Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 52

Nedělní poslech 52

Victimer27.8.2017
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme projekt Teleplasmiste a jeho album Frequency is the New Ecstasy.

Elektronika či akustika? V případě dua Teleplasmiste zcela vhodná otázka. Oba pánové totiž využívají roztodivné prostředky k tomu, aby posluchače pomocí svých zvuků přenesli do náruče přírody, a ten pak mohl objevovat tak trochu jiné zvuky, než byl doposud zvyklý. Takové je strohé představení tohoto projektu.


I když já osobně v jejich experimentálním světě příliš přírody nehledám. Nechám se prostě a jenom nést. Plochy jsou široké, lehnout si lze prakticky kamkoliv, táhlá a v mnoha případech masívní zvuková katarze nutí k odpočinku a plnému vnímání i za zavřených očí. Je to svým způsobem hypnóza, učinkující a hluboká.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/teleplasmiste%202017.jpg

 

Vracíme se po čase zpátky k labelu House Of Mythology, kde lze nalézt samé zajímavé spolky na poli experimentálně orientované muziky. Teleplasmiste nejsou výjimkou. Jejich hudba je léčivá, alespoň na mě tak působí a jistě v tom nebudu sám. Její poloha je někde na pomezí pomalu dronujícího soukolí a experimentální elektroniky. Je to léčba zvukem, vyslání do zapomenutých sfér, do říše podvědomí. Někam, kde lze vylovit staré, vyřazené myšlenky a znovu je potichu rozvíjet.


Kolem je pocit z velkého, téměř nekonečného prostoru. Člověk je v něm sám, ale přitom se tak necítí, ani nepropadá panice či touze po společnosti. Je to čištění duše. A je docela jedno, do které části nahrávky se ponoříte, protože důležitá je její celková frekvence, neboť je to právě ona, kdo může přivést organismus do stavu určité extáze. Tak zní název alba a tak činí i jeho účinky. Na mém vnímání to funguje a aplikuji, co to jen jde. Následujte mě a tužte se.

 


Kapela: Teleplasmiste

Album: Frequency is the New Ecstasy
Styl: experimental
Vydáno: 4/2017
Země: Spojené království
Vydavatel: House Of Mythology
Odkazy: bandcamp / facebook

Současná sestava kapely:
Mark Pilkington - elektronika, ostatní nástroje
Michael J York - elektronika, ostatní nástroje  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky