Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Temple Of Baal - Mysterium

Temple Of BaalMysterium

-krusty-28.9.2015
Zdroj: download mp3 / promo od vydavatele
Posloucháno na: SONY CDP-270 / JVC AX-70
VERDIKT: Nekoná se revoluce, nebyl objeven další světadíl...jde jen a pouze o vysoce sofistikovanou fúzi starých známých stylů. Nic víc, nic míň. Ale ten výsledný koktejl má exkluzívní buket!

TEMPLE OF BAAL jsou pro mne, navzdory jejich již letité existenci velkou neznámou. Tak tedy až dnes! Předcházelo tomu nesmělé pokukování po sobě, leč zárukou budiž jejich label Agonia Records a – ač mne můžete mít za rasistu – jejich původ. Z Francie totiž poslední léta přicházejí velice osvěžující věcičky.

 

tob logo

 

A víte co, nebudeme se s tím mazat. Proč vymýšlet omáčku, když už po prvním poslechu jsem měl jasno. Po temném rozjezdu z beden a sluchátek vyjede stádo černých hřebců, osedlaných smrťáky, oděných ve světélkujícím oparu. V pařátech drží kosu a být vámi, skrčím se nebo uhnu…

Ačkoliv se jedná o vyvážený mix relativně extrémních stylů – tedy blacku a deathu – nejedna skladba má velice solidní stopáž (dva kusy jsou dokonce přes devět minut!). Ovšem i tato, pro někoho už konfliktní délka songů není na závadu. TEMPLE OF BAAL jsou výteční skladatelé a aranžéři, takže si ani neuvědomíte, že se nějakých devět minut nenudíte. Není to o rychlosti, není to ani tak zcela o zvuku…ale je to o riffu. A ten Baalovci umí a jde jim náramně. Třebas hned úvodní „Lord Of Knowledge And Death“ je hitůvka, jejíž kytarový sjezdo-riff vám bude opravdu silně rezonovat v hlavě i druhý den. Mezihry v hned druhé „Magna Gloria Tua“ jsou stejně nápadité a takto bychom mohli projít celý playlist.

 

 

Drahnou dobu přemýšlím jak formulovat následující myšlenku, ale nejsem poeta, ani člen Mensy … takže polopatisticky: „Mysterium“ je extrémně povedená ukázka naprosto nejvíc hitového potenciálu death / black metalu. Takhle od klávesnice si zaboha nevzpomenu, kdy naposledy jsem si mohl zanotovat extrémní muziku. Přesně tohle jsem hledal u nových Blaze Of Perdition a přesně tohle mi u nich  navzdory slušnému řemeslu chybělo! Chytlavost, ovšem ne za cenu ústupků.

 

Mašina TEMPLE OF BAAL se chvílemi vleče jako záhrobní smrad a chvílemi si její rychlost nezadá s kovově chladným zvukem kulometu se stisknutou spouští. To je black metal. A veškerá tempa kdesi mezi, tempa hýbající samovolně krčními obratly … to je ten deathmetalový kolovrátek, který inteligentně dávkován doprostřed blackové rubanice dělá hotové divy. Mocný vokál, sršící kytary, spolehlivě fackující bicí … extremita a melodie - všechno v bravurně zkomponované a zaranžované kolekci kompozic, nazvané „Mysterium“. Taková temnota mě přitahuje a já tohle album protáčím a protáčet budu. Tahle temnota prostě baví! Skvělá práce, zasluhující adekvátní ocenění…


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Garmfrost / 28.9.15 8:37odpovědět

Absolutní souhlas s recenzí i hodnocením. Vynikající fošna, která se jen tak neomrzí.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky