Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
ECHA V BARVÁCH CZ SCÉNY 07

ECHA V BARVÁCH CZ SCÉNY 07

Ruadek27.12.2020
Těsně po Vánocích, aby jste měli o čem číst co se týká naší scény, přicházím s posledním dílem pro tento rok. Všem přeji krásný a hlavně hudebně výjimečný i ten další rok, co je před námi.

Květy – Květy Květy (2020)

Oficiální web

 

žánr: alternative rock

 

Květy slaví 20 let na scéně a posunuli se zpět k rockovému vyznění. I tak by se dalo nazvat shrnutí toho, co se na nové desce odehrává.

 

Líbí se mi čistota nahrávky a velmi povedené texty, hodně dobré nástupy do reférnů a prostě to, že tohle je potřeba vstřebat. 

 

Deska, která nikomu nedá nic zadarmo a je hlubší, než se zdá.

 

Muzika Květů, která se tváří jednoduše, je rafinovanější, však také 20 let na scéně udělalo z kapely protřelé vypravěče.

 

 

 


 

Tara Fuki – Motyle (2020)

Oficiální web

 

žánr: alternative folk

 

Tara Fuki vydali další desku, což je pro vyznavače folkových věcí sváteční chvíle. Není to poslech pro všechny, mnohým by mohla vadit polština, je to hodně svérázná muzika. Tara Fuki jsou duem, které hraje na violoncella, něco nechávají čistě beze slov a něco je zpívané.

 

Tentokrát jsou 3 písně v češtině, zbytek zpívaných je polsky. Tento jazyk ke kapele prostě patří, protože jej lze dobře protáhnout a má své zvláštní, vlastní kouzlo. A lze mu, při troše snahy, i rozumět. Deska není určena, stejně jako předchozí co jsem zmínil, pro běžný poslech. Má svou hloubku, uloženou jak v textech, tak v muzice.

 

 

 


 

Band Of Heysek – Bad Ideas (2020)

Oficiální web

 

žánr: blues

                   

A je tu právě vydaná druhá do dvojice desek, které "hejskové" vydali krátce po sobě. Tu první, Juke My Joint jsem tu zmiňoval na podzim, tahle mi dorazila nedávno. Hostem je opět chlap od fochu, Kenny Brown. Tahle je ale narozdíl té minulé komplet autorská, což je super. Nahráno ale v místě rodiště tohoto stylu, v Mississippi. Šlape to bombasticky, naprosto bez příkras, tak jak by mělo.

 

 

 

 

 

 


 

Michael Krasny – 20 : 20 (2020)

Oficiální web

 

žánr: jazz

 

Čekal jsem na to, kdy můj oblíbenec vydá další desku a propagoval jsem ji na našem webu nedávno. A je tady, a právě včas. Ideální poslech na Vánoce, které jsou pro tento typ jazzu s mnoha vlivy super příležitostí. Deska je krásně provedená, instrumentace barvitá, velmi zajímavý výběr spoluhráčů.

 

Každému doporučuji k zakoupení, muzikannství s radostí.

 

 

 

 

 

 


 

Za zaslané promo materiály děkuji Indies Scope a Anně Mašátové Ampromotions.  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky