Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Hadea - Fabric Of Intention

HadeaFabric Of Intention

Ruadek2.3.2014
Zdroj: Flac
Posloucháno na: FiiO X3 + Koss Porta Pro
VERDIKT: Lehce nadprůměrná jízda pro fanoušky Mastodon, s ozvěnou Gojira a starších věcí z plodných devadesátek.

V době, kdy bylo už dávno zahráno vše a řečeno ještě více, se už jen těžko hledá něco originálního. Něco co tu ještě nebylo totiž už nejspíše nikdy nepřijde. To patří vyloženě experimentálním spolkům, které věnují veškerý svůj um novým cestám. Hadea není výjimkou, a to ačkoli sami sebe profilují jako „progressive“, přitom vlastně vycházejí z 90´ groove metalu, thrashe a určitých aspektů Mastodon a dalších. Hadea umí připomenout poslední velmi svěží počin Gojira, hypnotické rytmy Tool a občasné zasekávání kytar zase coreové party. K těm mají Hadea ostatně blízko, protože ještě jako Gollum hráli deathcore.

 

Tak, to bychom měli stručně, o koho jde a teď se podívejme na desku, nad kterou se tentokrát hodlám pozastavit.

 

Fabric Of Intention mě od první chvíle bavila. Její groove, určitý živelný feeling a množství nápadů dělají desku živou a příjemně poslouchatelnou. Co skladba, to navíc trochu jiná nálada a poměrně zajímavé množství melodických vyhrávek. Shawn Corbett je výborný zpěvák, který s přehledem střídá náročné polohy hlasu a dokáže táhnout skladby se sebejistým přehledem. Jeho výrazivo se pohybuje od vyřvaných výšek do příjemně zabarveného zpěvu, rád si občasně vychutná nějaký ten efekt (podobně jako Joe Duplantier ze zmiňovaných Gojira). Rytmiku chválím za hutný podkres, kdy často se měnící hudba Hadea neztrácí průraznost a vespod to prostě „šlape“ jak má. Frank Stroehmer je tím, na kterém to víceméně dost stojí i padá a musím uznat, že veškerá originalita stojí především na jeho formě vyhrávek. Celek působí příjemně, ačkoli to není nic za hranicemi toho či onoho stylu.

 

 

Deska je příjemnou kombinací více poloh, ta živost a množství změn, to dokáže chytit a nepustit. Je lehce nadprůměrná s přihlédnutím ke konkurenci, víceméně každá skladba má své místo, žádná mě vyloženě nenudila a vatou jsem se nedusil – desku jsem bez problémů přehrával kompletně i čtyřikrát po sobě v ten samý den a stále jsem dokázal nacházet nové věci. Na druhou stranu nebudu tvrdit to, co jsem se dočetl jinde – že jde o revoluční spojení death metalu, thrashe s psychedelií a trochou sludge. Tolik jsem toho na desce skutečně nenašel, natož jakýmkoli způsobem revolučního. Kapela ale sama uvedla, že se snažila do deseti skladeb namačkat co nejvíce žánrů, což shrnuji jako zajímavou směsku co posluchače příjemně zabaví.

 

Název kapely Hadea odkazuje na Hadean, což bylo první geologické období Země, tedy cca před 4,5 milionem let. Samotný Hadean ale pochází z Řeckého Hades, což byl bůh podsvětí, v oné formující se „pekelné“ době ohně a horniny naší planety.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky