Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  REPORTY

zpátky na seznam reportů
14th Anniversary Show

14th Anniversary Show

Bhut8.3.2011
Dne 5. 3. 2011 se v sálových prostorách hotelu Zlatá Hvězda ve Vimperku uskutečnil dravý koncert. K tanci a poslechu zahrála čtveřice kvalitních kapel. Připomeňme si tedy jejich jména At8OnThePingPongTable!, Dead Set Against, Delusion a Malignant Tumour.

Dne 5. 3. 2011 se v sálových prostorách hotelu Zlatá Hvězda ve Vimperku uskutečnil dravý koncert. K tanci a poslechu zahrála čtveřice kvalitních kapel. Připomeňme si tedy jejich jména At8OnThePingPongTable!, Dead Set Against, Delusion a Malignant Tumour. Původně měli dorazit Positive Mind, jenže kytarista J. J. Šimon prodělal úraz nohy a tak na jejich místo nastoupila úderka Dead Set Against. Součástí vystoupení byla doprovodná výstava plakátů koncertů a festů, které pořádal samotný Manass Agency, který měl co dočinění i s touto zdařilou akcí. Člověk mnohdy až žasl, co všechno má tento človíček na svědomí. V místnosti, kde byly plakáty k vidění se taktéž nacházel Anděl, kterého obdrželi Malignant Tumour v kategorii Hard & Heavy za album roku - Earthshaker

 

 

Původně jsem ani neplánoval koncert nějak zaznamenávat a následně o něm podávat report, ale v průběhu první písně kapely At8OnThePingPongTable!, která otevírala koncert jsem došel k závěru, že je třeba učinit jisté podpory. Téměř prázdný sál začaly pozvolna rozehřívat hardcorové tóny této horažďovické bandy. Jejich styl byl značně nasáklý hardcorem, tu a tam vystrkoval růžky grind, tu a tam zase technický death. Vůbec celkově na mne kapela působila více techničtěji a hráčsky. Při poslechu jsem se pohyboval mezi pomyslnými mantinely od Brutal Truth přes Hatebreed ke Kataklysm s výše zmiňovaným technickým kořením. Chlapcům bych snad jen vytkl jejich postoje. Chápu, že při koncertu je třeba nějaké to soustředění, ale přeci jen točit se k publiku zády není zrovna nejvhodnější. Ještě si dovolím malé rýpnutí, že postoje hráčů byli převážně v rozkročné "krabí" poloze, což působilo poněkud úsměvně. Ale zanechme hanobení. Bohužel úděl první kapely opět nabyl na své síle a tak se během jejich vystoupení před pódiem téměř nikdo neobjevil. Kapela hrála značně energicky a pestře a myslím, že má vykročeno správným směrem. Pokud se dostaví výrazná podpora ze strany fandů a hoši to nevzdají a půjdou si za svým, tak o At8OnThePingPongTable! ještě uslyšíme. 

 

At8OnThePingPongTable!


Nyní měli nastoupit slibovaní Positive Mind, bohužel se tak nestalo. Nevadí. Jejich místo skvěle zastoupili velice energičtí Dead Set Against. Hudebně zařaditelná kapela do klasického NYHC, čili tvrdý americký hardcore. Na tomto místě budu opět kritický, ovšem ne ke kapele, ale k fanouškům. Kapela vybízela, jak hudbou, tak gesty k tomu, aby se před podiem objevil pořádný moshpit a zasloužený kotel. Bohužel nikdo z přítomných toho nebyl schopen. Nevím z jakého důvodu, snad si šetřili síly na další kapely. Zpěvák kapely se tedy rozhodl vstoupit do sálu a tak několikrát pobíhal mezi udivenými návštěvníky. Nakonec i samotný velmi energický basák se rozhodl proběhnout a zařádit si. A tak se zkrátka uprostřed jedné skladby sebral a kamsi odešel. Ovšem za stálého hraní!! Ke konci skladby se vrátil a řádil spolu se zpěvákem před podiem, když to nikdo jiný nedovedl. Na kapele bylo vidět značné znechucení a tak ukončili svůj set o něco dříve, než měli jistě v plánu. Možná, že to tak nebylo, ale na mne tento dojem padl. Zvláště po situaci, kdy se z davu vzdálených přihlížejících ozvala věta: "Jděte do p*dele". S ostatními jsme se shodli, že to mohlo vyjít z úst kapely Malignant Tumour a mohl to být jen nevinný popich a škádlení, nebo trapná urážka. Vystoupení to bylo výborné, hudba výborná, jen ti "fandové" hardcoru. 

 

Dead Set Against


Dále nastal okamžik, na který mnozí čekali. Na scéně se zjevila hardcorová smečka Delusion, kteří rozpoutali večerní peklo. Pro mě osobně toto byl vrchol večera, ačkoliv podle organizace ten měl teprve přijít. Kapela si za svá léta v hudebním světě už vybudovala hřmotné jméno a tak není divu, že i jejich hudba je značně kvalitní. Během jejich setu se rozběsnil divoký mosh a rázem byl parket naplněn. Infernální nářez linoucí se z reproduktorů byl doplněn o uhrančivý pohled samotného zpěváka a jeho hrdelního běsnění. Kapela uměla dobře komunikovat s fanoušky a výsledek se vždy dostavil. Vyzdvihl bych, že skupina poděkovala, jak pořadatelům, tak fandům, tak ostatním kapelám i zvukařovi samotnému. Z vlastní zkušenosti vím, že díky vzdané zvukařovi se příliš často nevznáší, proto toto chování posouvá kapelu zas o něco výše. Ale zpět na fest. Závěrem svého setu si fandové vynutili ještě přídavek, což bylo velice příjemné pro obě strany.

 

Delusion


Poslední hrající kapelou byla Ostravská čtveřice Malignant Tumour. Musím se přiznat, že tvorbu této kapely, jsem dosud nijak nesledoval. Proto následující řádky budou popsány dle prvotního dojmu, kterým na mně kapela zapůsobila. A začnu tedy hned od negativ. Prvně se mi poněkud nezdálo, když kapela na podium, které nebylo zrovna dvakrát velké, přinesla ještě dva stojany s obrázky propagující desku Earthshaker. Každopádně všichni se na podium vešli. Dále bych se opřel do hudby. Nevím zda-li je to záměr, ale jak hudbou, tak vystupováním mi banda značně připomínala legendu Motörhead. Některé písně zněli vyloženě jako coververze. Samotný zpěvák, pak měl mikrofon pozvednutý nahoru a zpíval do něj v mírném záklonu hlavy. Ke všemu měl na hlavě kovbojský klobouk, zkrátka a dobře hotový Lemmy Kilmister. Možná, že toto vše je záměr a já tomu jen nerozumím. Celkové vystupování kapely mi však přišlo poněkud nesympatické a příliš nafoukané. Ostatně podívejme se na klip Earthshaker od samotných headlinerů večera Malignant Tumour. Nepřijdou Vám tyto žabo-myší války směšné? Ale to jsem opět odbočil zcela jiným směrem. Každopádně musím říci, že kapele to skvěle šlape a hudba byla skvělá, atmosféra koncertu úžasná. Moshpit jel opět v plném proudu a jako další kuriozita zde bylo jisté gesto (ani nevím od koho a co to vlastně mělo znamenat), kde se na podium pojednou začali házet všelijací plyšáci. Kapela to brala s nadhledem a několik si jich zaklínila na stojany mikrofonů apod. Další zpestření bylo, když se jeden z fandů vydrápal na podium a basák mu předal nástroj a zbytek písně tak odehrál a odzpíval on. Bylo vidět, že se kapela nebrání ničemu, což bylo milé. Na konci svého setu však dostala kapela nečekaný dárek. Byla jim slavnostně předána další cena. Onou cenou byla kvalitně zpracovaná marcipánová kopie Anděla, která ovšem tentokrát dosahovala větší velikosti, ale bohužel nebyla zlatá. Ale i tak kapela projevila velký dík a na důkaz připojila ještě dva bonusové songy.

 

Malignant Tumour


Atmosféra celé akce byla víc než pozitivní. Po organizátorské stránce probíhalo všechno v nejlepším pořádku. Mezi jednotlivými kapelami nebyl příliš dlouhý časový propad. Zvuk byl vydařený, místy možná překřičený, ale ne nijak extrémně. Toalety byly pěkné, čisté, což je vždy kladem. Však jsme také byli v hotelu. Doprovodné akce taktéž zajímavé: vystavený Anděl, výstavka plakátů Manassových koncertů a oficiální merch kapel Malignant Tumour a Delusion. Pivo nijak extrémně drahé. Pěkná akce, s průběhem bez problémů. 

Verdikt:
Jediné, co mi na celém večeru vadilo, byla malá návštěvnost a malá odvaha fanoušků při podpoře prvních dvou kapel. Jinak všechny kapely předvedly parádní vystoupení, některé s několika drobnými zpestřeními, což dodávalo koncertu na neobyčejnosti. Opravdu vydařený večer, kdo nedorazil, prohloupil.   DISKUZE K REPORTU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky