Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 45

Nedělní poslech 45

Victimer2.7.2017
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu Notilus a její eponymní debut.

Je neděle ráno a než se nadějeme, je tady zase to proklínané pondělí a povinnosti s ním spojené. Ještě než se tak stane, dejme si na moment nohy pod křeslo, sluchátka na uši a věnujme se prostorově exkluzivní vyjížďce, o kterou se postará francouzská pětice Notilus. Pětice vyzrálých muzikantů, která se spojila v jednu kapelu, aby vdechla život zajímavé kombinaci elektroniky a jazzu. Pětice, která svým rozhodnutím udělala dobře.


Jejich společné setkání pod Denovali (tedy labelem, který si na podobné kousky potrpí) dospělo až do fáze eponymního debutu, jehož jsme právě svědky. Máme co do činění s instrumentálními skladbami, kde hraje první housle elektronické dovádění v hravém rytmu mezihvězdného futu-retra, a ty druhé pak nádech filmové hudby 70. let a jazzík. A je to jízda. Někdy pomalá a zamyšlená, někdy zase rychlejší a potrhle rozjívená. Někdy na pomezí intelektuální studie vlastní mysli, někdy chytlavá jak dětská radost nad úspěšně tvarovanou bábovičkou. Bublina splaskává a zase nabývá na velikosti, pěkně rytmicky a universálně houpavě.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/notilus.jpg


Dohromady je to velmi povedená kombinace různých světů a jejich nálad, které se na konci spojí v jeden svět a jednu náladu. Tu příjemnou. Poslechy Notilus poskytnou zejména klidné hojení po různu posbíraných bolístek na psychice, klidné kojení mladým matkám a klidné střízlivění post večírkovým mladým otcům. Tedy pokud oba z rodičů oplývají smyslem pro tento typ muziky, jinak by se léčebný proces mohl minout účinkem. Ve skutečnosti je to totiž balzám, vhodný přípravek k odpočinku po těžké noci, a je hřích si ho aspoň párkrát za den nenechat aplikovat.


Takto pojatá záležitost uspokojí hlavně experimetální dušičky, kterým je dobře, když něco najdou, aby se pak oni sami mohli najít v tom co našli. Zbystří takoví, kteří rádi brouzdají světem elektroniky a všichni ti nu-jazzoví a ne úplně vyhranění požitkáři. Takže dejte šanci Notilus a oni vás provedou. A vy (snad) nebudete litovat.

 


Kapela: Notilus
Album: Notilus
Styl: electronica / jazz
Vydáno: 5/2017
Země: Francie
Vydavatel: Denovali Records
Odkazy: bandcamp // facebook

 

Současná sestava kapely:
Philippe Rieger - elektronika
Samuel Klein - bicí
Guillaume Nuss - trombón, efekty
Christophe Rieger - tenor & soprano saxík, efekty
Paul Barbieri - trumpeta, efekty
Mathieu Pelletier - kytara (host, skladba 2)  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Ruadek / 3.7.17 19:48odpovědět

Překvapujete mě pane koleho, výborný tip.

Sarapis / 3.7.17 15:15odpovědět

Dobré to je!

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky