Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Redaktorské ozvěny - duben 2013

Redaktorské ozvěny - duben 2013

Sarapis1.5.2013
Nepolevujeme a přinášíme další vlnu ozvěn jako doplněk k hlavnímu proudu článků. Tentokrát jsme trochu stručnější. Někdy hudba bere dech i slova. Je potěšující, že se to týká i hudby nové, nejen favoritů ověřených časem a stovkami poslechů. Věříme, že i v těchto dubnových ozvěnách nabízíme reprezentativní vzorek z toho, co v současné (převážně metalové) hudbě stojí za pozornost.

// Jirka D.   

    

Hacride - Back to where you've never been (2013)  ochutnávka

hacride

Chtělo by se napsat, že mě konečně dostala nějaká metalová deska. Ale jo, napíšu to – KONEČNĚ mě dostala nějaká metalová deska! Novinka Hacride na sebe nechala dlouho čekat, ale přečkat odchod poloviny kapely a sehrát se s nově příchozími chtělo trochu kyslíku. A pak to celé zahořelo a výsledek posílá do kolen...

 

Nick Cave - Push the sky away (2013)  ochutnávka

cave

... a do kolen mě poslal i Nick Cave se svou krásnou ženuškou, která se na obálce promenáduje v rouše Evině. Joo, to se to pak tvoří, když kolem skáčou takové múzy. O tuhle gramodesku jsem v jednom nejmenovaném kšeftě smlouval jak na arabském tržišti a usmlouvaných padesát peněz českých jsem pak propil v pivnici. Život je fajn.

 

Asaf Avidan - Different pulses (2012)  ochutnávka

asaf_avidan

Na kolenou zůstaneme, jen se z Austrálie přesuneme do Izraele. Loňská deska Asafa Avidana mě dohonila nedávno a od té chvíle běžíme spolu. Doporučuju klip k titulní skladbě, protože takovouhle sílu jsem dlouho neviděl. Nepřijdou vám ty metlošké klipy, se zpomalenými záběry na struny a dlouhými vlasy rozevlátými ventilátorem čínské výroby trochu směšné?

 

Saade - Guide to happy living (2013)  ochutnávka

saade

Nová deska českých Saade sází na hitovost a nikoliv lacinou. Skladby pádí jak večer v pivnici (je to úplně jiný večer než s tou padesátkou za Kejva) a vše se zdá být naprosto v pohodě, nebýt jedné velké bolesti - zvuk je děs a mistr Amák by zasloužil vodní střiky dvakrát denně. Takhle rozsekanou záležitost na gramodesce jsem dlouho neslyšel, takže blahopřeju k tomuhle zmetkovi, v recenzi to probereme podrobněji. Hnus, velebnosti.

 


 

// Victimer

 

Depeche Mode - Delta Machine (2013)  ochutnávka

depeche_mode

 

KMFDM - Kunst (2013)  ochutnávka

KMFDM

 

Nick Cave - Push The Sky Away (2013)  ochutnávka

nick_cave

 

Altar Of Plagues - Teethed Glory And Injury (2013)  ochutnávka

altar_of_plagues

 

Darkstar - News From Nowhere (2013)  ochutnávka

darkstar

 


 

 

// Sarapis

 

Soilwork - The Living Infinite (2013)  naše recenze  ochutnávka

soilwork 

Stejně jako u předchozího "The Panic Broadcast" mi nezbývá než zase chválit. Ať už je u toho Peter Wichers, nebo ne, borcům se evidentně daří. A to se o jeho opětovném odchodu napovídalo dost. Hlavně že bez něj bude muzika Soilwork poloviční. Nakonec je to však naopak - výsledkem je našlapané dvojalbum. Na jeden zátah náročné, ale vnímáte-li disky odděleně, není s nimi problém. Soilwork v plné parádě, sice bez výrazného progresu, ale s pořádnými koulemi a hromadou báječných motivů a melodií.

 

Rush - Hold Your Fire (1987)  ochutnávka

rush 

Půlce redakce by z tohoto vyrostly hrůzou chlupy i na chlupech, pro mě je tento osmdesátkový klávesový rock balzám na duši. Sladké melodie, andělský hlásek Geddyho Lee a pleskavé elektronické bicí. Zajímavá etapa legendárních Rush, do které spadají minimálně ještě předchozí alba "Power Windows" a "Grace Under Pressure". Chytlavost některých skladeb je až neuvěřitelná, přesto se zde lze s kýčem setkat jen ve stopovém množství. Kanadskému triu prostě není nic cizí a při hledání nových možností jsou mnohdy úspěšní. V tom tkví jejich progresivita a přidají-li k tomu obří porci melodií, vznikne pak takové dílko, jakým je právě "Hold Your Fire".

 

Testament - Demonic  (1997)  ochutnávka

testament 

Nové album Testament není špatné, ale pořádné pecky obsahuje tak 3-4. Když si potřebuji spravit chuť, sáhnu po "Demonic". Album to je celkem netypické, na poměry Testament hodně temné. Obsahuje parádní šlehy jako "Murky Waters" nebo "Together As One" a hrozně mi na něm imponují živé bicí Gena Hoglana. Chuckův hlas je často položen hodně hluboko a některé pasáže vyznívají až death metalově. Celkově album není moc ceněné, ale přisuzuji to netypickému vyznění, které fanouškům tradic nemusí vonět. Já naopak chválím, odvahu i výsledek.

 


 

 // Garmfrost

 

Type o Negative - October Rust (1996)  ochutnávka

type_o_negative

Neskutečných 17 let od vzniku desky, hrozný tři roky od skonu Petera Steela. Šílených 20 let, co poslouchám ToN. Celý měsíc točím celou diskografii a October Rust obzvlášť. Myslím, že k desce není co dodat. Pochmurná podzimní atmosféra funguje i na jaře a vždy umí vyvolat podmanivé emoce, na které jsem si myslel, že jsem už zapomněl.

 

Agrypnie - Aetas Cineris (2013)  ochutnávka

agrypnie 

Začátek roku je na skvostné desky opravdu plodný. Němečtí Agrypnie s novou deskou vytvořili eposoidní black metal s nádhernými atmosférickými plochami.

 

Aosoth - IV. An Arrow in Heart (2013) naše recenze ochutnávka

aosoth 

Aosoth překonali sami sebe. Nové album je napěchované zlobou, temnotou a zběsilostí. Zároveň do své hudby propašovali až šamanské rytmy, kterými divočí posluchače ještě víc, než metalovými prostředky. Nemůžu se nabažit toho ďábelského zuřivě chladného zabijáka, kterého ve mě vyprovokovali!

 

Hacride - Back To Where Youve Never Been (2013)  ochutnávka

hacride 

Byl jsem nadšen předchozí peckou Lazarus a tak jsem natěšeně čekal, s čím tito velezajímavý frantíci zase příjdou. No a musím říct, že Back... je FAMÓZNÍ nadupaná deska s nepopsatelnou atmosférou. Pravda, tvrdého metalu zde už moc nenajdete, ale to vůbec nevadí. Je to fakt bonbonek.

 

Depeche Mode - Delta Machine (2013)  ochutnávka

depeche_mode 

Jakkoliv jsem byl rozladěn z prvních poslechů “nových depešáků”, přišel jsem tomu zvláštnímu tepu a nervozitě pod povrchem na chuť. Samozřejmě se už nebude opakovat éra Violatoru, Black Celebrationu nebo SoFaD konče Ultra, ale v rámci posledních alb, si myslím, že je novinka opět inovativní a napěchována skvělou atmosférou. Co dodat? DM forever!

 


 

// Bhut

 

Arcturus - La Masquerade Infernale (1997)  ochutnávka

arcturus

Sláva disharmonii!

 

Terra Tenebrosa - The Purging (2013)  ochutnávka

terra_tenebrosa

Čím víc hloubky a hnusu, tím lépe.

 

Ilbeltz - Auskan Gabiltz Olatun Gainian (1598 Potrobizargorri I) (2010)  ochutnávka

llbeltz

Baskitská porce folku v kombinaci s black metalem.

 

Hypocrisy - End Of Disclosure (2013)  ochutnávka

hypocrisy

Nic víc, než typické hypomyši... avšak výtečné.

 

...And Oceans - A.M.G.O.D. (2001)  ochutnávka

and_oceans

Blikání led diod v doprovodu kovového lomozu.

 


 

 // Sorgh

 

Vader - The Beast  (2004)  ochutnávka

vader

 

Vader - Revelations (2002) ochutnávka

vader

 

Ram-Zet - Freaks In Wonderland (2013)  naše recenze ochutnávka

ramzet

 

Unleashed - Odalheim (2013)  naše recenze ochutnávka

unleashed

 


 

// Bodin

 

Bloody Obsession - News from the Morgue  (2013)  ochutnávka

bloody_obsession

Z karvinského revíru pochází tato velmi dobrá deathmetalová smečka, které právě vyšlo debutové CD “News from the Morgue”. Pořádně jméno kapely zapamatujte, protože o nich určitě ještě uslyšíte!

 

Raison d'être - Reflections from the Time of Opening  (2005)   ochutnávka

raison_detre

Na této dark ambientní veličině a celkové tvorbě Petera Anderssona jsem závislý už několik let.

 

Agrypnie - Aetas Cineris  (2013)  ochutnávka

agrypnie

 

Altar of Plagues - Teethed Glory and Injury  (2013)  ochutnávka

altar_of_plagues

 

Aosoth - IV: An Arrow in Heart  (2013) naše recenze  ochutnávka

aosoth

   DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky