Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 56

Nedělní poslech 56

Sarapis22.10.2017
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme projekt Primordial Rigor Mortis a jeho stejnojmenné EP.

Zvláštní spojení vědy, fantazie a metalové agrese skrývá krátkometrážní nahrávka projektu Primordial Rigor Mortis ze Švédska. Nejen oprašováním dinosauřích kostí živ je paleontolog. Toto povolání jistě skýtá i mnohé stinné stránky, jako například náročné papírování nebo všude číhající rutinu, takže není divu, že i vědci potřebují občas vypustit páru. Paleontolog Mats E. Eriksson vypouští páru pomocí decibelů.

 

Hlavní myšlenkovou náplní projektu je pocta starým fosíliím. Ne, nemám na mysli hanlivé označení dříve narozených rodinných příslušníků, tady jde skutečně o seriózní výzkum, který je zvláštním hnutím mysli svého tvůrce najednou součástí metalové scény. Už jen ten nápad spojit vědeckou (s prominutím) suchařinu s láskou k metalu stojí za pozornost, v cestě za splněním snu však Mats zašel ještě dál. Do osidel svého konceptu nalákal známá jména a kredit nahrávky je najednou někde úplně jinde.


 

Možná radši nevědět, na kolik ho tato kratochvíle vyšla (i když paleontolog na tom asi bude trochu líp než třeba... hmm... filozof), ale určitě je hezké, že harcovníci jako Karl Sanders nebo Snowy Shaw kývli na spolupráci chlapíkovi v bílém plášti s pytlíkem sádry v ruce. Možná, že tím rozhodujícím faktorem byla přesvědčivost materiálu z pera Tomase Anderssona, který jinak brousí nože v Seance. Neméně zajímavá je též vizuální práce od Joea Petagna, tedy muže, který se proslavil např. obaly pro Motörhead. Joe se svého úkolu zhostil mistrovsky a 250 potenciálních majitelů vinylu (k dnešnímu datu zbývá 40) s touto obálkou může chrochtat blahem.

 

Primordial Rigor Mortis je v toku času nejspíš jen bezvýznamná miniatura, ale možnost dát jí nedělní šanci prostě nešlo nevyužít.

 

 

 

Kapela: Primordial Rigor Mortis
Album: Primordial Rigor Mortis (EP)
Styl: power/thrash/death metal
Vydáno: 9/2017
Země: Švédsko
Vydavatel: vlastní náklad
Odkazy: bandcamp

 

Sestava:

Mats E. Eriksson - autorství konceptu a textů
Tomas Andersson - všechny nástroje a autorství hudby

+

hosté:

Fredrik Andersson - klávesy
Snowy Shaw - zpěv
Johan Larsson  - zpěv
Charles Rytkönen  - zpěv
Mattias Ia Eklundh - kytara
Karl Sanders - kytara  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky