|
|
||||||||||
Za poměrně krátkým životem projektu Amantra stojí francouzský náladotvůrce Thierry Arnal, který byl v předchozích letech aktivní formou dalšího projektu Fragment., se kterým se snažil dostat do povědomí již od roku 2006. Dalších slov v rámci předstatování už ale není třeba. Stačí si pěkně od začátku As It Should Have Been pustit a je rázem jasno.
Amantra si berou vše podstatné od Jesu a podobně jako Iroha následují kilogramy fantazií vtlačených do rozvleklých songů, ve kterých je čas si sednout a v klidu popřemýšlet, protože vám nic neuteče. A už vůbec ne pomalu se vlekoucí kytary a stejně pomalu zasněná elektronika, na kterou se nabalují rozostřené pohledy do slunce, ze kterého bolí oči, ale hřeje na duši. Té je v tomto prostředí nejlépe a zde je také třeba vidět gró této hudby a vše, co ji tvaruje a opracovává. Nic složitého, ale své kouzlo to má. Pro někoho dokonce zásadní. Jasně, originalita je něco, co se v případě Amantra nehodí říkat příliš nahlas, ale smysl tohoto projektu není jistě jen v bezduchém kopírování (i když jak se to vezme), jako spíš následování (v případě, že je posluchač rozený hledač a nebude se jen klouzat po povrchu).
Takže ano, vše je vlastně dané a záleží už jen na detailech. Hudba je líná jako pampeliška v bezvětří, když z bouřky na louce zůstalo jen ono a voda. A ta je v bezvětří jen mokrá a hezky voní. A ona hezky voní i hudba Amantra. Plyne pomalu a předvídatelně, protože její obrysy a možnosti nalajnovali druzí. Ale to nevadí. Amantra prostě rádi Justina Broadricka, hodně Jesu a trochu Godflesh.
Já například vítám skladbu Down, která je hozená trochu jiným směrem a celé té zabláceně slunečné anabázi se vymyká. Je to více elektronika, jak sunoucí se riffy a víc zlověstná, jak mile unavená. Malým osvěžením budiž také ženský vokál (komu patří?), který se sem tam proplete mezi nahromaděné smutky a trochu je nadnese. Ovšem nic zásadního.
Celkově se tahle deska hezky poslouchá a pokud si v podobné hudbě hovíte, to své vám určitě předá. Ostatním ale přijde spíš jako vyjídání zbytků v kuchyni, kde si před nedávnem pochutnával Justin Broadrick. Což je také pochopitelné. Já to beru pozitivně, mám tento atmosférický třes rád, ale někdy je to vážně... až naivní.
Autor hodnotí:
Čtenáři hodnotí:
Tvoje hodnocení:
Label:Atypeek Music / Avalanche Recordings
Vydáno:Květen 2017
Žánr:shoegaze / electronica
Thierry Arnal - hudba, zpěv
+ hosté
1. Dust
2. Ghost
3. The Internal (Godflesh cover)
4. Kingdom
5. Down
6. We All Faulter (Jesu cover)
7. Yourself
8. Over
Kaviar Kavalier
Hotel Inkontinental
The Squirm
Overdose Of Arousal
Hour of Penance
Misotheism
Sumac
What Once Becomes
Pensées Nocturnes
Nom d'une Pipe!
Yoth Iria
Blazing Inferno
Revenge
Scum.Collapse.Eradication
Blues For The Redsun
Waiting For Enlightenment (Demo MMXV)
Fu Manchu
Gigantoid
Forgotten Tomb
...And Don't Deliver Us From Evil
White Ward
Futility Report
Italští black/death metaloví Hierophant podepsali smlouvu s Agonia Records, aby nahráli následovníka tři roky starého alba Death Siege. Na nových skla...
16.3.2025Hanging Garden zveřejnili lyric video ke skladbě To Seize The Night z EP The Unending, které vyšlo 14. března u Agonia Records.
14.3.2025Pod pořadatelskou záštitou kapely Crippled Fingers se 7. června odehraje další ročník jednodenního festivalu Fury Over Prague, který letos na dvou pód...
13.3.2025Dva mistři baskytarové hry, Steve Di Giorgio (Testament, atd.) a Jeoren Paul Thesseling (Obscura, Pestilence) spojili své síly v instrumentálním progr...
13.3.2025Čertovští atmosférici Lucifer's Child natočili klip ke skladbě Ichor. Tu najdeme na připravované řadovce The Illuminant s plánovaným vydáním 28. březn...
© ECHOES 2012, All Rights Reserved
Logo & web design by © Ondrej Hauser
Code by Ivosch
Runs on © iSys
Všechny články a recenze na stránkách echoes-zine.cz podléhají licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported.