Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 3

Nedělní poslech 3

Victimer7.8.2016
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu Kitchie Kitchie Ki Me O a její album "Are You Land Or Water".

A tahle kapela se skutečně skrývá pod povrchem. Denní světlo jí zůstává zapovězeno, kolem dokola je jenom tma. Kitchie Kitchie Ki Me O se na ni dokáží adaptovat a svou hudbou se v ní také pohybovat. Bavíme se o krautrocku, nebo také o nocturnal rocku. A ono to sedí. Je v tom kus mystiky.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/kitchies2.jpg


Na počátku všeho byla smrt. Smrt Roberta Buråse, muže, který stál u zrodu kapel Madrugada a My Midnight Creeps. Po jeho skonu se zbylí členové rozhodli pokračovat dál a tak vznikli Kitchie Kitchie Ki Me O. Kapela debutovala již před pěti lety (pod EMI), od zimy má venku druhé album "Are You Land Or Water" a vypadá to, že všechny možné nástrahy jsou překonány a KKKMO jsou konečně tam, kde si přáli být. Daleko od problémů a s aktuálním albem pod nadějně fungujícím labelem. Pod House Of Mythology (jako první akvizice vůbec), kde je v současnosti dobře i vlkům Ulver. KKKMO jsou z Norska a k Ulver mají vážně blízko. A není to jen zemí původu, jako spíš silnou náklonností k experimentální muzice. Dle svých slov hrají "cokoliv". To cokoliv jim ukazuje cestu, po které lze vyjít ven z tradičního odkazu rocku a nabalovat na něj další vlivy či prvky žánrů. Možnost hledat a prohlubovat svůj cinematicky pojatý experiment a minimalisticky jej obohacovat. A svou rozmáchlost držet pěkně v suchém, nehostinném prostředí, kde se kolem krku utahuje smyčka. Je v tom pořád kus mystiky.


Ambient, blues, dlouhé zadoomané plochy i rockové retro - to vše lze na "Are You Land Or Water" najít. Celé album je o přelévání nálad a stavů. Těch pozitivních, i těch negativních. Vymyká se jen poslední skladba "Europa", jenž vyšla jako samostatný singl už na konci roku 2014 a s rockovou hudbou nemá společného nic. Jsou to jen slova vypuštěná do tmy a ruchy z hlubin Země, které jim předcházejí. Zbylých pět skladeb ukazuje svou variabilitu a trpělivé rozvíjení potemnělých nálad. Inspiraci se meze nekladou, stačí se přesvědčit sám. Hodně z celkové podoby alba má na svědomí Alexander K., který spoustu materiálu obstaral sám a teprve na dalších sessions se podílel spolu s ostatními. Proto je třeba brát současnou sestavu KKKMO jako nestabilní, což je vzhledem k výsledné podobě alba možné plus. Za mě povedená a tvárná nahrávka, ke které se rád vracím a vím, že je jednou z těch, které mi letošní rok mile osvěžili. Je v ní kus mystiky.

 

 


 

Kapela: Kitchie Kitchie Ki Me O
Album: Are You Land Or Water
Styl: experimental rock / krautrock
Vydáno: 1/2016
Země: Norsko
Vydavatel: House Of Mythology (UK)
Odkazy: bandcamp, facebook

 

Současná (proměnlivá) sestava kapely:
Alexander Kloster-Jensen
Anders Møller
Bez Farazollahi
Jo Berger Myhre
Erland Dahlen  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky