Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Loch Vostok - From These Waters

Loch VostokFrom These Waters

Victimer11.6.2015
Zdroj: flac // promo od vydavatele
Posloucháno na: PC
VERDIKT: Čerstvé prameny vyvěrající z jezera Loch Vostok hezky meandrují, dá se z nich napít, ale jejich mrazivá vášeň studí a jen opisuje stokrát dané.

Možná nejsem ten správný majitel metalového žaludku, který je plněn ostrým jídlem a špekem, ale pro tvorbu tlustoprdů Loch Vostok mám jisté porozumění. Nově napuštěné jezero jejich extrémního heavy metalového běsnění poskytlo jeden vzorek i naší redakci, a tak nebylo nač čekat a přinést si tyhle řádně vypečené kousky ze Švédska pěkně do tepla domova.


Bavíme-li se o teple, tak to zrovna z produkce Loch Vostok příliš neproudí. Jejich hudba kope, exploduje, melodicky umravňuje, ale rozhodně nerozpálí do běla. Spíš jen tak kopíruje ráz typické severské krajiny, občas donutí k pozornosti, ale ve finále stejně splyne s davem. Pěkně za studena, ve vichru a bez patřičných emocí. Loch Vostok umí, to je pravda, ale ve skutečnosti jen vykopávají staré hroby a kladou do nich vlastní mrtvoly. Vemte si klasický heavy metal, stříkněte jej chytrým trylkováním na pomezí progresivního kovářství a vše uzavřete melo-deathovým pěněním ala Gardenian a řádně protřepte. Ano, právě ze zahradničení u mne mají Loch Vostok za jedna. Ale i tak se jim daří dobře, jsou rádi na světě a byť někdy prudí, ve skutečnosti se s nimi dá v klidu sejít a pár dní i žít.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/loch%20vostok.jpg


Největší síla kapely pak spočívá tradičně v silných melodiích. Ty pilně roubuje do každé ze skladeb své šesté řadovky a nejvíce pak exceluje v songu "I Implode", kde se tradice mění až na jakousi podobu euforie z muzikální dravosti. Loch Vostok se tak bez jakýchkoliv rozpaků zařadí mezi kapely, na které je třeba upozorňovat, mít je rád a čerpat z nich energii, ale na druhou stranu na ně také za pár dní zapomenout a uvědomit si, že je nám bez nich docela dobře.


"From These Waters" je slušnou deskou s chytře vystavěnými momenty a darem pravé metalové kondolence pro nově zesnulé, ale i když z ní proudí zajímavá síla, pořád vítězí zdravý rozum a úsudek, že tohle už tu kdysi dávno bylo a i když se to hezky poslouchá, člověka to obohatí pramálo. Pro chtivé melodické extrémisty ale vřele doporučuji, jistě si v nových vodách Loch Vostok najdou tu svou oběť a s nefalšovanou nekrofilní vášní si ji odtáhnou domů. Nezasviňte si ale auto...

 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky