Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - III/2015

Bhut live - III/2015

Bhut28.2.2015
Bhut live... aneb na co by Bhut zašel, kdyby se rozkrájel a vlastnil ropný vrt.

Měsíc se s měsícem sešel a máme tu další tipy na živou muziku, která nás čeká. Záměrně nedokončuji tradiční rčení, že nemine, protože všichni víme, že naše peněženky nejsou bezedné a časový harmonogram není nafukovací. Předně ale drobné shrnutí zmíněných akcí z minulého dílu.

 

Podle všeho byla účast na natáčení dílu seroše o Kmenech víc než hojná. Mnohý by řekl, že až neuvěřitelná (někde jsem četl, že snad přes 1000 hlav). Nicméně sranda pokračuje a kdo se chce zúčastnit dalšího natáčení, ať sleduje ofiko stránku Kmenů na FB. Schwarzprior jsme sice živě nenavštívili, za to nás potěšilo jejich ocenění v rámci ankety Vinyla titulem Objev roku. Valentýnský večer jsem osobně trávil se svou největší láskou – hudbou (však i paní Bhutová byla přítomna) a to přímo na slibovaném vystoupení Finů Crib45. Dojmy si můžete přečíst zde. Mistra Lanegana nikdo z nás rovněž nestihl, za to kolega David věnoval prostor aktuálnímu počinu Phantom Radio. Crowbar a Infernal party jsme návštěvou poctili, reportáže jsou v procesu a výsledek vyhlížejte v nejbližších dnech. Teď už slibovaná nadílka na slibně vyhlížející březen.

 

//1. 3. 2015

 

Hned první březnový den lze přivítat za hrubého lomozu chrastivého death metalu. Z Berlína se za námi podívají Drowned a z další metropole, Atén, zase Ravencult. O Drowned jsem toho dosud příliš nepochytil, zato Ravencult mne příjemně potěšili v roce 2013, kdy se ukázali v pražském Matrixu (což bylo předtím, než se z něj stalo to, co se stalo). Z onoho večera vznikl samozřejmě i report. Tentokrát si dopřeje několik tónů od kapely Drowned.

 

Stručné info:
Drowned, Ravencult, Narchost,
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha 9
19.00 / 200,- // detaily

 


//5. 3. 2015

 

Ve čtvrtek pátého si můžou příznivci rockové hudby zajít na Melodku, kde toho večera zahraje trojice tuzemských kapel s rozdílným vnímáním tohoto žánru. Kapelu Clawed Forehead jsem živě spatřil na čtvrtém ročníku budějckého festivalu Dead End, kde odehráli působivý akustický set. Aktuálně hodlají křtít nové album My Domain, které zdarma obdrží prvních 20 platících. Stejně jako tehdy v Gerbeře, tak i nyní na Melodce se společně s nimi ukážou Nil s uhrančivou vokalistkou v čele. Na našem webu dostala kapela prostor v rozhovoru a recenzi na desku The Velvet Touch Of Tongue. Ani třetí vystupující Free Fall nám nejsou cizí, čehož důkazem je další rozhovor.

 

Stručné info:

Clawed Forehead, Nil, Free Fall

Melodka, Kounicova 20/22, Brno
19.00 / 120,- // detaily

 


//6. 3. 2015

 

O den později v galerii Amadeus v Praze slavnostně otevře svou vernisáž malíř Sandro Dragoj. Vy, kteří jste stihli během minulého měsíce některou ze zastávek Infernal tour, jste si jistě všimli jeho neobyčejných děl. Širší expozici tak máte možnost shlédnout v již zmíněné galerii od 6. 3. do 25. 4. Zahájení výstavy doprovodí zvláštní program, během kterého dojde ke čtení autorské poezie Petrem Polívkou, Red Bollowem a Kamilem Princem. Svým tancem večer ozdobí zase Jana Marešková. Věřte, že je na co se těšit a pokud nestihnete slavností otevření, neváhejte a galerii navštivte. Sandro Dragoj má jedinečný rukopis, který stojí za vidění, pokud vám jméno autora nic neříká, zkuste se začíst do našeho rozhovoru.

 

Stručné info:

Sandro Dragoj vernisáž - slavnostní otevření expozice

autorské čtení: Red Bollow, Petr Polívka, Kamil Princ
taneční vystoupení: Jana Marešková
galerie Amadeus, Klimentská 48, Praha
19.00 / vstupné dosud neznámé // detaily

 


//6. 3. 2015

 

Tentýž den se v Plzni uskuteční již druhý ročník akce jménem Panzer Storm Fest. V klubu Parlament se představí výtečná polská grupa Arkona, jejichž poslední desku jsme recenzovali zde. Krom nich se na koncertě objeví německo-čeští black metalisté Askeregn, kteří jsou personálně spřízněni s našimi veličinami jako Sekhmet a Kraake. Zárukou kvality je samotný pořadatel Beherit, kterého mnozí jistě znají z organizování Eternal Hate Festu, o jehož posledním ročníku bylo podáno svědectví tady.

 

Stručné info:
Panzer Storm Fest vol.2
Arkona, Askeregn, Morus
Parlament – Kollárova 2, Plzeň
19.30 / 140,- // detaily

 


//10. 3. 2015

 

Kov s přízviskem smrti rozezní Modrou Vopici. Po nějakém čase zase kacířská akce made in Itálie, Malta a Polsko. Kapelu Christ Agony mám spojenou pouze s jejich výbornou deskou Darkside – od té doby jsem jim upřímně vůbec nevěnoval. Věnujme proto vzpomínku této desce pomocí ukázky. Za to dění v Hour Of Penance naší pozornosti neuniklo, a tak můžete věnovat čas recenzi alba Regicide.

 

Stručné info:

Hour Of Penance, Beheaded, Christ Agony

Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha

19.00 / 350,- na místě // detaily

 


//13. 3. 2015

 

Černý kel se ukáže na kultovní Sedmičce společně se spřízněnými Crobot, o kterých jsem však nikdy neslyšel. Black Tusk držím v jisté oblibě a zajít na tuhle akci je dostatečně lákavé. Okuste song Bring Me Darkness a zapřemýšlejte, zda chcete tuhle parádu zažít i živě.

 

Stručné info:

Black Tusk, Crobot

Klub 007, VŠ koleje Strahov, Blok 7, Chaloupeckého 7, Praha 6

19.00 / 299,- // detaily

 


 

//14. 3. 2015

 

 

Břitva je zajisté zajímavý a pozoruhodný počin, který mne baví sledovat. Slavnostní vyhlášení výsledků je pak samo o sobě příjemným ozvláštněním jinak dramaturgicky vkusně seskládaného koncertu. Třeba právě letos mne do Brna lákají Stíny Plamenů a jejich aktuální Propadlé vody, stejně jako Et Moriemur (recenzi nového alba vyhlížejte koncem měsíce, zatím si připomeňme Cupio Dissolvi). Krom toho je vždycky fajn po čase vidět své přátele a společně si zalamentovat a (především) zasmát se.

 

Stručné info:

Břitva 2014

Ador Dorath, Stíny Plamenů, Et Moriemur, Ascendancy, Misty Ways

Melodka, Kounicova 20/22, Brno 

19.00 / 200,- // detaily

 


//14. 3. 2015

 

 

Neméně tradiční je Peklo nad Otavou, jehož desáté jubileum bude oslaveno za doprovodu zvučných jmen tuzemské scény. Za black metal zabojují slibně se rozjíždějící Naurrakar, se kterými jsme rovněž upekli rozhovor a recenzi na debut Epilog lidstva. Aktuálně se kapela věnuje tvorbě nového materiálu a jak zní současná tvář, můžete okusit zde. Death metalový chlívek odprezentují Brutally Deceased, kteří v létě drtily Šumavu na Metal Madness. Za thrash metal se bude bít Exorcizphobia a jihočeští raraši Hiroshima Nightmare s divoženkou Mařenkou za mikrofonem.

 

Stručné info:

Peklo nad Otavou 10

Brutally Deceased, Naurrakar, Exorcizphobia, Hiroshima Nightmare
Music Bar Křemelka, Na Křemelce 304, Strakonice
20.00 / 100,- // detaily

 


//15. 3. 2015

 

Workoholického skřeta Devina Towsenda v Praze doprovodí kapely Periphery a Shining. Devinovu tvorbu jsme už párkrát rozebírali, ať už šlo o jeho dílo Project Epicloud nebo kontroverzní nahrávku Casualties Of Cool. Jméno Shining vzbuzuje pozornost hned u dvou táborů fanoušků, nyní však zaplesají ti, kteří mají v oblibě norské nositele tohoto jména. Pro lepší orientaci zamiřte na recenzi alba One One One.

 

Stručné info:

The Devin Townsend Project
Devin Townsend, Periphery, Shining

Roxy, Dlouhá 33, Praha

18.30 / 620,- // detaily


//28. 3. 2015

 

Nemalé lákadlo jsou Altar of Plagues, kterým jako doprovod poslouží Malthusian z Irska. Obě kapely lze řadit k té temnější stránce black, potažmo doom, eventuelně ambient metalu. Ostatně nějaké povídání o tvorbě prvně jmenovaných lze dohledat v této recenzi.

 

Stručné info:

Altar of Plagues, Malthusian
Klub 007, VŠ koleje Strahov, Blok 7, Chaloupeckého 7, Praha 6
19.00 / 350,- na místě // detaily

 


//16. 3. - 22. 3. 2015

 

Zcela záměrně si nechávám na samotný závěr zmínku o malém tour , které rozvíří death metalové vody. Slavní Krabathor, kteří ohlásili svou exkluzivní šou na loňském Brutal Assaultu, začínají mít najednou hlad i po klubových podiích. Konspirace nechme stranou a raději si připomeňme skupiny, které s nimi zahrají. Po celou dobu budou přítomni Brutally Deceased, avšak na každé zastávce se objeví speciální host/předkapela viz jednotlivé zastávky níže. Teď už jen pár libých tónů.

 

Stručné info:

Krabathor tour 2015

 

16. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Mortifilia

Slavie, Jirsíkova 2, České Budějovice

19:30 / 320,-

 

17. 3. 

Krabathor, Brutally Deceased, Dysangelium

Podnik, Bubenská 1, Praha

19:30 / 320,-

 

18. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Disfigured Corpse

Barrák, Havlíčkovo nábřeží 28, Ostrava

19:30 / 320,-

 

19. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Typhoid

Randal, Karpatská 2, Bratislava, SK

19:30 / 

 

20. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Perversity

Collosseum, Vrátna 70, Košice, SK

19:30 / 

 

21. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Six Degrees Of Separation

Mír, Náměstí Míru 765, Uherské Hradiště

19:30 /

 

22. 3.

Krabathor, Brutally Deceased, Subburban Terrorist, Dissolution

Mír, Náměstí Míru 765, Uherské Hradiště

19:30 / 320,-

 

detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky