Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - VII/2015

Bhut live - VII/2015

Bhut1.7.2015
Malá a menší podia mají na červenec prázdniny, ale tu a tam se klubové stěny rozezní. Některé z nich vystopujete v tomto článku.

Měsíc se s měsícem sešel a rok 2015 vstupuje do své druhé půle. Od toho se odráží i fakt, že mnohým začínají prázdniny a spolu s nimi se snad jednou dostaví i trvalejší hezké počasí, které jistě ocení návštěvníci letních festivalových akcí. O těch velkých je řeč všude, takže nepovažuji za nutné je zmiňovat. Naopak prostor v tomto díle dostanou festy menší, které (dá-li peněženka a čas slibného vývoje) navštívím. Ale ještě než přistoupíme ke klasickému výčtu akcí, vzpomeňme v rychlosti uplynulý měsíc.

 

Píšu sice v rychlosti, ale i kdybych se snažil odstavec jakkoli natahovat, na dlouho by to rozhodně nebylo. Důvodem je fakt, že se v naší sekci reporty za měsíc červen krčí dohromady jeden jediný report. Ovšem jde o reportáž z akce, kterou by bylo skoro až hříchem nenavštívit. Jednak ji pořádá Berry a jednak se konala v mém rodném kraji – na Šumavě. Magick Musick měl sice smůlu na počasí, zato atmosféra byla v pohodě. Osobně jsem jiné koncerty nestíhal, protože tomu nepřeje současná situace v zaměstnání žádající si nejeden menší přesčas a i krytí termínů s jinými nehudebními aktivitami (jako likvidace Kašperského chlastacího doupěte po osmi letech). Asi vás to nezajímá, ale maringotka s cedulí Hotel byla kultem a pro mnohé místní znamenala taky dost. Ostatně za těch několik let hezky zapadla do koloritu Kašperských Hor a i turisté si tu obskurní usedlost s nadšením fotografovali.

 

// 2. 7. 2015

Peklo nad Otavou vstupuje do druhé desítky koncertních událostí a začíná vpravdě nejčernějším způsobem. Hostí hned dvě zahraniční bandy žánru black metal a to srbská uskupení The Stone a Murder. Z českého zastupitelstva zmíněného žánru k nim nastoupí banda Mallephyr. O Mallephyr i Murder tu řeč ještě nebyla, za to The Stone jsme zmiňovali v několika reportech, z nichž ten poslední je možné číst zde. Jistou nevýhodou je den pořádání, což je čtvrtek, ale snad se nejen mě podaří urvat kus volných minut a zavítat na Křemelku ve Strakonicích a zahrozit si na černokněžníky z Balkánu.

 

 

Shrnutí:
Peklo nad Otavou 11
The Stone, Murder, Mallephyr
Music Bar Křemelka, Na Křemelce 304, Strakonice
20.00 / 100,- // detaily

 


 

// 11. 7. 2015

Kdo se vám vybaví, když se řekne industrial metal? Pevně věřím, že mezi prvními jmény zaručeně je i Fear Factory. Ti totiž zavítají do industriálního srdce republiky – do Ostravy. Jejich továrenský metal nám v poslední době sice moc nevoní, což se můžete dočíst třeba v recenzi alba The Industrialist, ale starší počiny zůstávají nesmazatelným kultem našich přehrávačů. Demanufacture je bez debat špičkou, i když osobně preferuju alba jako Obsolete nebo Digimortal, ze kterého dávám klipovku Linchpin.

 

 

 

Shrnutí:
Fear Factory, Butcher Babies, Endless
Barrák, Havlíčkovo nábřeží 28, Ostrava
19.00 / 450,- // detaily

 


 

// 17. 7. 2015

Další nesvatá mše bude sloužena v Karviné. Zde své hrubé poselství sešle čtveřice prokletých spolků se zahraničním přesahem. Z dalekého Mexika dorazí výteční drtiči Armada a za stejný žánr se budou bít i Bloody Obsession, s nimiž můžeme nabídnout k přečtení rozhovor. Black metal samo sebou nesmí chybět a představit jej přijede polská sebranka Taran a tuzemská stálice Silva Nigra. Chcete zažít pravé peklo? Máte možnost.

 

Shrnutí:
Taran, Armada, Silva Nigra, Bloody Obsession
Hard Cafe Club, Těreškovové 2232/26, Karviná
18.00 / 180,- // detaily

 

 


 

// 17. 7. 2015

Téhož data v hlavním městě dojde v klubu Exit-us k orgii, kterou budou diktovat Lividity ze Spojených států. Sekundovat jim budou Němci Lower Than Zero a trojice českých prasáků Aggresive Tyrants, Congenital Anomalies a Menstrual Soup. Pokud nevíte, nač se těšit, tak zkuste líbezný kousek od headlinera akce. Trochu to připomíná Mortician, ale to přece není na škodu ;)

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Lividity 20th Anniversary Tour
Lividity, Lower Than Zero, Congenital Anomalies, Menstrual Soup, Aggresive Tyrants
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha
20.00 / 250,- // detaily

 

 


 

// 18. 7. 2015

O den později bude v Týnci slušnej mazec. Zahraje zde opět mexická Armada a pak třeba české jistoty jako Mortifilia a Kryptor, či Dysangelium, nebo Brute. Vévodit tomu všemu bude veličina death metalu Master. Pokud vám uniknou v Týnci, můžete je na konci srpna stihnout v Sušici na Metal Madness II.

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Týnecký mazec vol. 9
Master, Armada, Mortifilia, Kryptor, Elysium, Brute, Dysangelium, Koudelníkův syn
Týnecký ostrov, Týnec nad Labem
17.00 / 320,- // detaily

 


 

// 18. 7. 2015

V Nýrsku zas proběhne tradiční a vyloženě kultovní Eternal Hate Fest, který se pyšní třináctým ročníkem. Láká zvučnými jmény na black etalovém poli. Však považte Infernal War, Eminenz, Sekhmet, nebo zase Armada (což nevím, jak chtějí hoši stihnout, když téhož dne hrají na akci výše zmíněné). Tahle nesvatá sešlost nesmí být přehlížena a tak udělám letos maximum proto, abych se znovu pekl na slunné ploše areálu pod sjezdovkou ... a to ještě ani nevím, jak tam pojedu. Vidět a slyšet tohle živě bude jistě skvostný zážitek.

 

Shrnutí:
Eternal Hate Fest 13
Infernal War, Eminenz, Propast, Sekhmet, Armada, Blusturm, Svartgren, Necrotic Flesh, Mallephyr, Hellocaustor
areál pod sjezdovkou, Nýrsko
14.00 / 399,- // detaily

 


 

// 25. 7. 2015

Modrá Vopice bude slavit, respektive v ní se bude slavit, a to hned narozky dvou individuí skrývajících se pod přezdívkami Pethka a Daneczek. Oslava to bude vpravdě velkolepá, jelikož přijedou zahrát přední české úderky typu Lahar, See You In Hell, March Of The Hordes nebo třeba Hlinomaz. Tohle bude neskutečná jízda, ze které si nejsem jist, zda zbude kámen na kameni. Však považte.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
60th Anniversary Show, Pethka and Daneczek 30th B-day party
Lahar, See You In Hell, Controlled Existence, March Of The Hordes, Hlinomaz, Encore
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
16.00 , kapely hrají od 19.00 / 100,- // detaily

 


 

// 31. 7. – 1. 8. 2015

Do Volyně se vrací metalová klasika, a to díky dvěma pořadatelům, kteří mají na svědomí někdejší úspěšný počin Open Hell Fest. Letošní dvoudenní premiérový festival dostal název Enter The Eternal Fire a pohostí několikero kapel, které jsou vkusu a srdci nejblíže těm, kdož ho pořádají, což je vlastně jádro kapely Avenger. Kapel vystoupí opravdu hodně a třeba jen z Čech se bude jednat o skutečnou špičku žánrů, však jména jako Hypnos nebo Inferno k nim rozhodně patří. Ze zahraničních jmen se na podiu objeví kapely jako Loudblast, Fleshcrawl, Unpure, Death Mechanism a Transceatla. Zbytek bude tvořit český výběr toho nej z deathu a blacku, takže těšit se bude rozhodně na co.

 

Shrnutí:
Enter The Eternal Fire
Loudblast, Hypnos, Fleshcrawl, Root, Unpure, Death Mechanism, Transceatla, Inferno, Brutally Deceased, Assessor, Panychida, Avenger, Keep On Rotting, Et Moriemur, Impuritum, Dark Angels, Mallephyr, Kaosquad
Areál koupaliště, Volyně
pátek 18.00, sobota 14.00 / oba dny 400,- předprodej, 500,- na místě // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky