Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Sator Marte - Za Zdmi

Sator MarteZa Zdmi

Victimer7.10.2012
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: PC
VERDIKT: Tohle bezcitné sousto pro milovníky ohavných válečných praktik nelze nepochválit.

Dva roky stará war metalová praktika, jejíž recenze chyběla....

 

Zlomocný pacholek válečných polí bojující na české straně se vrací. Posilněn přítomností zavedené brněnské firmy Naga Productions, posilněn vědomím ve vlastní zaťatou pěst a nezdolán pomluvami minulosti. Nelze jej zdeptat, ani snadno překonat. Nelibě nesu, že jsem dodnes tuto "vysočinnou" hordu nebyl s to identifikovat, ale vše se jednou v dobré obrátí.

 

A ono se obrátilo právě letos, jak pro mé black metalové já, jež se jen těžce smiřuje s úbytkem sil a přesvědčení, tak pro Sator Marte, kteří údajně vystřelili zpod latrín to daleko nejlepší v nich ukryté. Srovnávati nemohu, bádati nechci, volím tedy čisté a nové pocity. Zničující, agresivní a s ničím se neseroucí komando opravdu przní slušnou silou a odlidštěnost vítězí. Údery řetězů kurví krásný čas, prach a špína ucpává pór, čelo se boří do bahna a déšť neustává. Krajinou padá tma, ohlušující řev palebných monster však trvá. Přes mosty spojující kdysi malebnost a mír se valí skřípající stroje. Za chvíli zamíří na svůj cíl a vřava dostane další rozměr.

 

sator marte

 

Sator Marte pro mne znamená jednoznačný objev naší black rouhavé scény. Materiál "Za Zdmi" dokáže zhyzdit klidné rozpoložení stejně negativně, jako to umí zavedené evropské mašinérie. A tak nezbývá než k našim nadějným souborům typu Heiden, či všem projektům, kde se motá mistr Morbivod, nově přiřadit i toto útočné těleso. Poměrně srozumitelný vokál v českém jazyce, zvrácená rychlá tempa i ty zahuštěná a škrtící, navíc všeříkající tituly jako "Řemeslo Války" nebo "Koroze", tudy se ubírá neúprosný tlak Sator Marte. Když pominu ještě jistou nevyhranost a mladické nedostatky, ani nechci domyslet čeho se dočkám příště. Hoši z kraje rybníků a tajemných homolí si věří, je to cítit z každého pohybu na hmatníku, a to je jenom dobře.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky