Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Khost - Governance

KhostGovernance

Victimer22.11.2017
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: strojích a halucinogenech
VERDIKT: Zmučený je osud toho, kdo tahá svou mysl rezavou tmou, urputnou a těžkou depresí. Post industriální tortura Khost neléčí, ale ničí.

Bylo, nebylo, zle bylo. Těžce a dýchavičně. V ponurých prostorách, s těžkou nemocí na duši i na těle a s neustálým tlakem způsobeným experimenty na industriálním ponižování ze strany kapely Khost. Dua z Birminghamu, které má své zkušenosti se scénou a se vší zlomyslností toho využívá ve svůj prospěch.


Governance je třetím albem kapely, která by se dala definovat jako hrubý rozbor již tak experimentálního soundu kultu Godflesh. Khost vrhají své charisma proti proudu zažitých postupů a s těžce zahuštěnou ingrediencí na způsob meditace nad umírajícím. Je to zkrátka taková nemilá záležitost plná přemáhání a rizikových zážitků. Balanc na hraně, krev z očí a pastva pro choré, noisem ovlivněné vyděděnce. Se zbytky doomu a možná i rumu na patře...

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/khost%20live.jpg


Je to těžce stravitelný industriální kolos, jehož dráty omotané pařáty přetínají jakýkoliv kontakt s klasicky voleným příjmem metalového strojírenství. Fabrika je plná duchů a zlých démonů, kteří parazitují na mysli nebožáka, jenž se zkoušený v okovech beznaděje snaží lapat po dechu, ale jeho dýchací ústrojí je ošklivě zaneseno prachem a tlejícím listím. A je složité se vzepřít.


Do surové ruchařiny mluví tichými hlasy přeludy vznášející se nad tělem nemocného a své si řekne i šaman, jenž se snaží nepřítomný výraz ležáka vyléčit podivnými praktikami rituálů a zaklínadel. Do vyřazené haly pouští ozvěny vzdálených kultur a jejich experimentálních magií. Používá netradiční nástroje a soustavně rozbíjí představy o běžné rekonstrukci průmyslových scenérií. Celý proces se kolikrát změní v hypnotizující zvukovou proceduru, kterou zespod důkladně masíruje tep starých dílen a kotoučových pil.


Nové album Khost, to je spojení světa ocele a tajemného spiritualismu. Blízké setkání se smrtí, zastřená realita dneška a mrzký přenos informací z míst, která jsou běžnému smrtelníkovi zapovězena. Nic, co vám přidá na klidu a nic, co přidá klid mezi pocity, jenž se zběsile honí hlavou. Zvuková tortura pro trpící poruchou spánku a se zjevnou jizvou na mysli. Takovým se nevyplatí přát hodně štěstí, zdraví... Stisk Governance je příliš silný.

 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky