Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - XI/2015

Bhut live - XI/2015

Bhut6.11.2015
Sice pozdě, ale přece. Další nakouknutí do tipů kam se v listopadu vydat a neprosedět podzimní večery u fejsbuků.

Měsíc se s měsícem sešel a na spoustu lidí padá podzimní nostalgická nálada. Mne zatím úspěšně vynechává, za to mne stíhá čas, který neúprosně ukrajuje z koláče volnosti. A to je jeden z faktorů, které měly vliv na tvorbu tohoto dílu. Takže se vám vážení omlouvám za pozdní vydání. Ale zanechme plků a přejděme k věci.

 

Minulý měsíc byl na akce v pravdě bohatý a nejinak tomu bude i nyní. Připomeňme si proto, co se v našich redakčních kruzích podařilo navštívit. Venom s právním přídomkem Inc vystoupili společně s Vader v Brně na Melodce, přítomen byl Krusty, jehož zápisky si počtěte zde. Kdo jiný by měl psát o Waltari, než samotný David, jehož dobová přezdívka byla odkazem na jednu z písní této severské formace. Co kapela předvedla ve Futuru můžete zjistit tady. Paradise Lost se zastavili hned na dvou místech naší republiky. My jsme přinesli svědectví dvojího pohledu (Victimer, Bodin) z Ostravského Barráku. Tradice, kvalita, perfektní zážitek – toť atributy každého ročníku Phantoms of Pilsen, jehož letošní deváté konání nebylo výjimkou. Fandové melodičtějších ploch si mohli pošmáknout na Zlínské zastávce kapel Eluveitie, Epica nebo Scar Symmetry. Přítomen byl společník Mox, jehož dojmy lze vyčísti zde. Jednou z posledních říjnových akcí byla premiérová zastávka melancholiků Nocturnal Depression. Akce poněkud rozpačitá… však posuďte sami. Ale teď už zpátky k přítomnosti a tipům na aktuální dění.

 

// 4. 11. 2015

 

Funeral doom, drone a podobné věcičky. K tomu prostředí Žižkovského husitského kostela a máme před sebou vidinu jedinečného zážitku. Již tento pátek! Tohle bude zaručeně výjimečná akce.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Bell Witch, Ortega, Sweeps04
Žižkostel, Náměstí barikád 1, Praha
19.30 / 260,- // detaily

 


 

// 11. 11. 2015

 

Anthrax v Brněnském Semilassu? Je to reál, a jestli nevěříte, tak se běžte podívat sami. Jen ty prachy za tu akci, jsou nějak nemilosrdný…

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Anthrax
Semilasso, Palackého třída 126, Brno
19.00 / 790,- // detaily

 


 

// 13. 11. 2015

 

Co mi rve nervy (protože se prostě nemám šanci zúčastnit) bude vystoupení Chelsea Wolfe v Praze v divadle Dobeška. U nás na Echoes máme tuhle divu rádi, o čemž svědčí i kladně přijaté poslední album Abyss. Pokud máte šanci, tak rozhodně jděte, kdo ví, kdy se k nám tahle slečna zase podívá, ačkoliv vnitřně doufám, že to bude brzy.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Chelsea Wolfe, A Dead Forest Index, Dave Heumann
Divadlo Dobeška, Jasná I. 1181/6, Praha
18.30 / 350,- // detaily

 


 

// 13. 11. 2015

 

Pokud se vám Chelsea nelíbí a raději holdujete upírům v jiné podobě, tak pro vás budiž určen tip do Brněnské Flédy, kde téhož večera zaburácí skřehotání Daniho Filta. Ano je to tak, Cradle Of Filth opět v ČR. Avšak poslední dobou, už jde o slušnou muziku z pera téhle bandy. Však jukněte na recenzi posledního díla kladiva na čarodějnice.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Cradle Of Filth, Ne Obliviscaris, Tisíc let od ráje
Fléda, Štefánikova 24, Brno
20.00 / 590,- // detaily

 


 

// 14. 11. 2015

 

Co doporučuji všema deseti je akce jménem Godless Night 3 v srdci Šumavy v Kašperských Horách. Na podium vylezou výtečné tuzemské smečky jako Insania, Perfecitizen nebo Mortifilia. Podporu zrovna tak dostanou nadějné nové spolky jako Violence By Nature a Twist And Shout. Jestli nechcete, aby pořadatel prodělal boty, kabát… no je toho dost, tak přijďte podpořit. Aby akce vyšla do nuly je potřeba něco přes 300 lidí, hehe, což se vstupným 80 korun je možná i reálné, ale vraťme se nohama na zem, že…

 

 

Shrnutí:
Godless Night 3
Insania, Perfecitizen, Mortifilia, Violence By Nature, Twist And Shout
Horský klub, Horní 168, Kašperské Hory
19.00 / 80,- // detaily

 


 

// 14. 11. 2015

 

Ale je mi jasné, že v tento den budete roztroušeni jinde po republice a třeba já osobně bych rád zavítal na OM do pražského Chapeau Rouge. Akce vhodná nejen pro vousem obrostlé hipstery. Přítomen bude i projekt Lišaj, o kterém jsme nějakou řeč už vedly.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Om, Deaf Eyes, Calvera, Lišaj
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha
20.00 / 300,- předprodej // detaily

 


 

// 14. 11. 2015

 

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Proč ne, když se tam dějou parádní akce. Jednou z nich budiž oslava kapely Mater Monstifera coby 15 Years In The Blood. Morální i hudební podporu vyjádří Godspeed Hellbound, Lyfthrasyr a Ytivarg, což je znovuzrozená kapela Míry FC z rozpadnuvších se Isacaarum. Takže budějčáci maj jistě jasno a tuhle sobotu se mrknou do Velblouda.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
15 Years In The Blood
Mater Monstifera, Lyfthrasyr, Ytivarg, Godspeed Hellbound
Velbloud, U Tří lvů 294/4, České Budějovice
19.00 / 150,- na místě // detaily

 


 

// 14. 11. 2015

 

Pandemia slaví 20 let existence! Neuvěřitelné… Výroční koncert k tomu jubileu bude k mání v Chebu, kam zároveň dorazí i taková jména jako Hypnos a Root, nebo třeba Coward. Nyní si připomeňme kapelu Pandemia posledním albem At The Gates Of Nihilism.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
20 let Pandemia
Pandemia, Root, Hypnos, Coward
KC Svoboda Cheb, Za Mostní branou 5, Cheb
19.00 / 220,- na místě // detaily

 


 

// 20. 11. 2015

 

Své zbrusu nové modré album budou ukazovat Heiden v kultovní sedmičce na Strahově. Spolu s nimi se tu ukážou taky Rest In Haste nebo Painting Memories. Do té doby si zavzpomínejme na desku, kterou netřeba vymýšlet.

 

Shrnutí:
Heiden, Painting Memories, Rest In Haste
Klub 007 Strahov, Chaloupeckého 7, Praha
19.30 / 150,- // detaily

 


 

// 21. 11. 2015

 

Třetí ročník grindcoreového svátku si mohou užít nejen Brněnští, protože na Melodce proběhne Power Grindcore 3. Osobně bych rád uzřel živě Jig-Ai, Choked By Own Vomits nebo 5 Stabbed 4 Corpses. No program pěkně našlapanej výtečnou zábavou. Takže si pište…

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Power Grindcore 3
Suffering Mind, Cyness, Jig-Ai, 5 Stabbed 4 Corpses, Choked By Own Vomits, Beton, Lycanthropy, Terrordome, Gomora, Bombatölcsér.
Melodka, Kounicova 20/22, Brno
17.00 / 300,- // detaily

 


 

// 22. a 24. 11. 2015

 

Nezmínit fakt, že se u nás zastaví Grave, by mi redakční kolega Garmfrost zřejmě neprominul. Ale je jasné, že být příznivcem death metalu a nechat si ujít něco takového, chce už vážně pevné alibi. Nehledě na fakt, že spolu s hrobem přijedou i Malevolent Creation.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Grave, Malevolent Creation, support

22. 11.
Nová Chmelnice, Koněvova 219, Praha
20.00 / 490,-

24. 11.
Barrák, Havlíčkovo nábřeží 28, Ostrava
20.00 / 490,-

 

detaily

 


 

// 23. 11. 2015

 

Black metalovou kapelu IXXI asi moc lidí znát nebude. Jenže zanícení si jistě vzpomenou na její personální spřízněnost z dnes již legendárními Lifelover. Minout jejich zastávku v pražském Exit-usu bych si asi vyčítal, takže koncem měsíce se tu rád zjevím. Potkáme se?

 

Shrnutí:
IXXI,Naurrakar
Exit-us, Sokolovská 195, Praha
20.00 / 150,- // detaily

 


 

// 30. 11. 2015

 

Poslední den v měsíci bude mít obrovský formát. Výroční turné k 20. letům od vydání kultovního alba Demanufacture vyjela tlupa Fear Factory, která v rámci tohoto vzpomínání zamíří do Meet Factory. Představovat kapelu nebo album, je pevně věřím, nesmysl. Takže si vzpomeňme na poslední a stále aktuální album Genexus.

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Fear Factory
Meet Factory (to se rýmuje), Ke Sklárně 3213/15, Praha
20.00 / 650,- na místě // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky