Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - IX/2015

Bhut live - IX/2015

Bhut1.9.2015
Konec prázdnin, konec letních radovánek, vše kolem už téměř připomíná podzimní atmosféru, za což může poťouchlost vysokých teplot. Letní festivaly doznívají a klubová scéna pozvolna otvírá svou náruč. Drobné nakouknutí přes rameno do mého diáře nabízím právě zde.

Měsíc se s měsícem sešel a každému je v těchto dnech jasné, že listí na stromech bude už jen měnit barvu. Ne, že by aktuálně nemělo nějaké veselé odstíny, ale zkrátka teplé počasí se bude pomalu vytrácet. Tím pádem se vymetou pavouci z klubů, otevřou se okna a na hajzly dají nová mejdlíčka. Podívejme se na pár zajímavých koncertů, které jsem pro Vás vybral, třeba se na některém z nich potkáme.

 

Předně však trochu ohlédnutí za uplynulým úsekem, který se v naší sekci reporty trochu více zabarvil. Přelom prázdninových měsíců s sebou přinesl novou rozjíždějící se akci ve Volyni. Dostala dlouhého názvu Enter The Eternal Fire a jaké to tam asi tak bylo, se můžete dočíst přímo tady. Ještě bych rád vzpomenul na červenec, v jehož závěru vyšla Ruadkova reportáž z Colours Of Ostrava. Celkem vtipně působí její zasazení mezi kleště věčné nenávisti a věčného ohně. Svíravé pocity se však nedostaví, nýbrž reportáž je to pěkně vzdušná, však se začtěte. Kolega Sorgh si zas lebedil na Besedě u Bigbítu, odkud přináší své poznámky právě zde. Naproti tomu se Jirka D. pěkně pařil v Brněnské Flédě. A nebyl sám, pařil se tam s ním totiž i Mark Lanegan. Poslední srpnový víkend ještě patří události Metal Madness, ze které můžete report očekávat v nejbližších dnech.

 

// 4. 9. 2015

V Ostravském Barráku budou křtít elektroničtí inovátoři The Truth Is Out There svou novou desku o majácích. Pokud jste s touhle bandou napěchovanou energií ještě neměli tu čest, zkuste se seznámit skrze náš rozhovor.Nebo taky vyslechnout ukázku. Aktuálně nezbývá než se těšit na novou desku a vyhlížet blízký koncert, ve Slezsku už mají jasno.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
TTIOT křest nové alba Lighthouses
The Truth Is Out There, Rattle Bucket, Donnie Darko
Barrák, Havlíčkovo nábřeží 8, Ostrava
20.00 / vstup není znám // detaily 

 


 

// 19. 9. 2015

Vpravdě pestrou a zábavnou akci chystají v Kladně v klubu Poldofka. Proběhne zde Party Massacre vol.3 během, kterého se pročísne hudební apetit všem návštěvníkům. Těžko říci, kdo bude tou hlavní hvězdou, zda Sodoma Gomora, Gutalax nebo Hentai Corporation. Ale jak je již patrné z těchto tří jmen, o zábavu bude dosyta postaráno. Masakr v pravém slova smyslu.

 

Shrnutí:
Party Massacre Vol.3
Sodoma Gomora, Hentai Corporation, Gutalax, E.O.S., X-Project
Poldofka, Petre Bezruče 1701, Kladno
18.00 / 250,-  // detaily 

 


 

// 24. 9. 2015

Nebyl by to ten správný měsíc, aby se něco nedělo v Modré Vopici. Takže vážení teď pozor! Zazpívat přijedou španělští řezníci a mistři death grindu Avulsed. Je třeba něco dodávat? Snad jen nějakou tu návnadu.

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Avulsed, Natron, Prion
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
19.30 / 250,- předprodej, 290,- na místě // detaily

 


 

// 25. 9. 2015

 

A teď se zase skokem přesuneme do Ostravy a znova do Barráku, kde se uskuteční ojedinělá pohanská leč. Ojedinělá proto, že zde vystoupí již dávno pochovaná smečka Adultery, ostatně na podium vyleze i Vesna, což je pomyslný Fénix vzniknuvší ze zmíněného neživého spolku. Dále zahrají veličiny jako Silva Nigra a polští Besatt.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
The Last Pagan Carnival
Besatt, Silva Nigra, Adultery, Vesna
Barrák, Havlíčkovo nábřeží 8, Ostrava  
20.00 / 200,- // detaily

  


 

// 26. 9. 2015

 

Těžko hledat podobnější kapelu na scéně, než tu, která nese název Melvins. Tahle banda už toho pro muziku udělala tolik… Zejména si tedy ze všeho střílí. A jak aktuálně vypadá Buzzovo háro se můžete přijít podívat do pražského klubu Futurum. U nás najdete hned několik recenzí, z nichž příkladně vybírám tu na desku (A) Senile Animal. No a taky ještě jednu ukázku, že ano.

 

Shrnutí:
Melvins, +support
Futurum, Zborovská 7, Praha
19.00 / 550,- // detaily

 


 

// 26. 9. 2015

 

Téhož dne, ovšem v Brně, se odehraje již osmé pokračování pohanské černé noci. Vystoupí kapely hanobící církev a neznající hodnoty. Konkrétně tedy black metalová úderka Sekhmet, pohanští symbolisté Dark Seal, skřehotavá bijci Desire For Sorrow a thrash prasáci Hellocaustor. Výběr vpravdě slušný, takže není důvod váhat.

 

 

 

 

 

 

Shrnutí:
Pagan Black Night Vol.8
Sekhmet, Dark Seal, Hellocaustor, Desire For Sorrow
RC Brooklyn, Bašty 6, Brno  
19.30 / 130,- // detaily

 


 

// 3. 9., 4. 9., 13. 9. 2015

 

I v září proběhne zajímavé tour, které ve třech případech učiní zastávku na našich podiích, zbytek totiž projede po Německu. Tuzemská veličina Panychida společně se Srby Infest vyplení celkem deset zastávek. V každé z nich bude připraven speciální support vybraný z lokálních spolků. Takže mrkněte na příslušné zastávky níže a zároveň si dejte do uší pecku od Infest.

 

 

 

 

 

Shrnutí:
In Death’s Embrace Tour 2015

 

3. 9. 2015
Infest, Panychida, Bad Days Begin
MC Fabrika, Jeronýmova 6, České Budějovice
19.00 / 100,- // detaily

 

4. 9. 2015
Infest, Panychida, Bad Days Begin, Bajonet
Exit-us, Sokolovská 195, Praha
19.00 / 100,- do 19.00, 150,- od 19.00 // detaily

 

13. 9. 2015
Infest, Panychida, Line Of Sight
Melodka, Kounicova 22, Brno
19.00 / 100,- // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Sarapis / 17.9.15 13:27odpovědět

Ještě doplním, že za tři dny se v Brně předvedou Spock's Beard - šikovní prog rockoví pánové ze Spojených států. https://www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=133999 Z trochu jiného ranku, ale výborné:)

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky