Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 55

Nedělní poslech 55

Sarapis24.9.2017
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu Trawler a její album The Strong Man & The Sea.

Minulá neděle byla značně odlehčená, dnes pro změnu zvážníme. Ale ne moc. Chmury a starosti vlnami ošlehaných námořníků je sice nutno brát vážně, ale ve vodách stoner metalu nebo southern metalu je dobré udržovat si též určitý nadhled. Pro začátek si pusťte první song a bez koukání zkuste uhodnout zemi původu. Chvilku počkám… Máte to? Trefili jste se? Nevěřím!

 

Jak hlásá etiketa lahve, Trawler zrají v dubových sudech od roku 2014, členové kapely se ale znají mnohem déle. Vše nasvědčuje tomu, že Trawler je boční kratochvíle metalcoreové skupiny Dead Off, která ková jádro od roku 2008. Sestava obou spolku je totiž stejná a není těžké si domyslet, že Trawler slouží jako záchytný bod pro nápady, které by se v domovské řezničině asi neujaly. Dead Off neznám, ale dovedu si představit, že skrze Trawler máme možnost spatřit vlídnou tvář jinak pořádně naštvaných hochů z Archangelsku.

 

 

Album The Strong Man & The Sea není úplně žhavou novinkou. Nejde ani tak o datum vydání jako spíše o datum výroby, protože kapela na svém ruském fejsu (Vkontakte) naznačuje, že se jedná o sbírku skladeb, kterou nashromáždila postupně během svého tříletého působení. Skladba Go to Hell je na světě ke slyšení dokonce od loňského léta. Nahrávka zní jako jižanský metal s čistým spodním prádlem a hladce oholenou bradou. Základ je docela hutný, skladby jsou převážně ve středním tempu a vévodí jim sympatický (i když časem krapet stereotypní) zpěv, který jen zřídka přepne do hrubších poloh.

 

Za pozornost stojí především skladby, v nichž Trawler trefili hřebíček na hlavičku a vyrobili něco jako hit. Dovolím si v tomto smyslu vypíchnout skladby Run a Passion, s odřenýma ušima také už zmiňovanou Go to Hell. Nemohu říct, že by zbytek za pozornost nestál, ale zdá se mi, že se na nahrávce trochu podepisuje jednotvárná struktura a tempo skladeb. Rychlejší kousek by určitě nebyl na škodu. Jenže kvapíky si asi hoši šetří pro potřeby Dead Off...

 

 

Kapela: Trawler
Album: The Strong Man & The Sea
Styl: southern metal
Vydáno: 8/2017
Země: Rusko
Vydavatel: vydáno vlastním nákladem
Odkazy: bandcamp / metal archives

 

Sestava kapely:
Anatoliy Popov - zpěv
Evgeniy Zhuravsky - kytary, doprovodný zpěv
Dmitriy Pashmentov - baskytara
Vasiliy Dedov - bicí
Sergey Vatsietis - kytary  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky