měsíce před nahrávacím termínem, a něco cestou do studia v autě. Celé to bylo o tom, že nás, díky bohu, navedl Anxur a nabídl nám pomoc s grafikou a bookletem a na nás bylo dodělat a zaznamenat materiál.

 

Jožin: Myslím, že jsme to v tom vražedném termínu docela zvládli. Už jsme docela staří fíkusi, tak máme pořád na všechno čas. Takže tímto chci poděkovat Anxurovi, že nás do toho dokopal, jinak by to cd vyšlo asi v roce 2020.

 

Navíc od posledního alba "Never Sober Level" uplynula řada let. Jaké okolnosti zapříčinily tak dlouhou dobu mezi posledním a aktuálním albem?

 

Pitris: Že by lenost? :) Víš jak, my jsme za ty roky mezi posledním a současným albem ani téměř nezkoušeli, koncerty byly naše zkoušky. A to že jsme se občas sešli, vypili každý 10 piv a sedmičku vodky, to nepovažuji za zkoušku. Je pravdou, že z těchto opileckých dýchánků a jamů vylezly zajímavé postupy a náznaky skladeb, které jsme pak dodělali a nahráli.

 

Jožin: A je to i tím, že toho času není jak kdysi, když jsme zkoušeli i 3 x týdně.

 

Kde hledáte inspiraci pro skládání? Ovlivňuje vás nějaký vzor, známá kapela, nebo vaše songy vznikají přirozeně z vás samotných?

                      

Pitris: Jak už jsem psal, není mezi námi nikdo, kdo by doposud donesl celý song připravený od A až do Z a snažil se to ostatním vnutit. Tvoří se pocitově, a nejlépe v alkoholové náladě. V minulosti bylo horší, že jsme si stěží zapamatovali to, co jsme včera vyplodili. Ale v tom má problém nejeden hudební diletant a ignorant, nejen my. Dnes už jsme trochu v jiné situaci a zúročili jsme to v rychlosti k přípravě materiálu na tomto albu. Postavili jsme si vlastní studio a dnes to, co vymyslíme, rovnou nahrajeme, upravíme, smícháme, uděláme orientační mastering a máme okamžitou představu o skladbě jako celku. Pro představu mrkni na youtube.com na Smogovou zónu, výtečný režisér, kameraman a střihač v jedné osobě Pode natočil krátký dokument.

 

Jožin: No já si myslím, že naše písně vznikaly vždy v alkoholovém opojení, ty střízlivé jsme většinou zavrhli. Ale nás to tak baví a budeme to dělat takhle pořád dál. :)

 

Můžete přiblížit novou desku? Její název "Stand up sexy ladies, the boogie band is here" mě zaujal a věští, že se máme připravit na boogie v tanečním stylu.

 

Pitris: Kdo nás zná, zná naši tvorbu a koncertní výraz, tak ví, že určitá dávka tance a humoru nesmí nikdy chybět.

 

Jožin: Na nové desce je určitě zahrnuto více stylů hudby než na těch dvou předchozích. A je tam určitě ještě více humoru. Snažil jsem se udělat více druhů hlasů, aby deska nebyla tak jednotvárná. Takže tam i třeba mňoukám jako kočička. :)

 

Nahrávku jste pořídili v bzeneckém Shaarku a podle fotek to musela být celkem povedená akce. Jak probíhalo natáčení? Vše podle plánu?

 

Pitris: Jak to viš???? Jeden vrcholný kulturní zážitek na vystoupení naší oblíbenkyně Věrky Špinarové, která měla koncert v bzeneckém kulturáku, jehož je bzenecké studio součástí. Dva dny nahrávání, tři dny permanentního chlastání, následné kocoviny a beznadějný psychický stav, při kterém se inteligence blíží k nule.

 

Jožin: No, ono už to začalo v autě, když jsme jeli do studia a narazili jsme si bečku po cestě přímo v autě. Pánové ze Shaarku na nás koukali, že  jsme začali nejdříve vykládat 6 beček piva a pak až nástroje. Jinak atmosféra při nahrávání byla výborná a humoru ani piva nechybělo.

 

 

Co se týče textů - ty v minulosti nebyly. Objeví se na novém albu nějaké, nebo vše zůstává při starém?

 

Pitris: No koment :)

 

Jožin: Máme dlouhé názvy, na co texty? :)

 

Vaše fanouškovská základna je dost početná, takže očekávání nové desky bylo nejspíš velké. Máte už nějaké reakce, zpětnou vazbu?

 

Pitris: Jedno je fakt, že jsme si s tímto materiálem dali lehce načas. Takže věříme, že nejen naše skalní fanoušky a fanynky potěšíme a nový digipack nebude chybět ve sbírce žádného úchylného metalisty a grindera.

 

Jožin: Kdo si počkal, ten se dočkal.

 

Zaštiťuje vydání nové desky nějaký label nebo jste se rozhodli vydat a vše šířit v rámci vlastních možností? Ediční plán zahrnuje pouze CDčko, nebo plánujete i vinyl či kazetu?

 

Pitris: CD, ve formě digipack o počtu 13 skladeb a délce cca 27 minut, vyšlo opět u Khaaranus Productions, a pan MiKill zvolil vskutku netradiční marketingový tah s nášivkou a otvírákem pro prvních 50 nejrychlejších zájemců. :)

 

Jožin: Jsme rádi, že to vyšlo zase u Khaaranusu.

 

Kdy se fanoušci G.O.R.E. mohou na novou desku těšit? Plánujete už křest alba?

 

Pitris: Nový materiál „Stand up sexy ladies, the boogie band is here“ vyšel právě 14. dubna 2013, takže je už pár dní venku a za to panu MiKillovi a Khaaranus Productions ze srdce děkujeme a těšíme se na další spolupráci zase za šest let. :)

 

Jožin: No to přidej. :) Jinak  nové CD je již v prodeji  na stránkách Khaarnus nebo na e-mailu khaaranus@seznam.cz.

 

Chystáte pro letošek nějakou větší koncertní podporu novinky? Ať už v ostravském regionu nebo i v celorepublikovém měřítku? Plánujete si zahrát na některém z letních festivalů?

 

Pitris: Vůbec nic nevím, kurva, jsem ještě s inteligencí na nule, po výplachu mozku z večírku, který proběhl při příležitosti vydání tohoto uměleckého počinu.

 

Jožin: Nechme se překvapit. :)

 

Takže pro dnešek vše, chlapi, díky moc za rozhovor. Pokud chcete něco dodat závěrem, vzkázat fanouškům, ven s tím.

 

Pitris: Máme vás rádi, kamarádi.

 

Jožin: Ano to má Pitris pravdu a doufáme, že i vy nás máte rádi. Jinak bychom nemohli být kamarádi :)  DISKUZE K ROZHOVORU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky