Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Dozvuky brněnských klubů

Dozvuky brněnských klubů

Sorgh11.3.2013
Minulou zastávkou v Brooklynu jsem ukončil klubové putování po Brně. Když teď za poslechu zvukomalebných Mayhem tuto etapu bilancuji, jsem nadmíru spokojen.

Valná většina oslovených mi odpověděla hned na první kontakt a posléze poslala i slíbené odpovědi. Ne všechny moje otázky možná byly příjemné, ale jestli jsem během těch šesti zastavení na žádost dotazovaných smazal dvě tři, tak je to moc. Sám jsem se z odpovědí účastníků mnoho zajímavého dozvěděl, ale co mě potěšilo nejvíc je to, že stále existují nadšenci, kteří podobné kluby vedou a my, fanoušci, se potom můžeme scházet a poslouchat. A nemají za to mnohdy o moc víc, než právě dobrý pocit. Z těch klubů, ze kterých se na můj mail neozvala žádná ozvěna, jsme informačně nezbohatli, přesto by se na ně pro úplnost nemělo zapomenout.

 

Výrazným prvkem na klubové mapě Brna je Metro Music Bar, uhnízděný v samém centru města. Velice útulný prostor, kam si lze zajít jak na rockové dýchánky, tak na jazz nebo třeba Na stojáka. Hodně prostoru dostávají různé revivalové kapely, takže je možno si zaskočit i na povedené kopie svých legendárních oblíbenců. Na čepu mají povinné Starobrno a Plzničku, což dojem poněkud zlepšuje. Zrovna nedávno jsem se tam byl podívat na koncert a byl jsem příjemně překvapen hezky prosvětleným prostředím a příjemně působícím, i když malým, prostorem před pódiem. 

 

Nedaleko Melodky se nachází sklepní restaurant Vegalite. Je to vývařovna zaměřená, jak už název napovídá, na jídla lehká a nezatěžující. Krom dobrého jídla a ochutnávek různých piv se zde pořádají i malé koncerty. Převládají kapely hrající HC a punk, pravděpodobně zaměřený na eko témata, ale to jen střílím od boku. Sklep jsem navštívil jednou, ale to byl ještě jiný podnik. Nicméně už tehdy se tam tuším něco hrálo.

 

Klub Mersey je legendou mezi brněnskými študáky, ale vlastně každý, kdo byl v Brně mlád, ví, kde se nachází. Já tam byl svého času pečen vařen, miloval jsem jeho atmosféru a chodil na tanečky. Tehdy se tam hudba jen pouštěla. Asi poslední dva roky se v Mersey konají živá vystoupení rockových kapel, ale jde o ojedinělé koncerty a klubu dominuje hudba pouštěná prvkem s logem DJ. Když už jsem zmínil studenty, nejde se neotřít o nevytřený klub Yacht. Leží stranou města, je součástí studentských kolejí pod Palackého vrchem, a tak jeho hlavní klientela je jasná. Nicméně i tam se občas odehrávalo něco živého, co mnohým stálo za to shlédnout. Jaká je situace dnes, nevím.

 

Živou produkci nabízí i kulturní středisko Musilka. Zde vystupují kapely různých žánrů, od folku přes písničkáře po rock, dále se zde konají plesy a jiné lidové veselice. Já zde zažil první brutus v podání Krabathor, Sacralis a Ritual Carnage. Tehdy jsem byl definitivně ztracen. No a poměrně aktivním je poslední dobou Kabinet múz v centru města. Hraje se většinou rock, ale ještě jsem neměl tu čest zajít a pobýt.


Tolik přehled o brněnském kraválu. Brnem ovšem nic nekončí. Nyní si obouvám elektronické pohorky Scarpa a vyrážím do malého, ale oblíbeného Vyškova. Nejen místním pivem tamní občan živen jest.  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky