Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  REPORTY

zpátky na seznam reportů
A Pale Horse Named Death

A Pale Horse Named Death

Bhut27.2.2014
V rámci svého tour k propagaci poslední desky "Lay My Soul To Waste" se bledý kůň jménem smrt zastavil i u nás v ČR.

Klub Nová Chmelnice mé kroky přivítal přesně v osm hodin večerních, kdy jsem po boku paní Bhutové stoupal po jeho schodišti. Zakoupili jsme pivo, odložili věci do šatny, sedli si k jednomu z volných stolů a podivovali se nad tím, že je tu tak málo lidí.

 

Netrvalo dlouho a na podium se nachystala předkapela Blood Runs Deep, která přesně využila svou úlohu, kterou mají předkapely k dispozici - tedy byla zajímavá, zaujala a tím pádem se dostala do povědomí dalšímu okruhu posluchačů. Navíc naladila mysl na směřování příští – headlinera tour, což se stává opravdu zřídka. Kapela zaujala především svým pomalým tempem, které dokonale zapadlo do celkové atmosféry večera a hlasem zpěváka, s charakteristickým zabarvením, které ho posouvalo do poloh jisté uhrančivosti. V kontrastu s razantní hrou bylo vystoupení vskutku působivé, zejména při sledování bubeníka, který každý úder prožíval s neuvěřitelnou dávkou emocí. Míchala se nálada, která by místy jako z oka vypadla temně laděným gothic rockovým spolkům a skoro jsem měl obavu, aby na tuto metu A Pale Horse Named Death vůbec dosáhli…

 

…a oni na ní dosáhli, ba co více - dostali se za ni. Tahle muzika patrně už nebude po chuti všem a možná i proto byl sál tak řídký. Z pochopitelného důvodu se hrálo převážně z placky nové, ale neopomínalo se ani na věci starší. Trojice kytar se střídala v jednotlivých sólech a pasážích, až člověk skoro nevěděl, kam se dívat dříve. Hudba byla svižná a procítěná a přitom se hrálo s takovým klidem a nadhledem. Na umělcích byla vidět uvolněnost, radost, pohoda a přitom velké nasazení a soustředění. Svými úsměvy a vtipnými průpovídkami mezi skladbami tak kompenzovali chmurný obsah svých skladeb. Netrpělivě jsem vyčkával svou velmi oblíbenou věc Die Alone a nakonec k ní přeci jen došlo; tvořila až samotný závěr hlavního hracího setu. Po jejím doznění se muzikanti uklidili za podium a já ani nemohl uvěřit, že už by měl být konec. Ovšem ten definitivní přišel až po druhém přídavku, kapela se sice nechala dlouho vybízet a patrně čekala větší skandování, ovšem v tom počtu přítomných to jednoduše více nešlo. O to přátelštější byla atmosféra.

 

Není od věci zmínit i distro, které bylo po koncertě obou kapel notně okupováno. Na výběr bylo množství triček a bund, kšiltovka a dvě CD od kapely prvotní. V případě hlavní kapely jste si mohli koupit (krom triček) obě vydané řadové desky na CD, vinyl posledního počinu za 650,- (gatefold s dvěma deskami plus CD zdarma), nášivku a omlácenou podepsanou blánu z rytmičáku. Nutno podotknout, že podpisy obě kapely rozdávaly s obrovským nadšením a infiltrovaly se do davu, že jste je skoro nepoznali.

 

Na koncert byla redaktorovi webu Echoes udělena akreditace pořádající agenturou Obscure promotion.  DISKUZE K REPORTU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Kočka / 30.3.14 21:40odpovědět

Viděl jsem toho už hodně, ale tento koncert byl něčím výjimečný. Ta atmosféra a nálada by pomalu dokázala překonat i arénové vystoupení Black Sabbath loni v 02... Úžasní a příjemní lidé, procítěné podání hudby a velká vstřícnost vůči fanouškům. Příště nás bude víc, protože každý přítomný přijde zase, a snad někoho přivede s sebou.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky