Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Venom - From the Very Depths

VenomFrom the Very Depths

Michal Z16.4.2015
Zdroj: Flac
Posloucháno na: FiiO X1, FiiO E06, Beyerdynamic DT770 PRO 250 Ohm
VERDIKT: Prostě Venom. Sestupná tendence s Fallen Angels nekončí a do nedozírně rozlehlého průměru nyní Venom patří více než kdykoliv předtím. Špatné album, které Venom nikam neposouvá.

Venom je Venom a tím bych mohl zakončit toto pojednání. Nezastírám, že Venom pozoruji jen z nostalgie a naposledy jsem trochu zbystřil při albu Resurrection. Od té doby mě svojí tvorbou neoslovují a albem Fallen Angels mě vyloženě vyhnali ze dvorku do sousedství užívat zakázané dcery a matky. Venom se drží zásady nekalkulovat, házet to tam hlava nehlava a užít si trochu srandy se svojí verzí rokenrolu. Tomuto bordelu a držení se vlastního kopyta však schází větší uvěřitelnost, špinavost nebo sirnatost a stává se z něj strojená nedbalost, která neuchvátí a spíše odradí.

 

Za léta si každý posluchač nashromáždí hromadu zkušeností a stává se přísnější k sobě i k okolí, nemluvě pak o hudbě, kterou vstřebává, pokud tedy jde vše zdravým směrem určitého vývoje. Po odhození brýlí nezkušenosti, ochutnávání a počátečního zápalu chci kvalitu a tu od Venom nedostávám. Rozhodně nehodlám velebit jejich dávnou klasiku zaobalenou aktuálně do punkového alobalu, rokenrolové zábavy ve jménu Motörhead. Venom chtějí bavit a být nekomplikovaní, ale svými písněmi působí spíše nepatřičně a nedaří se jim hlouběji zapůsobit, natož se dostat ke spalujícímu žáru jádra. Jednoduchost a naivita, kterou si Cronosova družina snaží hájit tak obyčejným způsobem, nemá hlubšího významu a po většinu hrací doby jen fádně plyne ve stejných obrátkách.

 

Šablonovitost většiny skladeb na "From the Very Depths" je zabíjející nikoliv silou, ale svojí nezáživností. Jednotné tempo a figury rytmiky, struktury skladeb lišící se drobnými nuancemi, kytarová nápaditost paběrkuje a vyřvávané deklamace obtahované podle šablony ze zežloutlého kartonu holt dominují celku. Povětšinou mi tvorba řinoucí se z drážek alba spadá k hlubokému undergroundu. Co mě doopravdy velmi mrzí, jsou okaté výpůjčky nejen od Slayer.

 

Když už se celá mršina Venom rozhodne odhodit zátěže a vzlétnout k rychlostnímu letu, zní to celé tak nějak nepatřičně, jako by se k tomu nutili nebo zapomenuli odhamovat ruční brzdu. Vydržet poslouchat aktuální Venom je stejně pracné, jako ustát jejich živé vystoupení bez poškubávání koutků úst. Raději zůstanu u dcer a matek v sousedství a do ohrad Venom budu vstupovat jen jako náhodný host pod rouškou temnoty, zvědav, zda se tomu hospodářství neblýská na kvalitnější časy. Stadiónové levné halekačky však nenasvědčují, že by aktuálně bylo možné legendu brát jinak než s ohleduplným soucitem. Opakuji se, ale Venom také.

 

Závěrem je možné z moře šedi vypíchnout jeden aspekt. Venom se tu a tam pokoušejí nalézt vlastní východiska z nutné jednoduchosti své podstaty a svoji tvorbu ozvláštnit nebo posunout novými směry. V několika skladbách se pouštějí do strukturovanějších kompozicí a Cronos se vydává směrem ke klenutým melodickým vokálům označitelných za čisté. To, jak snažení vyznívá, ponechám stranou, neb to je naděje, že jednou to může být trefa do středu posluchačských duší. Albu by neuškodila redukce o patnáct minut hrací doby a zhutnění několika dobrých nápadů do zbylé plochy, kterou zbývá nadopovat ještě pořádnou dávkou emocí, aby byl z hudby cítit větší žár, než je tomu v současné podobě.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

František Minařík / 16.4.15 16:48odpovědět

Co čekat od Sparku,Hammerfall,Sabaton zajistí dobrý prodej.Bohužel i metal dnes není nic jiného než komerce,časy undergroundu jsou už dávno pryč.

Catch33 / 16.4.15 13:54odpovědět

Nic proti Venom vyrůstal jsem na nich,ale prostě tahle deska je slabá nic víc nic mín.Ve sparku se bohužel poměrně často dostávaj na první místa právě takováhle alba.U skalních fanoušků to prostě chápu,ale u "odborníků" je to prostě záhada.Kdykoliv vyjde novej Hamrfoooool,Sabaton nebo Najtvič maj ve Sparku fotku na titulní straně a první místo zaručený i když jsou to většinou alba velmi slabá maximálně průměrná...

Jirka D. / 16.4.15 14:16odpovědět

Tyhle věci je potřeba číst v souvislostech, ptát se na motivace, sledované cíle, kouknout na seznam inzerentů ... prostě si dát jedna a jedna dohromady, a pak to smysl dává.

-krusty- / 16.4.15 11:54odpovědět

Poslední VENOM jsem slyšel na půl ucha a asi polovic alba. Nevadí, neurazí, v hlavě nezůstane. Je ošidné vidět mouchy na Venom a nevidět je na Motorhead či Darkthrone....ale jelikož ani jedna ze zmiňovaných kapel nepatří k mým favoritům a jejich tvorbu nemám naposlouchanou, žíly mi to nerve :-) Je fajn, že Cronos káru táhne a velkoryse přehlížím jak moc kvalitně či ne. Minimálně koncertně jsou ale prý super (tvdí návštěvníci nedávného Brutalu). Takže babo raď.....:-):-)

Bodin / 16.4.15 11:10odpovědět

Starý dobrý Venom to sice není, ale musím říct, že mě tohle album celkem chytlo a baví mě. Taktéž hodnocení je u mne o něco vyšší.

Catch33 / 16.4.15 11:08odpovědět

Recenze sedí. Adorace sparku vyčpělejch starejch kapel je do nebe volající.

piha / 16.4.15 7:51odpovědět

Jenom bych doporučil pisateli recenze, že pokud hudbě nerozumí at raději nic nepíše. Možná taková hračka LEGO bude vhodnější zábava .............. Tahle deska je zatím na čelních příčkách top alb roku 2015.

Jirka D. / 16.4.15 8:25odpovědět

Mohli bychom poprosit o zdroj tvrzení ohledně "čelních příček top alb roku 2015"? Tedy kde, u koho...? Jinak Lego je fajn ... snad to není reklama.

piha / 16.4.15 8:51odpovědět

http://www.spark-rockmagazine.cz/poslechnete-si-venom-%E2%80%9Esmoke%E2%80%9C

Milan "Bhut" Snopek / 16.4.15 8:53odpovědět

:D to nemůžeš myslet vážně :D

piha / 16.4.15 8:57odpovědět

A proč ne. Pokud vás širší metalová komunita nezajímá tak proč máte internetové stránky --- pište si to sami pro sebe ty kraviny ...DDDDDD.........

Jirka D. / 16.4.15 9:17odpovědět

Názor ve Sparku je můj názor a jiné názory jsou kraviny - trochu legrační, ne? Pokud se Ti noví Venom líbí, je to v pohodě, některým z nás zase připadají jako vyčichlá metalová relikvie. Místo urážek zkus napsat, co je na nové desce dobrého, nějaké argumenty, dojmy, pocity. Určitě to bude přínosnější než dosavadní diskuze.

piha / 16.4.15 9:33odpovědět

Jak to může být můj názor Jirko D. když tam hlasujou posluchači, čtenáři a ostatní ??? Jseš trošku mimo Jirko, ale nevadí tímto, už jsem úplně nažranej a končím diskuzi. Posílám jiné lepší recenze pro srovnání ............... dobrá stránka DDD.............

piha / 16.4.15 9:49odpovědět

Váš::: !!!! VERDIKT: Prostě Venom. Sestupná tendence s Fallen Angels nekončí a do nedozírně rozlehlého průměru nyní Venom patří více než kdykoliv předtím. Špatné album, které Venom nikam neposouvá. To bych si nedovolil napsat ani , když by bylo album totálně špatný a to rozhodně není ... to je síla D..

piha / 16.4.15 9:28odpovědět

http://www.crazydiamond.cz/Venom_from_the_very_depths_recenze/581 http://www.fobiazine.net/article/8425/venom--from-the-very-depths/ http://www.metalunderground.com/reviews/details.cfm?releaseid=14927 http://www.punknews.org/review/13323/venom-from-the-very-depths

David Kasík / 16.4.15 10:56odpovědět

Meditace, jóga, četba krásné literatury... to zaručeně pomáhá. Chceš se dozvědět víc? Zeptej se mě jak. První konzultaci dávám zdarma. Zde jeden odkaz i pro Tebe: http://podrazdenost-nervozita.nasclovek.cz/ Hezký den, David

Milan "Bhut" Snopek / 16.4.15 11:43odpovědět

Kéž jsou všechny bytosti šťastny

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky