|
|
||||||||||
Stoner rock mě baví. Může za to jeho (často falešná) přirozenost, lidský přístup k pramenům bez zbytečných póz, i když ten se často takovou pózou stává. Boužel se zrovna vezeme na vlně, která svou mohutností snižuje jeho kredit. Trend se motá kolem svého vrcholu a tak je těch kapel hrajících jednoduše od podlahy tolik jako černokněžníků začátkem devadesátek.
Hey Satan jsou další z řady muzikantů rádoby nad věcí a zodpovědností. Jako zástupy dalších, i oni se nechali přitáhnout myšlenkami na hudbu odehranou jakoby na „první dobrou“. Právě tenhle pocit je pro mě důležitý.
Kapela s nadsázkovým, ale ne moc přiléhavým názvem, chytla do svých plachet právě silně vanoucí vítr a těží z něj, co to jde. Jejich eponymní album je tak vším, co známe ze sta jim podobných projektů, ale taky ničím víc. Snažit se hledat odlišnost od souvěrců je mrhání časem. Hey Satan nabízí dnes už tradiční výrazivo a stejné hmaty v umolousaných pražcích polepených kytar. Použity jsou všechny sexy artefakty, které zkušeně cílí na naše erotogenní zóny. Lehce ospalý výraz, nonšalantní pohyb a stoický monitoring svlékajících se fanynek.
Netrvá dlouho a nahrávka se odkopává. Tak jako u duté blondýnky stojí za pozornost pouze její tělo, protože v hlavě má pouze ohmatanou manikúru, i Hey Satan se může chlubit jen povrchním emailem, pod jehož slupkou se nenachází cennější hodnota. Spousta rychlých riffů sestupujících po stupnici dolů a rychlé úprky zpět, sporadicky odšrábané minisólo, jemuž by slušel klidně větší rozlet. Poslech nenáročný, zoufale se plácající na místě a bez hlubšího cíle.
Nerad bych střílel jen tak od pasu a říct, že je to sajrajt a nahrávku poslat k šípku, jednoduše nejde. Poslouchat se to dá, skladby mají sílu schopnou vystřelit vás z křesla do nejbližší knajpy. A pokud někdo tenhle typ muziky doslova miluje, nadávat nebude. Ale to nezakrývá holý fakt, že se tady vaří z něčeho, co už několikrát vychladlo a v zájmu poctivosti se to mělo vylít do klozetu. Existují mnohem lepší věci a k těm se vracím.
Autor hodnotí:
Čtenáři hodnotí:
Tvoje hodnocení:
Label:Cold Smoke Records
Vydáno:Leden 2017
Žánr:stoner rock
François - zpěv, kytara
Laurent - zpěv, kytara
Frank - bicí
1. Fallon City Messiah
2. Legal Aspect of Love
3. Sunshine Blues
4. In Cold Blood
5. 1991
6. Song For A Lost Mariner
7. Red Light Women
8. Bastardizer
9. Black Flags Down
10. This Meat Stinks, Honey !
Embrace Of Thorns
Darkness Impenetrable
Straight Hate
Black Sheep Parade
Makeup and Vanity Set
Wilderness
The Last Bad Day
Shades of Depression
Lilium Sova
Lost Between Mounts And Dales / Set Adrift In The Flood Of People
Sectesy
The Shreds Of Oblivion
Sól án varma
Sól án varma
Bangladeafy
Narcopaloma
Blues For The Redsun / Omm
Deadspace / Knocking On The Cemetary Gates (split SP)
Cales
Chants of Steel
Genitorturers
Blackheart Revolution
21. září se v plzeňském klubu Parlament odehraje společný koncert německých Infestus a domácích Mallephyr. Zahraniční hosté přivezou svou novou desku ...
9.9.2024Poslední nahrávka Skylor od Dying Passion doputovala do černých oběžných drážek. Detaily ohledně edice vydané pod patronací Magick Disk Musick čtěte n...
8.9.2024Norští pochmurní deathers Shaamiroth vydají 31. října u W.T.C. Productions své třetí album Devildom.
6.9.2024Nová deska Drom je právě k prodeji na oranžovém LP například na kapelním mailu nebo skrze portál bandcamp. Z alba nazvaného Pustina můžete tamtéž slyš...
6.9.2024Polyho projekt Poly Noir zveřejnil další ze série videoklipů, aktuálně ke skladbě Padá hvězda. Ke shlédnutí na youtube.
© ECHOES 2012, All Rights Reserved
Logo & web design by © Ondrej Hauser
Code by Ivosch
Runs on © iSys
Všechny články a recenze na stránkách echoes-zine.cz podléhají licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported.