Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 12

Nedělní poslech 12

Victimer9.10.2016
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu Setentia a její album "Darkness Transcend".

Dnes se vypravíme opravdu daleko. Nový Zéland není zrovna destinací, kam by většina z nás létala léto co léto za nevšedním zážitkem, ale dnes se tam přesto podíváme. Ta dálka se v tomto případě stoprocentně vyplatí. Spolu s kapelou Setentia zdoláme nejeden horský masív, překonáme nesnáze rozbouřené řeky a dost času strávíme také pod zemí. Od kapely, která holduje technicky vybavenému death metalu, jehož ostré hrany co chvíli smáčí v ambientním roztoku a prakticky neustále se pohybuje v příšeří, jsou výpravy pod povrch logickou nutností.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/setentia.jpg


Abychom si tohle šíření temnoty více přiblížili, jako vhodnou a zásadní berličku je dobré využít příspěvků oslavovaných Ulcerate, ke kterým mají Setentia velmi blízko. A příliš daleko to není ani k sousedům Gorguts, nebo přespolním kazatelům Deathspell Omega. Setentia se nebojí využít potenciálu black metalu a zdatně jím svůj organizovaný extrém promíchávají. Nebojí se ani melodií, které vedle své chaotické podstaty, umí být i vlídné a atmosféricky pročesávat zacuckané výjevy ze chřtánu matičky Země. A zmiňované dark ambientní vlny? Zanícené a děsivé, ne jen prázdná vyklidněnost po nezdravém pustošení.


Album bylo k mání již během jara jako digitální část organismu Setentia a jeho fyzická podoba dostane zelenou až 11. listopadu díky Blood Music.


Sedm štychů vyrovnané a přitom stereotypu prosté hmoty, která funguje na první dobrou a s dalšími poslechy její význam a hloubka jenom roste. Darkness Transcend je albem, které se nadmíru vydařilo. Má duši, charakter a i když svým výrazem inklinuje k výše jmenovaným kapelám, nesnaží se je hloupě vykrádat a drží si svou linii. Kvalitativně převyšuje většinu ostatních pokusů o podobně zhoubný materiál a já si jej soukromě řadím k tomu nejlepšímu, co se letos v ranku death metalu objevilo. Myslím, že určitě nejsem sám a třeba nás časem bude ještě víc. V případě Setentia vidím ambice kapely hodně vysoko a dvanáctý Nedělní poslech zakončím se slovy "tohle prostě musíte zkusit".

 

 


Kapela: Setentia
Album: Darkness Transcend
Styl: technical death metal
Vydáno: 3/2016 // 11/2016
Země: Nový Zéland
Vydavatel: vlastní náklad // Blood Music
Odkazy: facebook

Sestava kapely:
Adam King - baskytara
Hugo Gravelle - bicí
Jag Dhaliwal - kytara
Cameron Thompson - kytara
Maxwell Gravelle - kytara
Jasper Russell-Dennis - zpěv  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Bodin / 9.10.16 19:14odpovědět

Tak tomu říkám dokonalá sluchovodní masáž nejvyšší úrovně.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky