Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - XII/2015

Bhut live - XII/2015

Bhut3.12.2015
Poslední díl seroše Bhut live pro rok 2015. Kam se vydat před koncem roku?

Měsíc se s měsícem sešel a máme tu poslední díl seriálu Bhut live, aneb nakouknutí do Bhutova diáře a jeho tipů na koncertní události. Zda bude tento díl posledním pro rok 2015 nebo posledním úplně, nyní ponechám na vás. Máte-li chuť, napište své vyjádření k tomuto seriálu, zda má smysl jej přenášet i do dalšího roku. Pokud ano, můžete zapsat své postřehy, co by bylo dobré změnit, co vypustit, co přidat a tak podobně. Předem díky.

 

Ještě než se pustíme do náhledu na měsíc prosinec, zrekapitulujeme si uplynulé třicetidenní období na našich podiích, pod kterými jsme byli přítomni. Kolegové Sorgh a Jirka D. se zašli mrknout, kterak to dobře drnká technikům ze Special Providence. Ve sklepení Žižkostela se odehrála mše za zvuku funeral doomu, kterou odsloužili Bell Witch. Moje maličkost se jala pořádat poslední ročník Godless Night, který dopadl sice skvěle, ale jakožto organizátor jsem z jistých detailů zklamán. Více čtěte zde. Švédská drtička blackmetalových tónů IXXI zavítala do pražského Exitu, odkud vznikla tato reportáž. Náš cestovatelský spolupracovník Bóďa se zašel mrknout na starou školu death metalu do Ostravy, odkud přinesl pozitivní postřehy. V nejbližší době zase chystáme sepsání dojmů z Brněnského vystoupení projektu Mortal Cabinet. Těšit se je na co, a to co nás čeká v nejbližší době, najdete níže.

 

// 8. 12. 2015

 

Modrá Vopice praská ve švech koncertní nabídkou a ani zimní etapa roku na tom nic nemění. Do jejího nitra zavítá portugalská grindová pumelice Holocausto Canibal. Přihřívat kotel této smečce bude trojice dalších grinderů, a to Histos, Twisted Truth a Aftercome.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Holocausto Canibal, Histos, Twisted Truth, Aftercome
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
20.00 / 120,- // detaily

 


 

// 9. 12. 2015

 

Hned druhý den se ve Vopici budou mačkat deatheři na ztrouchnivělou bandu z Finska Hooded Menace. Chrastit kostma ještě budou Irové Mourning Beloveth, Italové Shores Of Null a našinci March Of The Hordes. Přesně před rokem headlinerům vyšla deska Gloom Immemorial, o které se něco málo dočtete zde.

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Hooded Menace, Mourning Beloveth, Shores Of Null, March Of The Hordes
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
19.00 / 450,- na místě // detaily

 


 

// 11. 12. 2015

 

Jedenáctého budou mít svátek všichni příznivci černého kovu. Do pražské Nové Chmelnice zavítá pětice výtečných spolků. Zanícenému snad netřeba představovat jejich jména, která zní: Mgła, One Tail, One Head, Misþyrming a Kringa. Všechny kapely vnímají black metal po svém a jsou zárukou kvalitního poslechu. Těšme se!

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Mgła, One Tail, One Head, Misþyrming, Kringa
Nová Chmelnice, Koněvova 219, Praha
18.00 / 450,- // detaily

 


 

// 16. 12. 2015

 

Nejen v Praze se bude na co těšit. Brněnští můžou nedočkavě vyhlížet deathmetalovou seanci v čele s Belphegor. Neméně zvučným jménem jest Vital Remains společně s Hate. Tohle bude zajisté výtečný večírek.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Conjuring The Dead Raid Europe 2015
Belphegor, Vital Remains, Hate, Ethereal
Melodka, Kounicova 20/22, Brno
19.30 / 490,- // detaily

 


 

// 18. 12. 2015

 

Další blackmetalová událost se uskuteční zase v Praze a zase na Chmelnici. Sem totiž zavítají matadoři žánru Gorgoroth, se kterými dorazí smečky Kampfar a Gehenna. Snad netřeba cokoli dodávat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Blackfest Over X Mass 2015
Gorgoroth, Kampfar, Gehenna
Nová Chmelnice, Koněvova 219, Praha
19.00 / 550,- // detaily

 


 

// 19. 12. 2015

 

Ani Šumava nezahálí a kolem svátků vánočních se to i tady bude hemžit metalovými akcemi. Jedna z nich se bude konat přímo v Sušici, kde proběhne Metal Christmas pod taktovkou kluků z mordparty Mortifilia. Potěšit ucho přijedou němečtí grindeři Trigger, táborští F.O.B., holomoučtí Dissolution a týnečtí Elysium. Akce se tradičně koná v Tradičním kloubu.

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Metal Christmas
Mortifilia, Trigger, Elysium, Dissolution, F.O.B.
Tradiční kloub, T. G. Masaryka 120, Sušice
19.00 / 100,- // detaily 

 


 

// 25. 12. 2015

 

Neuvěřitelný sedmnáctý ročník Satan Klaus festu opět ve Volyni. Avengerovská banda opět potvrdila, že Vánoční zvyky by se měly dodržovat. Jedním z nich je třeba na Štěpána zajít na metalový koncert. Krom oblíbeného Avengeru vystoupí ještě Poppy Seed Grinder, Desire For Sorrow, Ytivarg (kapela vzniknuvší z členů zaniknuvších Isacaarum) a Masáž.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Satan Klaus Fest XVII
Avenger, Poppy Seed Grinder, Desire For Sorrow, Ytivarg, Masáž
KD Na Nové, Nádražní 254, Volyně
19.00 / 99,90,- // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky