Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 21

Nedělní poslech 21

Victimer18.12.2016
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu AUM a její album "Om Ah Hum Vajra Guru Padma Siddhi Hum".

Tuto neděli řádně přitvrdíme. Naše podřadné životy zasáhne smrt a nebál bych se zdůraznit, že s velmi masívním dopadem. Death metal AUM je jako zjevení a pro jeho bližší pochopení se nesmíme bát zeptat samotné matky všech neživých. Až se po chvilce hlava v kápi nakloní a v neskrývané bolesti zaskuhrá do větru slova twisted, carnivorous nebo occult, můžeme si v klidu promnout ruce. To jsou ta správná pojítka. Nečeká nás nic lehkého k zakousnutí, ale drsná žranice, kde kosti létají vzduchem a když padají k zemi, stihnou probodnout další nebožáky a hyzdit jejich těla do nepřirozených podob.


Svět AUM je zrůdný. Ale také mystický, nakloněný východním kulturám a oslavující jejich nesmrtelnost a vyšší poslání. Dar pochopit život i smrt, fyzično i astrál. Však kdo jiný než smrt může prohlašovat svatou nesmrtelnost starého učení? Snad jen ona sama a hrst vyvolených, které si sama vybere. Tato chvíle patří chásce AUM, buďme tedy obezřetní.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/aum.jpg


AUM je no name kapela, která svým hrubozrnným death metalem rozrývá poslední kousky života a posílá je na věčnost. Reprezentuje primitivní sílu, ve které je ukryto působení posvátného moudra. Tak jako u nás doma a dál ve světě ve jménu černého učení činí Cult Of Fire, s podobným úmyslem šíří smrt také AUM. Ve jménu osidel temnoty, krvavé destrukce všeho humánního a vyslání ostatků do jiné dimenze.


Sedm štychů bez pardónu šlape do země jakýkoliv pokus o naději nemaje slitování a jen nábožensky mystické projevy drží zvířecí pud v éterické poloze. Šepot, zaříkávání, chóry či zvuky doprovodných instrumentů. Kontrast je zdůrazněn, přesto děj alba nenarušuje, jen cíleně ozvláštňuje. Bicí hbitě škopkují svůj kanální naturel, vokál je ryze záhrobní a plazivě mrzký. AUM svolávají své ovečky k vyššímu vědění velmi extrémním způsobem. Víra je však nutná, v tomto případě přímo nevyhnutelná a já věřím, že podobně zvrácená produkce si najde mnoho následovníků. Kvalita, tak ta tam totiž je!

 


Kapela: AUM
Album: Om Ah Hum Vajra Guru Padma Siddhi Hum
Styl: occult death metal
Vydáno: 9/2016
Země: Francie
Vydavatel: Iron Bonehead Productions
Odkazy: bandcamp // facebook

 

Sestava kapely:
... neznámá ...

   DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky