Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 84

Nedělní poslech 84

Garmfrost16.9.2018
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu Exlimitir a její album It Weighed Itself in Silver.

Někdo v neděli odpočívá a relaxuje u pohádky, nebo spí ukryt novinami před zraky ostatních. Jiný čte, další se toulá po výletech. Jsou i tací, co pracují, nebo dokonce pijí… Ano, je to tak! Ať už děláte co chcete, zkuste si vyčlenit zhruba půl hodiny na poslech abstraktních vizí technicky poblázněného death metalu. Kanadský projekt či kapela (další z řady, co vše kolem sebe tají) Exlimitir vydal bez pomoci labelu v únoru debut It Weighed Itself in Silver, který šíří na svém bandcampu.

 

 

Je čas, abychom si pověděli, co o Exlimitir vlastně víme. Co říkáte? Nevíme prakticky nic. Na metal archives je uvedena lokace Ottava a vznik letos. Nic víc. Jak mě ale odpověděl v jednom rozhovoru nejmenovaný vzteklý čert - je to vůbec důležité? K čemu vědět, kdo hraje na co? Za Exlimitir hovoří muzika. Muzika těžko uchopitelná, technicky i poslechově náročná. Zvukově podomácku laděná, ale dravá a návyková. Na mysl mi přišli finští Demilich, kteří se v podobném marastu kdysi rádi rochnili. Před časem jsem recenzoval kanadské Chthe'ilist a jejich neskutečnou nahrávku Le dernier crépuscule. Právě jejich rukopis, geniální basu a neafektovaný growl mi It Weighed Itself in Silver vzdáleně připomíná. Je možné, že je Exlimitir nějakým tajným projektem někoho z této kapely? Nebo se jedná o pouhou náhodu? K čertu s tím!

 

Jisté je, že při poslechu It Weighed Itself in Silver spát ani pracovat nebudete. Zkratovité tempo, prasácký zvuk a klaustrofobická dušnost na jedné straně a rozverná rytmika, šílený řvoun a jazzová improvizace na straně druhé. To jsou pomyslné misky vah pro váš vkus. Pro někoho bude tato zvláštní deska plná chaosu a nevšedních postupů příliš, ale kdo se chce nechat vykolejit a znervóznit, mohl by Exlimitir přijít na chuť. Ale zadarmo to nebude!

 

 

Fear the Auto-Ototoxic cry, fear the Psylent Sound.

Fear the Auto-Ototoxic cry, fear the Psylent Sound…


 

Kapela: Exlimitir

Album: It Weighed Itself in Silver

Styl: death metal

Vydáno: 2/2018

Země: Kanada

Vydavatel: vlastní vydání

Odkazy: bandcamp

 

Sestava:

?

   DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky