Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  ROZHOVORY

zpátky na seznam rozhovorů
Night Vision

Night VisionEnigmou to možná kdysi začalo. Mám ji spojenou s letními sexuálními vejlety

Victimer16.10.2012
Třetí album projektu Night Vision bylo tentokrát hlavním stimulem k oslovení Toma Kohouta. Tématicky jsme se celkem logicky věnovali zážitkům z cestování. Enjoy the night sleeping.

1. Čaues Tome, venku je čerstvě nová deska NIGHT VISION načichlá romantismem noční Asie. Je JV Asie tedy pořád tvou TOP destinací? Jak sis za poslední dobu rozšířil obzory co do zemí, kde jsi v této oblasti byl? Je to už něco jako závislost co?

 

Čáu. TOP určitě. To co tam, se nezažije nikde jinde na planetě. Navíc je tam příjemný teplo, vlaho a hlavně blaho. Za pár dnů konečně odlítám vyčistit si svoje, evropskejma jedama otrávený tělo pravou ajurvédou. Je nejvyšší čas odfrčet mezi slony.


2. NIGHT VISION je chill outovej projekt. Jak jsi se k podobné hudbě dostal? Bylo to přes kapely jako Enigma nebo Boards Of Canada, který máš rád?

 

Enigmou to možná kdysi začalo. Mám ji spojenou s letními sexuálními vejlety. Na ní nenechám dopustit. Pak mě to chytlo, když jsem začal trochu víc cestovat. Do letadla a na pláž patří klidná, snová hudba a tak jsem si pro tyhle příležitosti začal skládat tu svojí. Jsem celkově dost neuroticky zrychlenej, tak mám skládání pomalu plynoucí hudby jako nutnou terapii. Málokdy ze mne vypadne něco vyloženě rychlýho.

 

3. Máš skládání na "Sleeping Buss" spojený s nějakým speciálním zážitkem?

 

Pár melodií vzniklo v opravdovém sleeping busu na noční trase Saigon-Mui Ne. Ony vůbec noční cesty jsou hodně inspirativní. Všechno je mnohem pomalejší a vzdálenější…

 

4. I přes fakt, že je NIGHT VISION oddechová hudba, je poznat, že novinka má v sobě kromě typických necroharmonií dost nových prvků a z alb NV ji mám nejradši. Jakej máš názor na posun v relax hudbě? Kam bys třeba v budoucnu chtěl s NV pokročit a přitom být stále "chill out"?

 

Všechno je to jenom o vývoji novejch zvuků. Novej NV chci trošku minimalizovat. Ubrat melodie a jít do náladový hloubky. Taky chci použít ňáký svoje ethno nástroje.


5. Jaké konkrétní pasáže tvých cest jsou na "Sleeping Buss" ke slyšení? Je to hlavně Vietnam?

 

Ne. Je to celková nálada nočních letišť, hotelů a postelových busů umocněná únavou, chtíčem, vykolejenou psychikou a jetlagem. Doma si pak pohrávám s melodkama a zvukama, aby to dokonale pasovalo do nálad, které mám po příletu ještě v čerstvé paměti.

 

6. Jaký máš zatím zpětný vazby na novej NV, jako od fans, tak třeba zinů?

 

Píše mi hodně lidí, co si na novým albu vytvořili závislost. Berou si moje tóny na svoje daleké cesty a nechaj se jimi doprovázet do zátok spánku, nebo klidného rozjímání. Další část příběhu alba se dozvím zhruba za měsíc od labelu.

 

7. Je pravda že zpěvačka Apple, která se na "Sleeping Buss" podílela, musí vycestovat zpět do vlasti?

 

Ano, je to smutné. Ani mi to nepřipomínej.

 

8. Teď trochu k tomu cestování, když hlavně o něm NV je... Nedávno jsi byl v Rusku. Jak na tebe tahle země zapůsobila a kde všude jsi byl?

 

Vydal jsem se jenom zažít pár bílejch nocí do úžasnýho Petrohradu a projíždět se po Něvě pod zvedajícími se mosty. Trávil jsem čas jen ve městě a okolí. Nechal jsem se zestříkat neskutečnejma fontánama v Petrodvorcích a pak se snažil rozluštit záhadu jantarový komnaty v nedalekém Puškynu. Rozplýval jsem se blahem nad neskutečnejma patologickejma sbírkama geniálního Petra Velikýho v jeho kunstkameře, hlavně nad jeho lampičkou z dětské kostřičky. Snídal jsem skvělé bliny s kaviárem a celé noci jsem se nechával balit nádhernejma ruskama, co chtěly proniknout „na západ“. Bílé noci jsou zrádné. Když na mne padala první dřímota, bývalo většinou 8 hod. ráno. Petrohrad je vodvaz.

 

9. Láká tě si do budoucna Rusko nebo třeba Kubu zopakovat? Co takhle již. Amerika a země jako Chile nebo Brazílie?

 

Rusko možná někdy v zimě a zas jinam, ale myslím, že takhle skvělý to mimo Petrohrad už asi nebude. Kubu kdykoliv, tu miluju. Nevím jestli bych se v Brazílii citil dobře. Nijak mě to zatím neláká.

 

10. Byl jsi někdy ve Skandinávii? Láká tě tahle část Evropy, i přes svoje studený počasí?

 

No jasně. Fjordy, vodopády, lidi v depkách. Bylo to bezvadný, ale zatím nemám potřebu opakovat. Možná jako důchodce tam budu vyrážet courat se po náhorních plošinách a hledat hroby muzikantů.

 

11. Vím, že cestuješ rád i po ČR. Příští rok se chystám na skok do Č. Krumlova... Co bych neměl za žádnou cenu vynechat, co nesmím minout?

 

Jééé. To už jsem psal do Českokromlovskejch listů. Třeba hospoda Na Louži, žebra v Papasu, Páral na Fortně, Svatováclav.sklepy, absinthový drinky v Apotéce ……jéjej, je toho hafo.


12. A můj osobní tip v ČR jsou Ždárský vrchy - jsou tam jen lesy a samoty, taková česká Aljaška :). A taky se mi zdá, že místní holky jsou zvláštně zpomalený a lehce manipulovatelný haha. Zajedeš si?

 

Hm…neznám. Pokud jsou i lehce oligofrenni, tak mozna jooo…

 

nv

 

13. Máš nějaký vyloženě hnusný, nepříjemný zážitky spojený s cestováním?

 

Blbá jsou různá přepadení. Někde na periferii Havany nás přepadli 3 negři. Strhli z nás řetězy, foťáky, prachy, kabelky, brejle a ještě potrhali trička. Zdrhal jsem a pištěl polísíjááá... polísíjááá, a volal na manželku ať taky zdrhá za mnou, ale když jsem se otočil, koukám že ti sráči jsou na zemi, xichty maj od krve a ona je řeže. Normálně je zkopala do krve a všechno přinesla zpět. Uffff.


Taky je blbý, když tě buchta odveze v Saigonu na skůtru za město a tam tě kumpáni okradou. Ale to jsou normální věci. S tím se ňák počítá. Horší jsou různý gastrootravy, když se tam pak musí držet dieta. To je pravý peklo.


14. Co tvé Studio Y, vylepšuješ, modernizuješ? Na co jsi nejvíc hrdý ve svém podkrovním pokoji?

 

Hrdej jsem na takovej starodávnej chromovej, operační vykružovák, kterým se otevírá tělo. Nechají se s ním do břicha vyříznout kulatý ďoury od jednoho do pěti centimetrů. Jinak chci teď po návratu vymalovat a položit novej rudej koberec.

 

15. Hele, teď mě napadlo, už ti Samir dohodil pana Povodu a máš už doma robota na míchání drinků a potěšující společnost :) ?

 

Oni ti jeho roboti toho zas tolik neuměj. Řešil jsem to s ním, ale je to kravina. Vykašlal jsem se na to. Jenom bych tu o něj zakopával. Radši si místo toho udělám na zahradě lanovku ze starýho brouka.

 

16. V prosinci vyjde novej KK singel, slyšel jsem zatím jen ukázku... má to hudebně naznačovat cestu chystané nové desky KK?

 

Já nevím. Mám pár dalších novejch věcí a každá zní úplně jinak.

 

17. Můžeš už dnes prozradit název nového KK alba, popřípadě o čem tématicky bude? Bude hodně odlišné od "Bukkake Express", které je poměrně veselé?

 

Název je to poslední. To už pak ňák samo vyplyne. Myslím, že album bude hodně pestré jak hudebně, tak tématicky. Možná budou i ňáký hosté. V jedný věci zachrčí i vydavatel urinoterapie Rex Necroterorr z Kypru. Hned jak teď přilítnu se na to vrhnu.


18. Dík moc Tome za odpovědi a že sis udělal čas. Dál si užívej cestování a všemožných praktik, čus!

 

Tchuss

   DISKUZE K ROZHOVORU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky