|
|
||||||||||
Stěžejní osoba hudebního uskupení The Meads Of Asphodel Metatron se společně s dalšími několika vyznavači britského keltského pohanského metalu rozhodl o založení výjimečného mezinárodního projektu. Tento projekt, který by měl být tím nejlepším, co na pagan metalové scéně nalezneme, dostal do vínku název The Wolves Of Avalon. Nově vzniklý projekt k sobě přizval několik hudebníků z různých koutů světa. Jmenujme alespoň některé Rob Darken (Graveland), Magnus O. Wohlfart (Yggdrasil), Verst (Instinct), Roland Schropp (Wurzlzwerg) a také z českých luhů a hájů Petra Jadrná (Cruadalach). Celkový počet hudebníků, kteří se podíleli na novém materiálu desky Carrion Crows Over Camlan, čítá třináct person. To je celkem slušné obsazení... Hlavním mozkem celého projektu však nadále zůstává Metatron.
Bylo napsáno vcelku dvanáct skladeb zaobírající se ve své lyrické tématice hlavně mytologií staré Británie. Byl dokonce uveden i přímý letopočet, tedy období kolem roku 500 po Kristu. Jedná se o koncepční album oslavují udatnost hrdinných válečníků věku krále Artuše. Historie z desky opravdu silně dýchá, po této stránce se album velice zdařilo. Ohledně tématu se nejedná o nic nového, hrdost na své předky už projevovali staří dobří vynikající Bathory. A právě Quorthonovi, z tohoto věhlasného tělesa, je celé album věnováno. Nápad je tedy postaven velice pěkně. A dostáváme se k hudbě samotné. Jestli očekáváte moderní pojetí folk metalových a pagan metalových kapel ala Korpiklaani, tak Vás musím zklamat. Skutečně žádné hospodské hop-hop melodie a rozjuchané nálady se nekonají. Jde o střídmé a silné vyjádření pohanství. Tento druh hudby už slyšíme jen zřídka. Naskytuje se zde srovnání tohoto díla s jinými kapelami, jako jsou například Moonsorrow, či Cruachan. Melodie na albu jsou tedy také, ovšem nejedná se o hlavní motiv, na kterém by stálo celé dílo. Především se jedná o emocionální vyjádření a atmosféru, která má při poslechu pohltit. Žádné veselé skákačky. Atmosféra počinu je tedy halena do jisté záhadnosti, chmuru a taje. Ale i přesto z ní čiší síla a drsná hrdost. Kompozičně je to dílo umě vyvážené. V okamžiku, když už už se dostavují pocity nudy, vypluje na povrch zcela něco nového, dosud neslyšeného. Pěkné to je.
Abych zhodnotil album jako celek, musím ho dát do lepšího nadprůměru, jelikož se jedná o opravdu originální materiál. Pravda, prvotní poslech byl poněkud nestravitelný, divoký a uspěchaný. Ale vše má svůj čas. Do nitra počinu jsem se musel dostávat několika poslechy. Zde přeci jen platí pravidlo, že se nemá dávat na první dojem. Toto album je toho důkazem. Různá detailní zákoutí se objeví až po důkladném bedlivém věnování se poslechu. Jsou zde totiž typické pagan metalové kousky, které mohou lehce nudit. Ovšem oproti nim může posluchač zaznamenat vynikající kousky. Já jsem si hlavně oblíbil jedinečný song The Last Druid. Který staví na jiných základech, než mají ostatní skladby. Vlci Avalonu jsou tedy výborně "zmáknutý" projekt, který si zaslouží kladného hodnocení.
Autor hodnotí:
Čtenáři hodnotí:
Tvoje hodnocení:
Label:Godreah Records
Vydáno:Duben 2011
Žánr:pagan metal
Metatron - zpěv
JM - kytara, klávesy
Alan Davey - basa
Steve Wallace - bicí
01. Intro / This Mighty Isle
02. The Wolves Of Avalon
03. Enchanted Spirits Of Wariors Slain
04. Lost Gods We Call Upon You
05. British Tribes Unite
06. The War Song Of Beli Mawr
07. The Siege Of Badon Hill
08. The Last Druid
09. Carrion Crows Over Camlan
10. Britain Is Fallen
11. Ravens Over Dumonia
12. Song Of The Graves
Yoth Iria
As the Flame Withers
OM
Advaitic Songs
Witches Of God
The Blood Of Others
Gravesend
Methods of Human Disposal
Automb
Esoterica
Anaal Nathrakh
Vanitas
Queens of the Stone Age
...Like Clockwork
Tomáš Kočko & Orchestr
Velesu
Mr. Bungle
The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo
Immortal
Sons Of Northern Darkness
Lowercase Noises
The Swiss Illness
Fire Burns Black je název nového singlu, které dalo dohromady trio Otus Hobst (Minority Sound), Dahlien (The Corona Lantern, Dilligence) a Martin Schu...
1.7.2022Vrchlabská rocková kapela 2.0 (Two Point Oh) zveřejnila videoklipem doprovozený singl Relief - poslechnout můžete ZDE.
1.7.2022Právě vyšlo 26. číslo BURYZONE zine, které je zároveň malou oslavou pětadvacetileté existence zinu. V něm se nachází na 146 stranách formátu A5 rozhov...
29.6.2022Na labelu Black Barn Music vyšla 24. června nová deska domácí metalové kapely Inner Fear, která se na ploše 70 minut zabývá víc jak sto let nevyřešený...
29.6.2022Ani letos nebudou chybět festivalová trika s unikátním ETEF designem, navíc přidáváme do nabídky trika s dlouhým rukávem a mikiny.
© ECHOES 2012, All Rights Reserved
Logo & web design by © Ondrej Hauser
Code by Ivosch
Runs on © iSys
Všechny články a recenze na stránkách echoes-zine.cz podléhají licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported.