Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Night Vision - Sleeping Bus

Night VisionSleeping Bus

Victimer16.10.2012
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: PC
VERDIKT: Cestovatelská mánie napříč světem pokračuje a po různých hrátkách přichází čas uvolnění. Nyní jen evokující tmou opředené dopravní prostředky, nejčastěji letecké a lascivně hřejivé. Pohodlně se opijte, cesta bude nádherná a dlouhá.

Další z Necrocockových projektů je downtempová ambientní záležitost Night Vision nasáklá atmosférou dlouhých nočních přeletů nad kontinenty, vůní letištních hal a výprav za sexturismem. Letecká relaxační elektronika, zřejmě nejosobnější z Tomášových dosavadních hudebních výletů, daleká rajcovního světa Kaviar Kavalier a ještě dál od lesních uren a spaloven muskarinem otrávených turistů.

 

Night Vision je pohoda, klidná noční jízda s typickým dotekem necroharmonií, kdy letuška podávající další alkohol k hlubšímu spánku je stejně nahá, jako podivín v pilotní kabině. Jinak je vše směrováno k léčbě změnou klimatu a časovým posunem dezorientovaného cestovatele, který lační po odpočinku v pohodlí letecké společnosti Night Vision, jež jej převeze za hranici vyčerpání, do magických míst sladké tmy a snění.

 

https://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/night%20vision.jpg

 

Kapitán Tom má zánovní knírek, sekt a župan, poletíme pomalu a daleko. Sleeping Bus je jistě tím nejvydařenějším z třídílné letecké příručky Night Vision. Je cítit vůní exotických míst a prožitků, zvláštní jemnou esencí vzdálených destinací, která se táhne celým albem. Troufám si tvrdit, že i znalí Necrocockových hudebních pochodů budou mít problémy v tomto snovém materiálu objevit autorův rukopis. Je tam, to je bez diskuze, stejně jako horkem poletující chuť na letecký mrd za závěsem pilotní kabiny. Je tam ovšem také hodně vlivů z celého světa, chilloutová náladovka, takové propojení letišť a atmosfér sálajících z jejich vestibulů se vzdáleným životem na jiných kontinentech.

 

Je vidět, že si Thomas hodně vyhrál s elektronikou, stejně jako z celkovou náladou Sleeping Bus, nasál mnoho podnětů a zvuků a zachytil co potřeboval. To ale není vše. Stejně tak je uvnitř Sleeping Bus k nalezení hlubokým spánkem polomrtvý turista vyklimbaný do říše omamných snů, krajina mraků pod letícím strojem a daleká světla vzdalující se země. Tomovi celá očistná jízda velmi prospívá, stejně pak posluchači, jenž je vtažen do děje a nechává se nést prostorem podprahového vnímání. Jen doplním, že album opatřila vedle Necrococka svým křehkým vokálem malinká zpěvačka Apple.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky