Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  REPORTY

zpátky na seznam reportů
FDK + Gospel of the Future

FDK + Gospel of the Future

Jirka D.13.10.2010
Po delší době jsem se opět odhodlal vyrazit na nějakou hudební produkci, přestávka už byla přece jenom hodně dlouhá. Oznámení společného turné kapel Gospel Of The Future a FDK k nově vydaným deskám bylo vítanou zprávou a protože jednou z pěti přislíbených zastávek bylo i Brno, nebylo v podstatě co řešit.

Celé mini tour se odehrálo minulý týden a kromě zrušeného koncertu v Hradci Králové se zmíněné duo představilo v Praze, Plzni, Zlíně a v té moravské metropoli, konkrétně na Melodce. Jako (ne)Brňák jsem tenhle klubík chvilku hledal, podařilo se mi dostat se na jiné místo (ale jen o jeden barák vedle), kde sice bylo spousta lidí jako na koncertě, ale skoro všichni byly staršího ročníku a ve společenském oděvu. Takže něco se určitě konalo, ale o metal asi nešlo. No nic, jeden skromný dotaz a za pár minut jsme si kupovali lístky za sto peněz na tom správném místě.

 

Celkem malý klub Melodka nás uvítal svou prázdnotou, když nepočítám muzikanty a barmana, bylo nás tam dohromady tak deset….možná. O půl osmé, kdy se mělo všechno začít, nás lehce přibylo, ale opravdu jenom lehce. Nevím, jestli šlo o mazaný záměr, ale asi v tuhle dobu se zkoušejícím muzikantům podařilo definitivně odpálit zesilovač baskytary, čímž fanoušci získali trochu času se dostavit a vyplatilo se. Chvíli před devátou, kdy se na místě objevil, zapojil a vyzkoušel čerstvě dovezený, funkční basový aparát, posedávalo a netrpělivě očekávalo trochu hudby snad čtyřicet a možná i trochu míň skalních příznivců moderního metalu. Návštěvnost teda nic moc, ale výhoda je, že se člověk nemusí mačkat, je dobře vidět, neskončí s propálenou mikinou od cigarety a s pivem za krkem. Takže pohoda.

 

Gospel Of The Future vydali svoje nové CD nesoucí název The Elipse někdy v červnu a tak bylo co představovat. Jejich muziku jsem zatím neznal, kromě drobného poslechu na webu, nějakého čtení a zaškatulkování do trendového sludge stylu jsem o nich nevěděl nic. Začali hrát někdy před devátou a hned napíšu, že kolem půl desáté bylo hotovo. Decentně krátké vystoupení bylo ale vyrovnáno intenzitou projevu. Hutná, pomalá a depresivní muzika naplnila prostor klubu černočernou atmosférou nicoty. Nikam se nespěchalo, byly chvíle, kdy se zabralo do strun tak jednou za vteřinu, ne-li za dýl. Kytary posazené hodně hluboko, baskytara ovládaná jednoduše, ale dost rázně drobnou dívenkou, dávaly temný výsledek, který sice neměl hitový potenciál, ale za to dokázal strnout a uchvátit zcela jiným způsobem. V jejich muzice není příliš mnoho zpěvu, ale když o tom přemýšlím, je to asi tak správně. Hlavní síla je daná pomale se převalující hudební mašinérií, která na mě v ten moment dosedla jak slon.

 

To FDK slibovali vydat nové CD Earthlinked na začátku září a stále se jaksi nezadařilo. Na jejich omluvu budiž řečeno, že problémy má tiskárna s výrobou digipaku, muzika je hotová a volně k poslechu na webu. Pro zájemce byla připravena příjemná akce – předplatné nového materiálu za stovku s dodáním poštou až domů. Takže zatím mám lísteček a jen doufám, že se tiskárna se zlacením obalu nějak vypořádá v rozumném čase. Jejich první deska Borderline slibovala kytarově dost plný a intenzívní poslech a představený nový repertoár z mého očekávání neslevil ani kousek. Dva kytaristi občas doplňovaní o třetí kytaru zpěvákovu tvořili hlavní dominantu hudebního projevu, který od předchozích G.O.T.F trval něco okolo hodiny. Cholda se kromě zpěvu a kytary staral ještě o klávesy a zvukové efekty na notebooku, takže jsem ani moc nechápal, jak to všechno zvládá dohromady. Hudba FDK už byla o poznání melodičtější, chytlavější a líp vstřebatelná pro víc lidí. Celé jejich vystoupení uteklo hodně rychle, až moc, řekl bych. Kluci brali jednu píseň za druhou, pauzy téměř nedělali a musím přiznat, že jsem měl dojem, že už toho mají za ten týden dost a chtějí mít už všechno za sebou. Scházel mi jakýkoliv kontakt s publikem a celé jejich vystoupení, byť hodně dobré, mi přišlo lehce uspěchané. Přidali ještě jeden kousek navíc ze svého prvního CD a úplně na závěr koncertní specialitu věnovanou kolegům – Gospel Of The Future cover, který všechny příjemně pobavil. A před jedenáctou bylo hotovo…

 

Bohužel se mi nepodařilo udělat žádné fotky, čímž se omlouvám, ale prostě to tak je.  DISKUZE K REPORTU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky