Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Ozvěny slavkovských klubů - Westhill

Ozvěny slavkovských klubů - Westhill

Sorgh21.6.2014
Na dohled od Brna, v malebném Slavkově, funguje klub Westhill. Není tomu dlouho, co se v jeho útrobách poprvé rozeznělo bigbítové dunění, ale už si stačil získat jistou popularitu. Jeho majitel David k němu ochotně řekl pár slov.

Ahoj Dejve, proč jste se rozhodli otevřít ve Slavkově hudební klub?

 

Protože máme rádi živou hudbu a měli jsme pocit, že něco podobného ve Slavkově chybí. V minulosti jsme pořádali koncerty a festivaly v okolí Slavkova, a když se naskytla možnost vybudovat klub přímo v tomto městě, nemuseli jsme se dlouho rozhodovat.

 

Jste místní rodáci nebo ve Slavkově jen podnikáte?

 

Kolega Mirek Šemora a jeho syn René jsou Slavkováci, já bydlím v obci Hodějice, což je od Slavkova coby kytarou dohodil. Takže se dá říct, že místní. Ale vyzkoušel jsem si i pořádání akcí na různých místech, například v Brně, Bučovicích, Hodoníně, Vyškově nebo třeba Ostravě (jeden z koncertů Decade tour skupiny Waltari). Jako někdejší manažer Dark Gamballe jsem poznal hodně klubů a  zajímavých míst a někde se povedlo navázat spolupráci s místními hudebníky a zrealizovat nějakou tu akci.  

 

Na spolupráci s Dark Gamballe se nemůžu nezeptat. V kterém období to bylo a jak na něj vzpomínáš? Jak ses k této funkci postu vůbec dostal?

 

Bylo to v prehistorii, vydal jsem jim pod hlavičkou Decadance Agency album Gamballe, tehdy se kapela jmenovala only DARK, pak se Gamballe stalo součástí názvu. Myslím, že to bylo v roce 1998, skutečně hodně dávno. Ale s DG spolupracuji stále a rád, už ne jako manažer, ale jako občasný pořadatel jejich koncertů v okolí Slavkova a Bučovic. Jsou to fajn borci a každá akce je velká pohoda, sranda, nářez a milé setkání s kamarády, kteří přestože toho dokázali hodně, jsou milí a fajn. fakt voe :) A k tomu postu jsem se dostal jednoduše, prostě si vybrali toho nejlepšího :) :) :) , nee dělám si prdel. Byl jsem kolega a kamarád tehdejšího kytaristy Catche. Byly to hezké časy, rád vzpomínám.

 

Co má znamenat název Westhill, má to nějakou geografickou souvislost?

 

Rok před otevřením klubu jsme pořádali zhruba každý druhý víkend koncerty v pronajatém sále restaurace na Zlaté Hoře, toto místo jsme tak trošku z legrace pojmenovali podle názvu zmíněné čtvrti Golden Hill. Když nás odtamtud vypudila hygiena se svými hlukovými limity, podařilo se najít vhodnější prostory na opačném - západním - konci Slavkova. A aby to mělo jakousi návaznost, dostal klub název Westhill.

 

A tady už hygienické požadavky splňujete?:-)

 

Díky umístění Westhillu ano, proběhlo i měření hluku a no problem. V nejbližším okolí je pouze benzinová pumpa a hlavně frekventovaná silnice, která vyprodukuje dost kraválu sama o sobě. 

 

Z fotky na mapách váš klub vypadá jako nějaký bývalý statek, je to tak?

 

Je to přesně tak, jedná se o zrekonstruovaný statek a bývalý hostinec Na Jízdárně, dříve zde byly stáje, takový menší ranč.

 

Z fotogalerie na facebooku to vypadá, že na cajdáky vás moc neužije, ale že si radši pořádně zvýšíte pulz tvrdou muzikou?

 

Nebráníme se žádným stylům, ale je pravda, že tak trochu tíhneme k poctivé tvrdší hudbě.

 

Pravda, kromě rocku se nevyhýbáte ani jiným žánrům, hrají u vás i různí DJ's. Chcete pokrýt poptávku Slavkova po všech žánrech?

 

Nějak tak by se to dalo říct, naše vlastní produkce se soustředí na rockovou muzíku, ale nemáme problém, poskytnout prostory klubu i pořadatelům jiných stylů, např. právě zmíněné DJské akce – BASSHILL.

 

A zase Hill, na kopce narazíme kam oko pohlédne:-) Sídlíte ve velké budově, takže se zázemím asi problém nemáte, jak pro muzikanty, tak pro sebe, že?

 

Na zázemí si opravdu stěžovat nemůžeme, prostory jsou na klub na malém městě dostačující, k dispozici máme i venkovní prostory na pořádání letních akcí.

 

Když hrajete o víkendech, tak ve všední dny máte otevřenou hospodu?

 

Ne ne, klub je otevřen pouze na konkrétní akce. Umístění objektu na okraji města má velkou výhodu v tom, že hlasitou hudbou neobtěžujeme obyvatele města, ale zároveň nevýhodu,  že na běžnou hospůdku je to tak trošku z ruky a ještě za velmi frekventovanou silnicí E50.

 

Kolik se vás podílí na provozu klubu?

 

Na provozu se podílíme tři + zvukař a barmanky, které se střídají podle vlastních časových možností.

 

Na jak dlouho dopředu plánujete program?

 

Zhruba na 3 měsíce dopředu, ale čím víc se klub dostává do povědomí, je pár akcí naplánovaných do konce roku.

 

Jak to u vás konkrétně vypadá, máte zvlášť nálevnu i sál, nebo to máte propojené?

 

V tomhle je docela výhoda rozlehlost a členitost objektu, tudíž máme k dispozici sál s pódiem, zvukovou aparaturou a osvětlením, prostor lokálu s výčepem a barem, dva salónky, zázemí pro hudebníky a další prostory. Výhoda je i poměrně rozlehlé parkoviště, takže jak muzikanti tak fanoušci nemají problém se zaparkováním svých aut, případně motorek.

 

Tak už jen penzion a je to dokonalý. Byli místní rádi, že se otevřel Westhill? Míváte plno?

 

Myslím, že ano, soudě podle zájmu příznivců klubu. Samozřejmě jako všude je návštěvnost různá, ale zatím si nemůžeme stěžovat. Zažili jsme i několik akcí, kdy bylo vyloženě „natřískáno“ např. koncert DARK GAMBALLE nebo TITANIC.

 

Dojíždí k vám hodně přespolních?

 

Celkem jo, pozorujeme že se naučili stahovat i lidi nejen z blízkého okolí a musím říct, že nás to velmi těší. Je fajn potkávat v klubu stálé fandy a zároveň i nové tváře.

 

Podle titulní stránky na facebooku bych tipoval, že klub stylizujete do country výrazu. Nebo se pletu a sázíte spíš na kouzlo napoleonských vojáků?

 

Na kouzlo napoleonských vojáků určitě ne, tímto způsobem se na slavkovsku snaží zviditelnit kdekdo, tuhle potřebu fakt nemáme. Logo klubu je spíš lehounká stylizace do divokého západu, když už jsme teda na bývalém ranči na západě (Slavkova).

 

Jak jste na tom momentálně se známostí, ozývají se vám kapely i samy nebo se teprve zapisujete do jejich povědomí?

 

Na zájem ze strany kapel si rozhodně stěžovat nemůžeme, naopak spíš nás mrzí, že při nejlepší vůli nemůžeme poskytnout prostor všem. Přece jenom jsme časově limitováni jednou akcí za týden.

 

Informace o vás jsou dostupné jen na facebooku a v omezené míře, nepřemýšlíte o zřízení klasických stránek klubu?

 

Zatím jsme si vystačili s FB stránkami, ať si o facebooku myslíme cokoli, má pro nás nespornou výhodu v propagaci akcí i možnosti okamžité reakce mezi klubem a jeho příznivci. Ale uznávám, že klasické www stránky mají svůj smysl a zvažujeme jejich vytvoření.

 

Já Ti děkuju, Davide, za malou osvětu ohledně slavkovského rockování a ať se daří.

 

Děkuji za Váš zájem o Westhill, opravdu nás to potěšilo. Ať se Vám stále daří a třeba někdy naviděnou při dobré hudbě.  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky